Şimdi Ara

internet bağlantısı saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, saygılar.o kadar saçma bi sorunla karşı karşıyayım ki...laptopumda norton 360 ve spyware doctor vardı. ikisi sistemi kastırdı ve işlemci ısısı çok arttı. bende spyware doctoru kaldırdım iki hafta önce ama sistemi yeniden başlattıgımda (gerekliydi silme işlemi için) internet bağlantısı sorunsuz gözükmesine rağmen hiçbir şekilde internete bağlanamıyordum. yeniden yükledim bende spyware doctoru sorun geçti.

simdi yine silmeye karar verdim üç gün önce sildim ve aynı sorun. bu sefer yeniden yüklemekte çözmedi. int. bağlantısını tanıla ve sorun gider dediğimde bi problem yok diyor. internet access var diyor. zaten o saatin yanındaki simgede bi problem gözükmüyor.

limewire "çalışmıyor bu tip bi sorun güvenlik duvarı yüzünden olabilir" hatası veriyor. nortonu sildim hala devam tekrar yükledim nortonu.

messenger sorun gider dediğimde sistem dosyası dns ve anahtar bağlantı noktalarında hata gözüküyor. çözemiyor. dns i elle girdim sorun devam.

team viewer ı açtığımda norton internet security engellemiş olabilir diyor ama silip yeniden yüklemiştim sildiğimdede aynı sorun vardı.birde proxy ayarlarına girme sekmesi vardı ama ilk başta kurcalamadım. sonrasında proxy le uğraştım o da hak getire.

mozilla firefox açtığımda "başlıksız" şekilde duruyor sayfa ve boş beyaz sayfa var yani bi hata bi uyarı yok. google chrome da loading diyor yine boş beyaz sayfa. ie de "ie cannot display this webpage" diyor.

komut satırından yeni ip aldım flush dns dedim olmadı. bilmiyorum işimi görürmü ama DHCP sınıf kimliğini değiştirmeyi denedim hata verdi.

okula götürmüştüm laptop u aynı sorun devam ediyodu yani modemle de alakalı değil kesin bir şekilde.

bilgisayar sistem recovery yaparken sorunla karşılaştı yapamadı yani bu da çözüm getirmedi..

yardımlarınızı bekliyorum durum ne kadar fena tahmin edersiniz.format lamadan halletsek şu işi süper olur..

• Linkteki programı indirip denermisiniz.

http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimkoz -- 18 Nisan 2010; 16:44:37 >
  • işletim sistemi win 7 64 bit uzantıya baktımda xp diyor bi sorun olur mu ki?link bozuk programı başka yerden buldum indiriyorum birazdan bilgisayarıma atacağım çalıştırırım
  • işe yaramadı teşekkürler ama ilgine..

bir sürü hata aldım ama ip yeniliyo program başka da birşey yapamadı bende. komut satırında yapmıştım bu işlemleri zaten
  • Program sadece xp'de çalışıyor diye biliyorum.

win7 için "c:\windows\system32\cmd.exe" dosyasına sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" diyerek, açılan dos ekranına aşağıdaki komutları yazıp ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

1- "netsh winsock reset catalog"
    2- "netsh int ip reset reset.log hit"

----------------------------------

*** Dos ekranına "ping 4.2.2.2" yazıp, sonucu bize aktarabilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimkoz -- 18 Nisan 2010; 17:01:33 >
  • usta harikasın ! ping 4.2.2.2 yazmadım ama sorun halloldu yazmaya gerek war mı kaldı mı bilmiyorum
  • Bu sorunlar genel de Norton dan kaynaklı oluyor.

Nortonun Removal Tool ile kaldırıp Restart ederseniz Sorun bir daha oluşmayacaktır.
    Antivirus Yazılımlarının Bu tarz Sorunları yarattığını daha önce de gördüm.

Tavsiyem Firewall özelliği olmayan bir yazılım kullanmanız. microsoft Security Essential Gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.