Şimdi Ara

internete baglanan komsular hakkında acil yardım lütfennn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba... öncelikle cok büyük bir sıkıntım var....
    12 yasındayım ve kız cocuguyum... yasıma göre daha anlasılır sekilde yardım ederseniz sevinirim..

baglananlar ise sadece evsahibi... su son zamanlarda cok aşırıya kacmaya basladılar ve bıktım artık. her arastırdıgım yöntem ile modeme anca girebildim.
    modemin şifresini değiştirdim wpa2 ile ve uzun karısık yapmıstım. ama kırmıslar. cünkü alttaki erkek olan ahlaksız sarteli indirip duruyordu. sonra softperfect wifiguard indirdim. ama hala zorlan girmeye calısıyorlar. o zamandan beri 16ya yakın mac engelledim modemden. ag adını gizledim sifi ag adını degistirdim ama hala girebiliyorlar. ama bi yöndende söyle düsünüyorum : acaba mac adresini degistirip girmeye mi calısıyorlar ama degistirdikleri halde hala giremiyorlar mı? bunu durdurbilecek acil yardım istiyorum lütfen.... ve baglanmaya calıstıkları mac adres listesi.

w agını tamamen gizleme imkanı yok mu kapattırılmıs gibi hissetmeleri icin?
    modem : airties rt-212

• Modemayarlarindan kablosuz agini gizleyebilirsin karddesim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    öneri icin tesekkürler ama onu bilmiyordum zaten. modem sifresini degistirdim.

acaba modeme girip wifi adını felan ogrendiler anlamadım. belki farkeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doraemonzzz -- 10 Şubat 2016; 19:18:30 >
  • Modem giris sifresini de degistir...

• quote:

Orijinalden alıntı: doraemonzzz

merhaba... öncelikle cok büyük bir sıkıntım var....
    12 yasındayım ve kız cocuguyum... yasıma göre daha anlasılır sekilde yardım ederseniz sevinirim..

baglananlar ise sadece evsahibi... su son zamanlarda cok aşırıya kacmaya basladılar ve bıktım artık. her arastırdıgım yöntem ile modeme anca girebildim.
    modemin şifresini değiştirdim wpa2 ile ve uzun karısık yapmıstım. ama kırmıslar. cünkü alttaki erkek olan ahlaksız sarteli indirip duruyordu. sonra softperfect wifiguard indirdim. ama hala zorlan girmeye calısıyorlar. o zamandan beri 16ya yakın mac engelledim modemden. ag adını gizledim sifi ag adını degistirdim ama hala girebiliyorlar. ama bi yöndende söyle düsünüyorum : acaba mac adresini degistirip girmeye mi calısıyorlar ama degistirdikleri halde hala giremiyorlar mı? bunu durdurbilecek acil yardım istiyorum lütfen.... ve baglanmaya calıstıkları mac adres listesi.

w agını tamamen gizleme imkanı yok mu kapattırılmıs gibi hissetmeleri icin?
    modem : airties rt-212

onlar modem arayüz şifreni biliyorlardır o yüzden etki etmiyor değiştirmen yada engellemen o arayüzü değiştir.Yada pclere kurulan bir program var bağlanılan wifiyi tekrar wifi olarak paylaşıyor pcne onu yüklemiş olabilirler ismi Mypuplic wifi araştır bilgisayarında varmı yokmu diye.

• musalimx kullanıcısına yanıt
    tesekkürler en kısa surede deneyecegim.
    bu arada o programı arastırdım yani ben onları mac ile ne kadar engellesemde onlar o program ile hala girebiliyorlar mı?
    modem arayüz sifresini degistirdim ama hala girebildiler demin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doraemonzzz -- 10 Şubat 2016; 21:42:33 >
  • Şeker kız :)
    Nacizhane gecici önerim kara liste degilde white liste yap. Böylece kontrolunu daha kolay yapariz.

1- modem erişim sifreni degiştir
    2- black liste uygulamasından vazgec white liste uygulamasına gec. (engellenen mac adresi degilde izin verilen mac adresleri)
    3- Musade ettigin ipleri isimlendir ve onlara iç ip rezerve et.
    4- Ornegin 192.168.1.2 ila 192.168.1.50 arası bunlar yapılansın.
    5- DHCP ip havuzunu 192.168.1.60 dan baslat keyfine bak.

Not: 4 ve 5. madde cokda gerekli degil. Kolaylıklar dilerim
    Her zaman yazabilirsin benim en kucuk kızım 20 yasında ve ne yazıkki senin kadar ilgili degil.
  • başka öneriler yok mu?
  • wifi şifresini 63 karakterli yap alfanumerik olsun... Türkçe karakter olmasın...
  • Modem şifrenizi değiştirmekle başlayabilirsiniz

https://rasyoneladam.com/wifi-modem-sifresi-degistirme/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.