Şimdi Ara

İnternet Sorunu...(Çok Karmaşık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar...Başlıktada belirttiğim gibi değişik bir internet sorunuyla karşı karşıyayım...Yardım ederseniz çok makbule geçer...Geleyim soruna...

Bilgisayarıma ağ kablosundan başka birinden internet alıyorum...Herkeste olan internet bende kesik kesik oluyor...Üst komşudan gelen kabloyu Devolo marka, prizden internet aparatına taktım kendi evimde bir odadan başka bir odaya internet çektim vede bu şekilde 1 ay sıkıntısız sorunsuz hız düşümü olmadan çalıştırıyordum...Ama manuel yoldan ip adresi giriyordum..Diğer türlü interteim yoktu...

Birgün Arp zehirlemesi diye birşey buldu Eset...Ondan sonra internette kopmalar başladı ve bu uyarı bilgisayarı her açtığımda karşıma çıkıyordu 3-4 gün sonrasındada ne uyarı kaldı ne birşey ama o zamandan bu zamanada internetim bir var bir yok...

Bazen açıyorum bilgisayarı internet yok...Ağ ayarlarına giriyorum otomatik ip ayarla diyorum düzeliyor...
    Bazen açıyorum bilgisayarı internet yok...Manuel ip giriyorum düzeliyor...
    Bazen açıyorum bilgisayarı internet yok...Bu ikisini yapmama rağmen bağlantı gidip geliyor...
    Bazen açıyorum bilgisayarı internet yok...Eseti devredışı bırakıyorum internet geliyor...Bazende işe yaramıyor...
    Bazen internet var güzüküyor ama internete erişimim olmuyor...

Bu sorun diğer bilgisayarlarda yok..Sadece bende oluyor...Bence sorun birkaç sebepten olabilir...Arp zehirlemesi, Prizden internet veya kabloda sıkıntı...

Siz ne dersiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncygms08 -- 14 Mayıs 2015; 20:50:16 >

• ESET bağlantıyı kesiyor olabilir mi? Tüm antivirüsleri kaldırıp da dene bakalım bi. Sonra kaspersky ile tam tarama yap bakalım virüs bulacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRaVeYaRD16

ESET bağlantıyı kesiyor olabilir mi? Tüm antivirüsleri kaldırıp da dene bakalım bi. Sonra kaspersky ile tam tarama yap bakalım virüs bulacak mı?

Denedim...Eseti kaldırdım bitdefenderi yükledim..Eskisi kadar olmasada yine kopukluk yaşıyorum..

Sağ alttaki ağ simgesinde sıkıntı yok internet var gibi gözüküyor ancak bazen internet gidiyor 15-20 saniye sonra tekrar düzeliyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.