Şimdi Ara

Intel'in Haswell işlemci ailesi bazı anakart üreticilerini zora sokabilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @fleshstorm666 desteksiz sallama kardeşim; fx 8150 bırak i5`i ve i7 2600k - 2700k`yı, i7 3960x extreme edition ile aynı performansı veriyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

@fleshstorm666 desteksiz sallama kardeşim; fx 8150 bırak i5`i ve i7 2600k - 2700k`yı, i7 3960x extreme edition ile aynı performansı veriyor!

Desteksiz sallayan sensin, şu DH Misafir lieri ne kadar çok atıyor yahu. Hadi 2600/2700K ile yarışıyor olabilir de i7 3960x ile nereye aynı ey işkembeden sallayan misafir.
  • @*Furious*

videodaki testte oyun performansına bakınız intel`in sizleri ne yerine koyduklarını anlarsınız artık bahsi geçen işlemci tam 2500 tl fiyata satılıyor!

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Core-i7-3960X-Extreme-Edition-En-hizli-masaustu-islemci-video-inceleme.htm

• Istediginizi yapin edin 2012 yilinda yaptigi tek gelisme saat hizina abanmak olan amdye para vermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@*Furious*

videodaki testte oyun performansına bakınız intel`in sizleri ne yerine koyduklarını anlarsınız artık bahsi geçen işlemci tam 2500 tl fiyata satılıyor!

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Core-i7-3960X-Extreme-Edition-En-hizli-masaustu-islemci-video-inceleme.htm

@fleshstorm666 doğru söylüyor.
    Bak aşağıda i5 750 ve fx 8150 karşılaştırması var.

http://www.anandtech.com/bench/Product/109?vs=434

• aykutx@

arkadaşım sizler şaka mısınız!

ben işlemcilerin gerçek performansını gösteriyorum, karşımda siz gelmişsiniz test karşılaştırmasını kanıt olarak gösteriyorsunuz! :D

fıkra gibi! :)

• Şimdi geriye baktığımda çok rahat söylüyorum ki Lga 1156 Intel'in en iyi platformudur. İşlemciler halen hızlı, ailesi geniş, usb3- sata 3 modelleri var, overclock desen K serisi umrunuzda değil.
  • quote:

aykutx@

ben işlemcilerin gerçek performansını gösteriyorum, karşımda siz gelmişsiniz test karşılaştırmasını kanıt olarak gösteriyorsunuz! :D

Sen de karikatür gibisin..
  • anlasılan intel full zarar:))soket sorunundan dolayı amd alıyor :))intelin yeni nesil core işlemcileri kıyasla amd biraz geri kaldı yarışta.ama hala bazı noktalarda amdnın kullanım kolaylığı dikkat cekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

CPU içine alınan VRM yi nedense herkez yannış annıyor, sanki 3faz anakart ile 6 faz anakart artık aynı kapıya çıkacak varsayımında bulunuyorlar, bence ilginç ve yannış bakış açısıyla haber yapılmasına yol açıyor. Sade burda değil başka yerlerde de.Bide diğer türlü düşünün, anakart üreticisinin Intelden daha az malzeme alması gerekecek. Özellikle chipset de CPU içine entegre olduktan sonra. Intel en dandik chipsetler için bile 10-15$ para istiyor, bunu Intelden almayacak olmaları anakart üreticilerinin avantajına değil mi peki?(bütünleşik chipsetin sade ultramobil cihazlarda olacağını biliyorum ben, bu tür haberlerin gereksizliği için yazdım sadece)

sence intel kendini böyle bir duruma sokarmı ? Chipsetten alamadığını işlemciden çakar.Bunlar basit hesaplar.Boşa kafa yoruyorsunuz. İntel soket değiştiği sürece tercih edenleri zorlayacaktır.

• ;Akıl sağlımı düşünenlere selam olsun da, eksik hesap yapıyosun. Konu zaten benim dediğim ile alakalı, anakartların faz dizilimleri vs. kaybolmayacak. 3fazlı anakartın 100tl ise 8+2 anakartın hiçbi getirisi olmayacak bu yüzden 400tl ye anakart olmayacak, anakartlar arasında fark olmayacak diye bişey yok çünkü. Çip içine alınmış VRM bazı şeyleri kontrol edebilme açısından kolaylık sağlıyor o kadar.

GT3 ultramobil işlemciler , ULV olanlar zaten, sadece bunlar chipset cpu paketi içinde olacak. Bu da çoğunluğa hitap eden cpu değil zaten. Diğerlerinde normal masaüstü ve mobil cpu olan platformlarda zaten anakartın chipseti var.

