Şimdi Ara

Intel Haswell Core i7 4770 3.4GHz 8MB Cache LGA1150 İşlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forumlardan araştırdığım kadarıyla oyun performansı bakımından intel almaya karar verdim ve suanda ürün araştırması yapmaktayım.Yaklasık 2000_2500 liralık performans (oyun) pc si toplayacağım.Bilgisayarın geri kalan kısmını elbet toplarım fakat esas iş işlemciyi iyi seçmekten geçiyor diye tahmin ediyorum.Dolayısıyla donanımhaberin sisten tavsiyesinde bana önerdiği işlemciyi konu başlığına yazdım.
    Acaba doğru tercih mi yapıyorum sonradan pişman olmamak için sizede sorayım dedim.
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• o butceye gore yanlis bir tercih.

standart kullanici icin en ust segmentteki 2 3 islemciden biridir. hem para hem performans olarak. 2000 2500 civarı sistem icin cok pahali kacar.

i5 4690K ya da i5 4670K oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer amaç oyun ise en ucuz i5 al kalan parayı da ekran kartına yatır

arada 100 - 150 tl varsa kesinlikle K işlemci almayın bu parayı ekran kartına yatırın
  • i5 ile i7 arasında cok fark yok yani ekran kartıyla istediğim performansı alabilirim.
    Pc aldığımda yenisi çıktığında sürekli değişim yapan biri değilim , alıp 3 -4 sene beni götürsün yeter gözüyle bakıyorum.

• arkadaşlara katılıyorum 4670k işinizi fazlasıyla görücektir ki bende alacağım kısmet olursa bu ay
  • oddoTR teşekkür ederim , sistemi kaydettim
    Birşey daha sormak istiyorum , vatan bilgisayardan bu sistemi aldığımda sonuçta pc yi kurup bana göndermeyecekler.Normalde internetten herhangi birey alacağım zaman ürünü mağazadan beğenip akakçe tarzı sitelerden en ucuz neresi satıyorya tabi güvenilirliği olan siteden alışverişimi gerceklestiriyorum.Bu şekilde 2600 liralık pc yi daha ucuza kapatabilirim yaklasık tahminim 1800 - 1900 civarı.Aranızda bu şekil sistem alan varmı yoksa herkes gördüğüm kadarıyla vatandanmı alıyor.
    Teşekkürler

• BasicWarrior kullanıcısına yanıt
    Bro Ben Vatanda Çalışıyorum Oem Konusunda Gerçekten Avantajlı Oluyor Daha Doğrusu oem de En iyi vatan Diyebilirim Ama Bunun Dahilinde internet siteleride var ama ne kadar güvenilir bilemem bende zamanında xilence marka güç kaynağı almıştım beğenmedim anlattıkları gibi çıkmadı götürdüm değiştirdim thermaltake marka bi psu aldım onun sonrasında baktım daha da temiz bişey alayım dedim ister istemez donanım parçalarını değiştirdim . elimdekini 70 liraya sattım 140 lira ya almıştım ve bu sefer vatandan değildehttp://www.teknobiyotik.com/ DAN ALDIM HİGH POWER 600 WATT 80 PLUS HEMDE çokda uygun fiyata aldım tabikide hep bi yere bağlı kalmak yanlış sonra psu suz kasa aldım verdim netten siparişi ertesi gün geldi fiyatları sürekli takip et çünki gerçekten çok uygun oluyor kimi zamanlarda. dolar kurundan dolayı vatan en son bakcağın yer olsun.dolar 2.07 iken vatan 2.11 den alıyor yani bir türlü denk getiremiyorsun indirimle dolar kurunu buda çok can sıkıcı ve çok para gitmesine neden oluyor. link leri vatandan verme sebebim el alışkanlığı :D hadi kolay gelsin sana birde benim ile ilgili yazdmış olduğun mesajları ya da mesajı haberdar ederek cevaplarsan yardımcı olmaya devam ederim aksi takdirde bildirim olarak gelmiyor ve iş yoğunluğundan konuları pek fazla takip edemiyorum..

http://www.vatanbilgisayar.com/core-i5-4670k-soket-1150-34ghz-6mb-cache-22nm-islemci.html işlemci bu olsun 4670k yı nasıl olduysa görmemişim 4690k için 30 lira fazla vermene gerek yok..

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-Intel-4690K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oddoTR -- 13 Haziran 2014; 12:01:01 >

• oddoTR kullanıcısına yanıt
    Yorumlarıda okudum oyun için alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi diye bahsediyorlar.
    Vatan bil. gittiğimde potansiyel alıcıya bile bu kadar yardımcı olmuyorlar.
    Cok makbule gecti , senin önerdiğin sistemi toplaycagım benim için yeterli seviyede
    Tekrar teşekkür ederim Oddo , zaman ayırdığın için sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicWarrior

Yorumlarıda okudum oyun için alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi diye bahsediyorlar.
    Vatan bil. gittiğimde potansiyel alıcıya bile bu kadar yardımcı olmuyorlar.
    Cok makbule gecti , senin önerdiğin sistemi toplaycagım benim için yeterli seviyede
    Tekrar teşekkür ederim Oddo , zaman ayırdığın için sağol

yerinde olsam o arkadaşın önerdiği sistemdeki ssd yi çıkartır , 130 tl yi ekran kartına yatırırdım.SSD yi sonrada alırsınız.3-4 sene parça değiştirmicem demişsiniz.O yüzden ssd yi çıkartıp ekran kartını yükseltin.SSD'nin size getirisi windows hızlı açılır kapanır , hızlı kurulur ve oyunlar daha çabuk yüklenir.Oyundaki fps ye hiç bir etkisi olmaz.

• Anakart tercihide z87 yerine z97 olmalı aynı paraya daha güncel chipset varken neden z87?
  • Arasında 26 liralık küçük bi fark var doğru diyorsun , ama arkadaşın önerdiği ürünlere baktığımda 1 üst modeline elbet gözüm kayıyor fakat hepini böyle yükseltsem fiyatta doğal olarak artacak ama hak veriyorum sonuçta cok katlamaz z97 yi almak.

fps çok önemli dediğin gibi , online oyun oynadığım için yüksekmolduğunda çıldırtıyor insanı

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicWarrior

Arasında 26 liralık küçük bi fark var doğru diyorsun , ama arkadaşın önerdiği ürünlere baktığımda 1 üst modeline elbet gözüm kayıyor fakat hepini böyle yükseltsem fiyatta doğal olarak artacak ama hak veriyorum sonuçta cok katlamaz z97 yi almak.

fps çok önemli dediğin gibi , online oyun oynadığım için yüksekmolduğunda çıldırtıyor insanı

Sistem güzel hocam bitek anakartı z97 yap al geç.
    ÖNCELİKLE ŞÖYLE SÖYLEMEK İSTİYORUM DİKKAT ETTİYSENİZ BÜTÇE KISITLAMASI VAR YOKSA SİZLERİNDE DEDİĞİ GİBİ GÜNCEL CHİPSET E 20 30 LİRA PARA VERMEK DAHA MANTIKLI SAĞ DAN SOLDAN KISDIM OLURU BU MADEM ÖYLE SİZDE ÇIKARIN ORTAYA Bİ SİSTEM ONA BAKSIN ARKADAŞIMIZ ...

BASİCWARRİOR KARDEŞİM SENDE SAĞOL TEŞEKKÜR İÇİN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.