Şimdi Ara

İnternetin Yavaş Olması Bilgisayar Kaynaklı Olabilir Mi ?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş yerinde kullandığım ağda benim bilgisayarım hariç diğer bilgisayarlarda internet oldukça hızlı .
    Daha önce Windows 8.1 kullanıyordum driver vs. eksik veya ayarları önceden karıştırmış olabileceğim düşüncesiyle format atarak Win 10 yükledim.
    Maalesef yine oldukça yavaş . Güncellemeler vs. her şey tamam durumda .
    Ağ özelliklerinden ayarlarını arkadaşımın ki ile kıyasladım . Aynı durumda .

Peki benim internetim neden yavaş . Görev yöneticisinden kontrol ettim . Arka planda internete yönelik hiçbir uygulama çalışmıyor . Ağ kullanımı %0 yazıyor. Yaklaşık 3 haftadır uğraşıyorum . Teknisyen dahil kimsenin konu hakkında bilgisi yok.

Bir umut belki derdime derman buradan bulabilirim.

Teşekkürler.

• speedtest yaptınız mı? diğerleriyle ne kadar fark var
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    evet yaptım diğer bilgisayarlarda 15-21 Mbs arasında değişiyor aynı sayfadan benim bilgisayarımla yaptığım da 0,9 Mbs civarında değişiyor .
    Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ?
    Bilgisayarın Ağ adaptöründen şüphelenmeye başladım.
  • rgwevs R kullanıcısına yanıt
    gerçekten ilginç bir durum, birçok nedeni olabilir. kablolu internet kullanıyorsanız size gelen kabloyu başka bir pc deneme şansınız olur mu? en azından bir kaç nedeni elemiş oluruz.
    ağ ve paylaşım merkezinden pc ye manuel olarak ip vermeyi deneyebilirsiniz.
    son olarak linkteki dosyayı indiriphttps://yadi.sk/d/uDE0xHzMsZ7zF yönetici olarak çalıştırın ve dos ekranı kapanana kadar enter a basın, daha sonra pc yi yeniden başlatın.

Sonuçlarına göre devam ederiz.
  • İnternet kablolu olarak kullanılıyorsa size gelen kabloda sorun olabilir. Kablosuz olarak kullanılıyorsa sizin bilgisayarın mac adresine hız kısıtı uygulanmış olabilir. Bilgisayarınız başka ağlarda sorunsuz ise sorun yaşadığınız ağ ile ilgili bir sıkıntı mevcuttur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

gerçekten ilginç bir durum, birçok nedeni olabilir. kablolu internet kullanıyorsanız size gelen kabloyu başka bir pc deneme şansınız olur mu? en azından bir kaç nedeni elemiş oluruz.
    ağ ve paylaşım merkezinden pc ye manuel olarak ip vermeyi deneyebilirsiniz.
    son olarak linkteki dosyayı indiriphttps://yadi.sk/d/uDE0xHzMsZ7zF yönetici olarak çalıştırın ve dos ekranı kapanana kadar enter a basın, daha sonra pc yi yeniden başlatın.

Sonuçlarına göre devam ederiz.
    Ortak ağdan kablosuz olarak kullanıyoruz.
    Farklı ıp denedim VPN denedim hiçbir değişme olmadı.
    Önerdiğiniz programı deneyeceğim .
    Pek umudum yok ama umarım işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: enza

İnternet kablolu olarak kullanılıyorsa size gelen kabloda sorun olabilir. Kablosuz olarak kullanılıyorsa sizin bilgisayarın mac adresine hız kısıtı uygulanmış olabilir. Bilgisayarınız başka ağlarda sorunsuz ise sorun yaşadığınız ağ ile ilgili bir sıkıntı mevcuttur.
    Başka ağlarda daha hızlı sayılır. Örneğin burada 0.8 mbs ise apartman ortak ağında max 2mbs oluyor .
  • rgwevs R kullanıcısına yanıt
    hiçbiri işe yaramazsa win7 kurmayı deneyin win10 da wifi kartıyla sıkıntılar çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgwevs

Başka ağlarda daha hızlı sayılır. Örneğin burada 0.8 mbs ise apartman ortak ağında max 2mbs oluyor .

Alıntıları Göster
    O zaman sizin şirket ağında bir sıkıntı olabilir.
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar artık bir yolunu bulacağım
  • Tekrar merhabalar
    Belki bir tesadüf, belkide gerçekten işe yaradı kimbilir.
    Windows Defender 'in arkda bir şeyler kurcaladığından emindim. Yeni açtığım bütün office veya diğer programlarıda kayıt yaparken hata veriyor ve dosya konumu bulunamadı. Fark ettim ki Defender geçici dosyaları tehlikeli yazılım olarak algılayıp siliyormuş.
    2 gün önce Windows Defenderi bu sebeple kaldırdım . Yerine Avira kurdum . Tesadüf bu ki 2 gündür internet indirme ve yükleme hızım ortalama 10 Mbps ye çıktı. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.