Şimdi Ara

Intel Dothan @ Desktop _Güncelleme CT479 !! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
13.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: leopars

1. işlemci:İntel Centium 10 3800 ExaHz (128 Bit Multi-core 16 / Ütücot)
    2. işlemci:AMD Fulltron 3800++ 2,4 MHz (256 Bit Multi-core 8 / Yenice)

imzan komikmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

Orjinalden alıntı: leopars

1. işlemci:İntel Centium 10 3800 ExaHz (128 Bit Multi-core 16 / Ütücot)
    2. işlemci:AMD Fulltron 3800++ 2,4 MHz (256 Bit Multi-core 8 / Yenice)

imzan komikmiş

Sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckd

eyvallah

harika bir çalışma olmuş

devamını beklemekteyiz.

ıntel pentıum m tabiki gerçek bir alternatif

Valla Tualatin leri 90nm yapıp üstüne de bol miktarda cache ekleyince bir de onu sırf cpu olarak 400 (Banias) ila 700 dolara satınca iyi bir alternatif oluyor evet. Aldığımız notebook un parasının yarısı cpu suna gidiyor. O yüzden i740 dan bozma kolpa vgaları ve abidik gubidik donanımları var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

quote:

Orjinalden alıntı: ckd

eyvallah

harika bir çalışma olmuş

devamını beklemekteyiz.

ıntel pentıum m tabiki gerçek bir alternatif

Valla Tualatin leri 90nm yapıp üstüne de bol miktarda cache ekleyince bir de onu sırf cpu olarak 400 (Banias) ila 700 dolara satınca iyi bir alternatif oluyor evet. Aldığımız notebook un parasının yarısı cpu suna gidiyor. O yüzden i740 dan bozma kolpa vgaları ve abidik gubidik donanımları var.

abudik gubidik donanimlar

edit: bu arada arkadasim eline saglik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holywars -- 5 Temmuz 2005, 21:51:19 >

• Piyasada en kabası 2000 dolar altı notebooklara bak..

Çoğunda i740 dan devşirme onboard çipset, stereo ile sınırlandırılmış ses çıkışı, (realtek alc225 nuh nebiden kalma ses çipi) dışarıyla iletişim için sadece ve sadece 4 adet usb bir tane de ayıp olmasın diye pcmcia bi de s-video. Tabi mobility radeon gibi kartları takabilmek için mobil agp gibi bişey yok.

Hatta 1200 dolar seviyesindekilere bak bir, Banias M ve 855GME..

Allahtan HDD ve RAM ler upgrade oluyorlar... Allahtan.

Şimdi allah için ben o kadar para saydıktan sonra mobil de olsa , donanım standardı olarak 1998 deki desktop standardını taşyan bir ürünü "YENİ" diye taşımak istemem valla.
  • Arkadaşım gerçekten güzel olmuş fakat pentium d serisi cıktı ve şuanda amd 64 x2 ye kafa tutan bir işlemci yani bu yazdıkların sadece tek işlemciye ait onun için bu biraz objektif olmamış Saygılarımla...
  • abi ben tekbirşey diyorum tek kelimeyle harika
  • Yazı gerçekten çok iyi.. De CPU lar bu fiyata bence hiç de harika değil
  • arkadaş eline, emeğine sağlık. yeni yazılarını da bekleriz
  • acharad dostum üstüne alınma en iisini isteyenler o parayı verir illaki ucuz diyosan amdeden şaşmıcaksın hele laptopları çok ucuz
  • @olimpiyat; Ee ben ne diyorum burada iki saattir ?

Benim asıl eleştirdiğim nokta, notebooklara verdiğimiz paranın 700 dolarının kafadan CPU ya gidiyor olması ve ucuzluk adına notebook un kalitesini epey bir düşüren parçaların kullanılması sözkonusu.
    Yani 40ms bir LCD, stereo ile limitli ses ve ve DX5 sınıfı bir VGA ya sahip bir sisteme "güncel" adı altında o parayı dahi vermek bana koyar açıkçası.
  • ABİ ÇEVİRİNİ ALDIM KOPYASINI HABERİN OLSUN TAM OKUYAMADIM ÇIKTISINI Bİ İNCELEYEYİM
    GEÇEN İNTEL FİRMASI GELMİŞTİ YENİ İŞLEMCİLERİNİ ANLATMIŞTI EGER EKLENECEK BİŞEY VARSA YAZACAGIM SAYGILARIMLA
  • ABi Harikasin Yaaa Cok GuzeL Eline SagLik
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

@olimpiyat; Ee ben ne diyorum burada iki saattir ?

Benim asıl eleştirdiğim nokta, notebooklara verdiğimiz paranın 700 dolarının kafadan CPU ya gidiyor olması ve ucuzluk adına notebook un kalitesini epey bir düşüren parçaların kullanılması sözkonusu.
    Yani 40ms bir LCD, stereo ile limitli ses ve ve DX5 sınıfı bir VGA ya sahip bir sisteme "güncel" adı altında o parayı dahi vermek bana koyar açıkçası.

Çok doğru işte ben sırf bu yuzden Laptop almadım.....

• Valla bravo kardeş çok muhteşem bir yazı okurken yoruldum valla

Ama ellerine saglık Teşekkürler...
  • güzel çalışma
  • çok ii olmuş klavyen dert görmesin
  • Ellerine sağlık meke kardeş, tebrik ederim. Türkçen çok akıcı ve bukadar uzun bir makaleyi çevirmek bayağı bir sabır işi. Genelde bu tip çeviri makaleleri okurken, Türkçenin bozukluğundan dolayı yarıda bırakır, eğer hakikaten ilgi duymuş isem mutlaka orijinal (İngilizce) makaleyi bulup okumaya çalışırım. Yukarıdaki çeviri okurken bu ihtiyacı hiç hissetmedim. Sağol...Ellerin dert görmesin....Katkıların devam etsin.....
  • Çok güzel bir çalışma MEKE. Ellerine sağlık Bu arada yazını okuduktan sonra Pentium-M ile AMD64-M işlemcilerin karşılaştırması nasıl olur çok merak ettim. Ben nette bi araştırayım bakalım. Çalışmalarında başarılar

Not: İngilizcemin senin ki kadar iyi olmasını çook isterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaRaCHaY -- 31 Temmuz 2005, 3:24:20 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.