Şimdi Ara

Intel'de Tik-Tak işlemeye devam ediyor, sene sonunda Nehalem geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
7.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

nehalem felan su anda hikaye

penry ciksinda 2. elde su q6600 larin fiyati dussun artik

usta sende takıldın gerçekten şu işlemciye bekle beraber alalım
  • yenilikler güzeldir ama masaütü kullancıları için önemli olan genel olarak oyunlardaki performanslıdır. Benim merak ettiğim 3600mhzde çalışan q6600'e nekdr fps farkı açabilir. Ki şu anda 2 çekrdek fazlasıyla yetiyor 1yıl içinde 4 çekirdek gereksinimi nekdr artar.
  • Görünüşe göre nehalem itibari ile işlemcinin içinde beyin fırtınası kopacak
  • yeni teknolojilerin gelmesi iyidir.. şimdiler eskiyecek ve ucuzlayacak daha ucuza sistemi upgrade yapabilicez...
  • Benim sistem 6 ayda tarih oldu.Kafayı yiycem şimdiden yeni işlemci için para biriktirmek lazım vs. vs. bu yeni merakı beni ve bütçemi baya zorluyor.En iyisi bi dergi veya sitede editör olup yeni çıkan ürünleri ilk test edip kullanmak isterdim.Neyse benim merak ettiğim üretim teknolojisi gittikçe gelişiyor 90-60-45 nm bu işin sonu ne olacak bu işlemci teknolojisi 5 yıla kadar tıkanacak gibi duruyor.Siz ne dersiniz?
  • vay be canıma tak edip sağlam pc alma planları yaparken şubatta yeni 9000 serisi ile,bu haberi okuyunca birden tüm şevkim kaçtı.alacam o kadar emekle sıstemı 3-4 ay sonra yenı bısı çıkacak bu sefer onu almak zorunda kalacaım.PARAMI BASIYORUZ BURDA KARDEŞİM,PARAMI BASIYORUZ
    birşey yapıyorsun barı önceden haber verme de tüm şevkimiz kaçmasın
  • Kuzey köprüsü meselesi başlı başına önemli.

Fırın gibi sıcaklık yayan, el değmeyen kuzey köprüleri korkutuyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 6 Ocak 2008; 21:56:21 >
  • Tik Tak durmaz inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dthbrn

quote:

Orjinalden alıntı: max975

Ben zaten işlemçimi Nehalem le değiştirmeyi düşünüyorum. Yeniliklede süper bakalım nasıl olacak!!!!

ıslemcınle bırlıkte anakartınıda degıstırcegını bılıyosundur umarım.Nehalemler yenı soketlerle gelıyor..

Yani ama anakart başka x48 alıp daha sonra iyi bir nehalemle anakart alacam herhalde ama uyarı için sağol sanki biz bilmiyorduk!!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemalhirca

İntel tik tak taktigiyle ceplerde para bırakmayacak

tik tak para akacak herifleere
  • iyide bunun tık takla ne ılgısı var kac senelık yol harıtası kac senedırde bılınen seyler bence başlık cok yanlıs yapılan yorumlar daha da yanlıs tik tak teknolojıyı çöpe attırmıyor seçim sizin intelın yaptıgını amd de yapardı eğer yapabılseydı aynen 754-939-940 chıplerde yaptıgı gıbı o yuzden kımse ıntele laf etmesın işin kuralı bu alan alır almayan almaz kafanızı kullanın ona göre sistem kurun illa nehalem alacaksınız dıye bısey mı var sanırım burada da benim berber gibi insan dolu o bilgisayarın b sinden anlamadıgı halde 2 mılyarlık makıne almıstı bıde upgrade yapıcam dıyordu ne alırsa en ıyısı olmalıymış tabii adamın yüzüne sen salaksın denmiyor ona da demedım desemde anlamazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 6 Ocak 2008; 22:33:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

iyide bunun tık takla ne ılgısı var kac senelık yol harıtası kac senedırde bılınen seyler bence başlık cok yanlıs yapılan yorumlar daha da yanlıs tik tak teknolojıyı çöpe attırmıyor seçim sizin intelın yaptıgını amd de yapardı eğer yapabılseydı aynen 754-939-940 chıplerde yaptıgı gıbı o yuzden kımse ıntele laf etmesın işin kuralı bu alan alır almayan almaz kafanızı kullanın ona göre sistem kurun illa nehalem alacaksınız dıye bısey mı var sanırım burada da benim berber gibi insan dolu o bilgisayarın b sinden anlamadıgı halde 2 mılyarlık makıne almıstı bıde upgrade yapıcam dıyordu ne alırsa en ıyısı olmalıymış tabii adamın yüzüne sen salaksın denmiyor ona da demedım desemde anlamazdı

Yaptığın yorum yanlış ama sen farkında değilsin. Nehalem mimarisinin zaten uzunca bir süredir yol haritasında olduğu haberde yer alıyor. Üstelik başlık yanlış da değil, Intel tik-tak stratejisi çerçevesinde planlarını aksatmadan uygulamaya koyuyor.