Ancak ultramobil GT3 lerin fiyatının 350$ dan daha fazla olacağı aşikar. Nasıl şimdi satanlar ULV IB ler 300$ fiyata sahip onun gibi. GT3 ve pakete alınmı chipset doğal olarak fiyatı arttıracak.
  • Intel Ivy Bridge tasarımda bir dolaplar çevirerek işlemcinin 22nm olmasın karşın daha fazla ısınması ve Sandy Bridge e göre daha zor overclock olmasını sağlamıştı (Mesut Çevik video incelemede söylemişti çok iyi hatırlıyorum)
    Eğer bu Haswelldeki hamle overclock baltalama projesinin devamını oluşturuyorsa intel iyice gemi azıya alacak demektir. Zaten AMD nin kötü performanslı fx lerinden dolay fiyatları da yüksek tutuyor...
    Şuan AMD'de nasıl olsa kayda değer gelişme olmadığı için 790X çipset DDR2 ramler ve phenom II x4 le devam ediyorum Belki 2.nesil bulldozer ile AM3+ ve DDR3e geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 30 Eylül 2012; 18:17:27 >
  • İşlemci performansı %100 artacaksa soket değişimi olsun
    Eğer işlemci performansı %50 artacaksa hiç soket değiştirmesinler
    Benim anlamadığım konu performanslı işlemcilere ekran kartı koymak akıl işi değil
    i5 - i7 alan bir kişi ekran kartı alabilecek durumdadır ekran kartı koymak gereksiz maliyeti arttırmak olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 30 Eylül 2012; 19:57:41 >
  • En büyük performans artışını P4 netburst mimarisinden, Core mimarisine geçince yaşadı Intel. Onun kadar bi performans artışı asla olmayacak. Yani %50 bile abartı bişey. Ne amaçla yazıldığını biliyorum elbette, ama hayatta olamayacak bundan sonra. i7 860 vs. i7 3770k karşılaştırın. Hem elinde olan hala takır takır kullanabilir, hemde aradaki farka değecek kadar fark yok dedirtebilir yerine göre. belki Intel, Haswell+Broadwell ile aynı soketi kullanır, SB+IB de olduğu gibi. Sonrasında yine yeni anakart ://////
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

İşlemci performansı %100 artacaksa soket değişimi olsun
    Benim anlamadığım konu performanslı işlemcilere ekran kartı koymak akıl işi değil
    i5 - i7 alan bir kişi ekran kartı alabilecek durumdadır ekran kartı koymak gereksiz maliyeti arttırmak olur

Çok haklısınız sonuna kadar katılıyorum
  • 3930k dan %100 işlemci yapsınlar değiştireyim anakartı ama %15 20 gibi bi oran olucaksa bence hiç gereği yok ben böyle mutluyum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hiachi

quote:

Kendinizce haklı sebepleriniz olabilir fakat düşünmediğiniz bir kullanıcı kitlesi de var ortada arkadaşlar.

Örneğin insan oyun oynamak için neden İntel seçer anlamıyorum. Zaten oyuncu dediğin adam baba gibi ekran kartı alıyor, gtx680 ler, 7950 ler havada uçuşuyor. Ekran kartın iyi olunca zaten işlemcin 8 çekirdekli de olsa 4 çekirdekli de olsa değişen tek şey 150 ile 90 fps arasında oynuyor. Belki daha da azdır pek fikrim yok.

Kardeşim zaten 50 fps üzerindeki hiçbir değer fark yaratmıyor insan için. Dolayısıyla bu neyin sevdası? Amaç 3 yıl son çıkan oyunları oynamaksa, her yıl üst düzey bir ekran kartı alınabilir tekine verilecek parayla.

Ben mesela, oyun falan oynamıyorum. Çevremde de aynı kafada bir sürü insan var, matlab, ansys, catia, max, adobe programlarıyla boğuşan. Şimdi bu adamlar eğer cebindeki parayla bir quadro alamayacaksa ona verdiğin gtx 680 ile hd 4000 arasında inan zerre kadar fark yok onun için. Belki poligon performansında 680 biraz daha iyi olabilir o da fiyatını göz önünde bulundurunca hardcore gereksiz olur.

Mesela ben, parayı denkleştirebilirsem 3770k almayı düşünüyorum, zor görünüyor ama emektar 4890 ımı satıp üzerine bişiyler ayarlayıp bir de ssd alma derdindeyim ve ekran kartsız bilgisayar kullanmaya hazırım.

Benim gibi düşünen de büyük bir kitle var anlatabiliyor muyum? Oyuncu kitlesinin daha göz önünde olması, bu kitlenin varlığını etkilemiyor. i7, i5 alan adam nasıl olsa ekran kartı alır diye bir şey yok yani, herkes oyuncu değil:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstarspectre -- 16 Ekim 2012; 1:32:09 >

• bu hasweller intelin elinde patlayacak demedi demeyin.devam etsinler overclock cularin onunu kesmeye.ivy ile basladilar ve sanirim ilerletmeye devam edecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

aykutx@

Sen de karikatür gibisin..

• quote:

Orijinalden alıntı: allstarspectre

quote:

Orijinalden alıntı: hiachi

quote:

Ben mesela, oyun falan oynamıyorum. Çevremde de aynı kafada bir sürü insan var, matlab, ansys, catia, max, adobe programlarıyla boğuşan. Şimdi bu adamlar eğer cebindeki parayla bir quadro alamayacaksa ona verdiğin gtx 680 ile hd 4000 arasında inan zerre kadar fark yok onun için. Belki poligon performansında 680 biraz daha iyi olabilir o da fiyatını göz önünde bulundurunca hardcore gereksiz olur.

gtx680 ile hd4000 arasında nasıl oluyorda zerre kadar fark olmuyor anlayamadım?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.