Şimdi Ara

Intel çift çekirdekli Pentium E6500 işlemcisini hazırlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • milyonlarca rakam bitmiş gibi e6xx serisinden gidiyorlar intel sahibiyim ama kesinlikle kıl oluyorum. Hala eski 6 serisini kullanan dünya insan var bir sürü karışıklığa sebeb verecek özelliklede ikinci el konusunda. Amd şunları geçse çok sevinicem.
  • @Winter

Intel frekanslari yavas yavas arttiriyor diyorsunda, overclock yapilan islemciler neden 65watt tdp degerinde calismiyorlar?

@Absolutezero

Tahmin ediyorum, cunku watt muhabbetini konuda ben actim... Yukarda "watt tuketir" diye bir ibare var mi..?

@Genele soruyorum
    Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama detaylara bakinca ben sunu goruyorum. 45nm olmasi sebebiyle e6300'un yeni versiyonu 2.8ghz.. eski versiyon 65nm olan versiyonu 1.86ghz.. bir zari kucultmek cok da zor degil fikrimce. cunku tasarim ayni. Heleki R0 revizyonundan piyasaya girdigi dusunulurse.. belki bir-iki de "sse" eklemislerdir. hepniz biliyorunuz ki, e6600'un karsisisnda 6000+ 3.0ghz vardi.. bu yeni sadece zari kucultulmus ve TDP degeri dolayisi ile etkilenmis islemcilerin hedef aldigi islemciler 45nm'lik Phenom x2 islemcileri gibime geliyor... oysaki AMD bunlari e8XXX serisinin karsisina koymustu.. Tahminimce fiyat olarak Dual Core Phenom'lari asagiya cekmeye calisiyorlar...

Bir islemciyi iyi veya kotu yapan fiyati degildir. Intel kotu islemci uretmiyor ama islemcileri piyasaya sokarken amaclari sanki biraz daha ticari.. Sanki surekli bir cevap verme cabasindalar, fiyat olarak. Ben boyle hissediyorum..

• Overlock yapılan işlemci 65 watta çalışır diye bişey demedim, sabit bir değer değil ve o tam o değerde çalışmaz zaten.
    Demek istediğin sanırım frekansın yükselip neden tdp'nin aynı kalması konusunda, tahminimce her 65tdp değerli işlemci aynı tdp değerlelere sahip değil, max değeri üzerinden etiketleniyor,ama bazısı 60watt tdp bazısı 55 watt tdp ile çalışıyor, sonuçta kağıt üstünde hepsi 65watt tdp oluyor.
  • bu ıntel hanı q7x00 yapacaktı 3mb on belleklı?
    amd 2 cekırdeklılerı bıle sıhırlı dokınus ıle 4 cekırdek oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 20 Haziran 2009; 13:12:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

@Winter

Intel frekanslari yavas yavas arttiriyor diyorsunda, overclock yapilan islemciler neden 65watt tdp degerinde calismiyorlar?

@Absolutezero

Tahmin ediyorum, cunku watt muhabbetini konuda ben actim... Yukarda "watt tuketir" diye bir ibare var mi..?

@Genele soruyorum
    Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama detaylara bakinca ben sunu goruyorum. 45nm olmasi sebebiyle e6300'un yeni versiyonu 2.8ghz.. eski versiyon 65nm olan versiyonu 1.86ghz.. bir zari kucultmek cok da zor degil fikrimce. cunku tasarim ayni. Heleki R0 revizyonundan piyasaya girdigi dusunulurse.. belki bir-iki de "sse" eklemislerdir. hepniz biliyorunuz ki, e6600'un karsisisnda 6000+ 3.0ghz vardi.. bu yeni sadece zari kucultulmus ve TDP degeri dolayisi ile etkilenmis islemcilerin hedef aldigi islemciler 45nm'lik Phenom x2 islemcileri gibime geliyor... oysaki AMD bunlari e8XXX serisinin karsisina koymustu.. Tahminimce fiyat olarak Dual Core Phenom'lari asagiya cekmeye calisiyorlar...

Bir islemciyi iyi veya kotu yapan fiyati degildir. Intel kotu islemci uretmiyor ama islemcileri piyasaya sokarken amaclari sanki biraz daha ticari.. Sanki surekli bir cevap verme cabasindalar, fiyat olarak. Ben boyle hissediyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

e6300'un ve e6500'un 45nm olan versiyonlari. bizim icin hic bir farka sahip degil.. aranizda islemci cekirdegini bir yere sokmaya calisan var mi? 65nm olanlari da 65wattti(sozde); 45nm olanlari da 65watt... ben eski Core 2 Duo ile Pentium Dual-Core arasinda pek fark gormuyorum.. ve aslinda pek te fark yok... yeni revizyonlari elde kalmasinlar diye tekrar cikartiyorlar. pazardaki fiyat araliklarini doldurmaktan baska bir amaci yok acikcasi.

Saygilarimla

65 Watt ?? Sözde 65 watt? Sözde ne demek zaten.. Yanında verilen soğutucu 65W TDP.. Sözde ne oluyor orda

Ki zaten 65W TDP'ye sahip orjinal soğutucusu ile overclock yapan yapıyor? bir noktaya kadar.. Çekirdek sıcaklıkları arttıkça soğutucunun sıcaklığı artıyor.. Soğutucunun sıcaklığı arttıkça soğutucunun hava ile arasındaki sıcaklık farkı artıyor soğutucu ideal çalışma sıcaklık aralığında 65W TDP'ye sahip.. Sen bu sıcaklık aralığının içinde kalarakta overclock yaparsın.. Hatta daha yüksek TDP değerine sahip bir soğutucu takarsın yine aynı marjlarda kalırsın..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.