Şimdi Ara

Intel işlemci boyutunu değiştirebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

- Rekabet iyidir
    - Egea'ya benziyo
    - Onlarda bir birim bizde x birim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 9 Ocak 2020; 9:5:12 >
  • Destekçisi olur tabi, zira bir nevi Amerikanın sahibi İsrail zaten. Hemen hemen tüm devasa şirketlerin sahipleri yahudiler. Dünyanın en zengin ve güçlü lobisi. Tabi muhtemelen amd'nin de hissedarları araştırılsa öyle çıkacaktır.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi 4 çekirdek 8 izlek neyinize yetmiyo leynnn mi doğru bu yeni durum mu? AMD FX gösterip Ryzen i vurunca maymuna döndü intel. Mimarisini tam olarak çözerse Ryzen'in sıfırdan mimari geliştirdik diye yeni nesil işlemcide çıkaracaklar

• 2021 e kadar Amm farki iyice acar.

• Kare veya dikdörtgen olması neyi değiştirecek perforemansı mı artacak dikdörtgen olunca?
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    dikdörtgen olunca iki tane 8 çekirdek çip koyacaklarmış amd gibi.core mimarisi buna uygun mudur, boyut amd ile aynı olur mu ve 2 çip olunca 500w UFO ısıtıcılar iflas eder mi detayını bilemiyorum.
  • tokatli6061 T kullanıcısına yanıt
    ryzen bakkal ürünü değil patentli lisanslı bir üründür.bırakın aynısını benzerini bile yapamaz intel ki intel çin firması değil hile hurda kopyalasın.götürür bir uçak dolusu para lisansı alır.amd verir vermez onu bilemem.
  • İntel artık ayağına tek tek değil makineli ile sıkıyor.

• Edward Teach kullanıcısına yanıt
    Evet intel böyle şeyler yapmaz core i serisinin mimarisinde hiç k8 mimarisine benzeyen şeyler olmadığı gibi fusion işlemci mimarisinin planını tanıttıkdan hemen sonra core i serisinde cpu+gpu yuda görmediğimiz gibi. Adamlar değil mimariyi fikri bile aşırıp yapmışlıkları var siz kaçıncı nesilden takibe başladınız intel'i?
  • Yeni anakart ve soğutucu bloklarini hazırlayın intel geliyor Hem boyut küçülüyor hemde geriye uyumlugu her acidan bozuyor saçma bir haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel ayağına sıkıyor. 10 nesil intel işlemciler için yeni anakart ve soket ile devam edeceğini haberleri soğumamış iken 10nm geçişte tekrar soket ve anakart değişikliği yapacağı haberleri çıkıyor. Her nesilde işlemci ile anakart değiştirme stratejisi çok yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

Evet intel böyle şeyler yapmaz core i serisinin mimarisinde hiç k8 mimarisine benzeyen şeyler olmadığı gibi fusion işlemci mimarisinin planını tanıttıkdan hemen sonra core i serisinde cpu+gpu yuda görmediğimiz gibi. Adamlar değil mimariyi fikri bile aşırıp yapmışlıkları var siz kaçıncı nesilden takibe başladınız intel'i?
    ama o dediklerinizi anlaşma çerçevesinde yaptılar aralarında teknoloji transferi anlaşması vardı.amd anlaşmaya uydu intel uymadı ve bu anlaşma yakın zaman önce bitti.artık amd'den bir şey aşıramazlar ve parasıyla bile olsa amd bir şey vermek zorunda değil çünkü karşısındaki adam anlaşmaya uymamış diyecek lafı yok.intelin açıkları kapatamama sebebinin de bu anlaşma olduğunu söyledi Melik Ulupınar hocam çünkü amd'den aldığı 64 bit üzerinde değişiklik yapamıyormuş intel belki bu yüzden core mimarisini de değiştiremiyor.üyelerden nick aratıp yazılarını okuyun Melik hocamın daha detaylı anlatıyor ben üstünkörü geçtim.

• Edward Teach kullanıcısına yanıt
    AMD nin Athlon64 ile dahili bellek kontrolü getirdiğinde intel 478 ve 775 pin p4 ler satıyordu bildiğim kadarı ile dahili bellek kontrolcüsü patentli bişey değil intel bunun çok daha iyi sonuç verdiğini gördü ve aldı core i serisine ekledi bunun gibi işlemcilerde pek çok yenilikçi fikri AMD düşündü pek çoğunu intel ondan önce uygulamaya geçirdi. Şimdilerde o ilk nesil CORE i mimarisinin 10 uncu versiyonunu sürecek piyasaya yani aynı mimarinin 10 nuncu kez revize edilmiş hali ama elinde yepyeni bir mimari olduğuna dair bir işaret yok yinede. İşte AMD den bu aralar aşıracak fikir bulamıyolar diye böyle olduğunu sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

AMD nin Athlon64 ile dahili bellek kontrolü getirdiğinde intel 478 ve 775 pin p4 ler satıyordu bildiğim kadarı ile dahili bellek kontrolcüsü patentli bişey değil intel bunun çok daha iyi sonuç verdiğini gördü ve aldı core i serisine ekledi bunun gibi işlemcilerde pek çok yenilikçi fikri AMD düşündü pek çoğunu intel ondan önce uygulamaya geçirdi. Şimdilerde o ilk nesil CORE i mimarisinin 10 uncu versiyonunu sürecek piyasaya yani aynı mimarinin 10 nuncu kez revize edilmiş hali ama elinde yepyeni bir mimari olduğuna dair bir işaret yok yinede. İşte AMD den bu aralar aşıracak fikir bulamıyolar diye böyle olduğunu sanıyorum
    amd'den aşıracak yığınla fikir var ama hocam da demiş artık yapamıyorlar neye dayanıp isteyecekler?bir kamyon parayla gitseler lisa su vermez.acından ölür yine vermez and içmiş kadın intel'i süründürmek için.intel yapıyorsa kendi yapacak görelim bakalım pentium4'ten sonra ne icat edebilecekler?jim keller'i falan aldılar ya yeni mimari yapsın diye ryzen'de çalışan?ama ben böyle bir yol biliyorum diye ryzen'de yapılanları yine veremez patent ihlalinden amd milyarlarca dolar götürür kepaze olur.artı jim emmi öyle bir şey yapacak ki bu nato kafa mermer intel beğenecek öyle amd'deki gibi baba yap bişi eti senin kemiği bizim gibi bir şey de olmaz.intel çok tutucu bir firma ben beklemiyorum açıkçası ryzen gibi esnek bir mimari çıkarmalarını ama bir yerde seve seve çıkaracaklar.bu core daha fazla itelenmez bak 10 çekirdeklisine 250w TDP diyorlar bunun 12 16'sı direkt apartmana merkezi sistem diye bağlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 9 Ocak 2020; 19:10:48 >

• Konunun başında bi video var inteli ziyaret eden? İşte onların hakim olduğu ABD de intel istediğini aşırır ve konu bi şekilde kapatılır Çünki AMD Fabrikası Almanya'da olan hissedarları içinde Katar'ın da olduğu çok ortaklı bi şirket o yüzden herşey olur
  • Bizde para bok ya nasılsa zırt pırt anakart değiştiririz nolcak

• Yeni anakart alın hemen.. çok çabuk... hmmmmmmm kızarım bak..yeni anakart almıyorsunuz. Çabuk yeni anakart alın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.