• iyide her yeni işlemci haberini tik-tak a bağlayarak intele karşı bir oluşuma önayak oluyorsun bu bir gerçek bir sene sonrasının haberinı sanki işlemci yarın cıkacak gibi tik-tak işlemeye devam edıyor dıye açmanda yanlış eğer nehalem cıkarken bazı ıslemcılerın kalkacagı haberıyle verseydın tamam ama burada tik-tak yok bir sene sonra tik-tak olacak
  • nahelam bence intel için oc nin sonu olabilir.amd işlemcilere oc olmuyor diyenlerin ifadesini ben o zaman göreceğim.hem intel bu teknolojiyi ilk defa kullanacağı için hata yapması muhtemel görünüyor.zaten bir hatalı üretim yaparsa o zaman toparlayamaz
  • quote:

iyide her yeni işlemci haberini tik-tak a bağlayarak intele karşı bir oluşuma önayak oluyorsun bu bir gerçek bir sene sonrasının haberinı sanki işlemci yarın cıkacak gibi tik-tak işlemeye devam edıyor dıye açmanda yanlış eğer nehalem cıkarken bazı ıslemcılerın kalkacagı haberıyle verseydın tamam ama burada tik-tak yok bir sene sonra tik-tak olacak

Hangi yeni işlemci haberi tik-tak'a bağlanarak verilmiş gösterirsen misin lütfen. Üstelik Nehalem yeni bir işlemci modeli değil yeni bir işlemci mimarisi. Firmanın tik-tak stratejisi ile ilgili detaylı bilgilere haber dahilinde okuyarak veya haber içinde yer alan ikinci görsel ile ulaşabilirsin. Senin daha önce attığın mesajları da hatırlıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

iyide her yeni işlemci haberini tik-tak a bağlayarak intele karşı bir oluşuma önayak oluyorsun bu bir gerçek bir sene sonrasının haberinı sanki işlemci yarın cıkacak gibi tik-tak işlemeye devam edıyor dıye açmanda yanlış eğer nehalem cıkarken bazı ıslemcılerın kalkacagı haberıyle verseydın tamam ama burada tik-tak yok bir sene sonra tik-tak olacak

Hangi yeni işlemci haberi tik-tak'a bağlanarak verilmiş gösterirsen misin lütfen. Üstelik Nehalem yeni bir işlemci modeli değil yeni bir işlemci mimarisi. Firmanın tik-tak stratejisi ile ilgili detaylı bilgilere haber dahilinde okuyarak veya haber içinde yer alan ikinci görsel ile ulaşabilirsin. Senin daha önce attığın mesajları da hatırlıyorum

tik-tak haberlerını sımdıye kadar ayrı veren sizsiniz tik-tak ıslıyor dedıgınızde hep bazı ıslemcılerın omru dolmus oluyor şu haberın tik-tak la ılgısı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 7 Ocak 2008; 0:06:05 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

tik-tak haberlerını sımdıye kadar ayrı veren sizsiniz tik-tak ıslıyor dedıgınızde hep bazı ıslemcılerın omru dolmus oluyor şu haberın tik-tak la ılgısı yok

a- mesaj atmak için mesaj atıyorsunuz
    b- haberi okumadan, görselleri incelemeden mesaj atıyorsunuz
    c- niyetiniz başka

Intel'in Tick-Tock -tik tak- stratejesi, yeni bir üretim teknolojisini (Tick) ve yeni bir mimariyi temsil eder (Tock).

Haberde yer alan görsel,

Intel'de Tik-Tak işlemeye devam ediyor, sene sonunda Nehalem geliyor

Bir insanın herhangi bir konuda fikri olmaması yada bilgi eksikliğinin olması son derece doğaldır ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ise son derece kötüdür. Lütfen "ilgisi yok, başık yanlış vs..." gibi keskin ifadeler ile dolu mesajlar atmadan önce konu hakkında bilgi edinmeye bakın.

• İşlemciyi değiştir.
    Anakartı değiştir.
    Olmadı ddr3 e gec.
    vga 10.1e geç.
    Haaa bunları yaparken yeni hızlarda
    Merhalemler cıkar.gözün onlarda kalır..OOOFFF OOFF
    Sonumuz TİK TAK...
  • quote:

Orjinalden alıntı: madmax50

Benim sistem 6 ayda tarih oldu.Kafayı yiycem şimdiden yeni işlemci için para biriktirmek lazım vs. vs. bu yeni merakı beni ve bütçemi baya zorluyor.En iyisi bi dergi veya sitede editör olup yeni çıkan ürünleri ilk test edip kullanmak isterdim.Neyse benim merak ettiğim üretim teknolojisi gittikçe gelişiyor 90-60-45 nm bu işin sonu ne olacak bu işlemci teknolojisi 5 yıla kadar tıkanacak gibi duruyor.Siz ne dersiniz?

Bu sistemi değiştirip yeni sistem almak mı? Kusura bakma ama bu sistem bütün işlemleri sorunsuz olarak yapar o zaman yeni sistem kurmak niye x yıl sonra teknoloji tıkanacak laflarını p2 400'lerden beri duyuyorum tıkandığı yok olacağını da sanmıyorum engelleri önceden görüp aşmanın yolunu bulurlar.
  • Başka bir bakış açısından benim yorumum da şu:

Güzeeel! Bu hızlı ilerleme sayesinde fazla uzak olmayan gelcekte X2 4200+'ımı aldığım fiyata (84 usd + kdv) 4 çekirdekli işlemci bulabileceğim...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.