Şimdi Ara

İnternet we web cam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bende aztech diye kablosuz bır modem var 4 portlu da bısey sımdı ben 4 kısıye ınternet verıyorm falan falan...Ama hat uzerınden bırısı camera actıgı zaman ınternet dayanılmaz derecede yavaslıyor....Bu neden olabılır veya cozumu ne olabılır bunun?

• up
  • Sorunun cevabını aslında siz kendiniz vermişsiniz. Bu tarz bir yavaşlama çok normal.Sonuçta bağlantıyı paylaşıyorsunuz. Ve o anda web cam açılıyor. Bence normal bir sonuç
  • pardn belırtmeıy unuttm o ınternetı gayet hızlı kullanıyor ama ben hıcmıhıc kullanamıyorm
  • Merhaba Caxe;

Pinkcrow'un da dediği gibi webcam açılması internet bağlantınızı yavaşlatır bu gayet normal..
    İnternet bağlantı hızınız ne kadar bilmiyorum açıkcası ama bir webcam açılması ortalama olarak saat başına 100 mb. download demektir..

Saat başına 100 mb yani 100.000 kb diyelim biz ona
    saniye başına 30kb. civarı oluyor

Yani 1024 bağlantı kullanıyorsanız download hızınız saniyede 100kb.
    Bunun 30unu kullanıyor demektir webcam..

Ama dediğim gibi bu ortalama..Bu değer 25ten aşağı düşmez de 50ye kadar bile çıkabilir.
    Bir de kendisi kamera açıyorsa bu da uploadı etkileyecektir.
    Upload hızınızın da 1024 e göre saniyede 25 kb olduğunu farz edersek webcam açıldığında bağlantınızın yavaşlaması normal görünüyor.
  • switch kullanıyormusunuz ? yada kablosuzdan kablolumu kablosuzmu kullanıyorsunuz ?

yöntem yakın mesafedeki kablosuz alıcıya kablolu ile drirekt modemden bağlanmak sizin hızınızı biraz arttıracaktır yalnız bu dediğim yöntem sadece usr,zycel,airties ile denemişimdir.
  • Öğrenciyken ev arkadaşımla böyle sorun yaşamayalım diye ikimizde bilgisayarlarımıza netlimiter kurup maksimum download hızımızın yarısına limitlemiştik kendi bilgisayarlarımızı. En kolay çözüm.

http://www.netlimiter.com/download/nl_v130.exe
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.