Şimdi Ara

intel core2 duo 2,53ghz E7200 mü yoksa AMD Phenom 64bitX4 8450 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    işlemci alıcağımda
    intel core2 duo 2,53ghz E7200 mü yoksa AMD Phenom 64bitX4 8450 mü? alayım
    hangisi daha ıyıdır.performans açısından.
    test siteleri linkide verirseniz sevinirim.
    şimdiden yardımclarınız için tşkler

• ne icin kullanacaksin diye sormak istiyorum... yani kullanim amacin ne olacak?

AMD 8450 ile resim render yaparken veya video decode yaparken takilmadan oyun oynuyorsun.. hemde 780G chipsetle...

bunu e7200 ile yapamiyorsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 26 Aralık 2008; 11:00:56 >
  • oyun oynamak için kullanıcağım bilgisayarı
  • ozaman seçimin belli 8450
  • Birbirine yakın işlemciler benim tercihim 7200 olurdu, yaparmısın bilemiyorum fakat 7200'un overclock potansiyeli daha yuksek.
    http://www.tweaktown.com/reviews/1427/7/intel_core_2_duo_e7200_budget_penryn/index.html
  • Her türlü e7200. Hele küçük bir ayarla hiç zorlanmadan voltajsız 3Ghz yaparsın. E8400'e yakın performans alırsın.
  • yarın yada yarından sonra testlerini koyacağım.. x3 8450 e7300 ikisinin default ayarlarda ve de voltajsız max. oc de aldıkları sonuçlar.
    voltajsız 8450 2.52 ghz e7300 3.1 ghz gördü.
    çok rahat bi şekilde şunu söyleyebilirim ki hem default halde hem o/c li halde 8450 daha üstün. cinebench testini bundan sonra kıstas almıycam nedenini de yazayım. Bir tek cinebench te intelin arkasında kalıyo. programda bi optimazyon vakası yaşanmakta. tek işlemci benchmarkında görev yöneticisi açıldığında intelde iki işlemci %50 olarak çalışıyo. amd de ise görev yöneticisi açıldığında sadece ortadaki 2. çekirdek çalışıyo fakat o da %100 olarak değil %70 gibi bi seviyede çalışıyo ve sürekli olarak bi dalgalanma var. 3d mark skorunda yine üstün olan 8450. winrar da everestin raporlamasında 8450. sadece elimde oyun olarak pro street wardı o gece dükkanda onda hiç bi fark olmadı. oc siz e7300 29fps 8450 hep 30 fps oc li e7300 ise 31 fps aldı.

bi aksilik olmadığı taktirde screenshotlarla birlikte bi topik açıcam.

• yardımlarınız için tşkler intell 7200 almaya karar verdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut63

yardımlarınız için tşkler intell 7200 almaya karar verdim.

en iyisi bende E4600 ile 3.1 ghz gördükten sonra E7200 ile çok daha yüksek değerler elde edebilirsin sogutma sisteminin iyi olması ile
  • amd
  • e7200 ve x3 8750 kullanan biri olarak soyluyorum kullanan derken kullanmıs deil hala kullanmaktayım, e7200 u 3.82 ghz te 7/24 kullanıyorum sorun yok cok ii oc oluyor ama tavsiyem x3 8450 olacaktır,

2 nedenim var oc nin etkisi bench.lerde ki gibi yani rakam ustundeki gibi değil kesinlikle ki bu her islemcisi icin gecerli intelin bana gore, default a alıyorum bazen download icin acık kaldıgında az enerji tuketmesi acısından epu engine i acarak saver mode a geciorum sonra restart atmaya usenip oyuna girdigimde defaul t u ile arada sank ifark yokmus gibi gayet rahat yine oynuorum yani oc isi gercekten gereksizz bir is

2 ncisi default ta biraz daha ii gibi amd den ama amd 3 cekirdekli oldugunuda sayarsak cok daha ii video deneyimi sunuyor ve coklu islemlerde daha rahatsın tabiki! oyunlarda biraz daha saat hızı one cıkabiliyor, ama ben yinede anakart da ortya girdiginde amd de tam ozellikli anakartların fiyatı intele gore cok daha ucuz bence amd tarafı yada intel olcaksa e7200 deilde e8xxx olabilir

• tabikidi e7200
  • e7200
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.