Şimdi Ara

intel soket yapısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İntel gibi dev bir şirket neden işlemciyi dışa doğru pinli yapıp anakart üzerindeki işlemci girişini içe doğru yapmıyor anlamıyorum. Daha önce amd tabanlı işlemcileri denerken günde 10 kere işlemci değiştirir takar çıkarırdım, ne işlemcinin ne anakarttaki soketin birine zarar vermedim. İntele geçtiğimden beri her hafta 2-3 anakartı soket arızası nedeniyle arızaya gönderir oldum. İşlemciyi takıp çıkardıkça anakarttaki işlemci yuvasındaki pinler yamuluyor kırılıyor, eğiliyor, çalışmaz hale geliyor bir süre sonra. Özellikle msi anakartlarda daha çok oluyor. Halbuki işlemci pinleri dışa doğru olsa ne anakart bozulur, ne de işlemci pinleri.
    Bir diğer sorun da intelin soğuyucularını anakarta takıp çıkarmanın zorluğu. Amd de 1 saniyede soğutucuyu sökebilirken intelde 10 saniyeden fazla uğraşıyorsunuz, ve takması da daha zor. İşlemcileri bu kadar iyi olan bir firma bu işlerde amdnin neden kat kat gerisinde anlamak zor. Bütün parayı anakarta yatırır oldum.

• dostum sende amd kullan kimse zarar görmesin ayrıca işlemci takarken pin yamultanı ilk defa görüyorum biraz nazik davranırsan hiçbir sorun çıkmaz
  • ya amd de kullanıyorum intel de msi anakartlardaki pinler sürekli yamuluyor, düzeltene kadar canım çıkıyor, o kadar nazik davranıyorum halbuki, 5 anakart yamuldu şimdiden hepsi de intel msi, diğerlerine birşey olmuyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.