Şimdi Ara

Intel 335 Serisi 180GB SSD Benchmark Sonuçlarım - Yorumlarınız Lütfen!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel 335 SSD özellikleri linki :http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-ssd.html?iid=subhdr+products_flash
    Ürün Kodu SSDSC2CT180A4K592297
    Garanti 36 ay
    Özellikler
    Disk Kapasitesi 180 GB
    Okuma Hızı MB/s 500 MB/s
    Yazma Hızı MB/s 450 MB/s
    Bağlantı Özellikleri SATA 3.0

Kullandığım cihaz ACER v3-571G

Temel Özellikleri :

İşlemci Modeli Intel® Core™ i5-3210M (2,5 GHz / 3,1GHz Turbo)
    Cache Bellek 3 MB
    Ekran Tipi LED
    Ekran Boyutu (Inch) 15,6
    Dogal Ekran Cozunurlugu 1366X768
    Ekran kartı chip seti NVIDIA® GeForce® GT630M-2GB gDDR3-128bit- VGA Ayrılmış-Harici
    Sistem belleği türü DDR3 1333 MHz
    Standart Sistem Belleği (MB) 8 GB
    Maks. Sistem Belleği (MB) 8 GB
    Sabit Disk (Gb) 500
    Sabit Disk Devir Hızı (rpm) 5400
    Optik sürücü tipi DVD SUPER MULTI DVD-R/RW COMBO
    Ses 5.1 KANAL DOLBY DIGITAL
    Ses Bağlantıları KULAKLIK
    Ses Bağlantıları MIC
    Seri Port YOK
    Paralel Port YOK
    USB 2/3 portu 3(1x Usb 3.0, 2x Usb 2.0)
    HDMI Çıkışı VAR
    VGA portu VAR

Bluetooth YOK
    WLAN/Wi-Fi VAR

Network 10/100/1000 MBIT

Kart Bellek Yuvası MEMORY STICK
    Smart kart okuyucu 5-1
    Media Kart Okuyucu VAR
    Klavye türü MULTIMEDYA
    Tuş Dizimi Q TR
    Fare türü TOUCHPAD
    Parmak İzi Okuyucu YOK
    Kamera VAR
    Pil Ömrü Cinsi 6-cell Li-lon Battery
    Tasınabilir Bilgisayar Türü NOTEBOOK
    Ağırlık 2,6 kg
    İşletim Sistemi Orjinal Windows 8 (64 bit)

Notebook ahci biosta açık ve en güncel bios v.2.15 yüklü.Windows8 64 bit güncelleştirdim.Güç düğmesine bastıktan 15 saniye sonra windows başlangıç ekranı geliyor.
    Yazma değerleri bana düşük geldi.Nedeni sizce ne olabilir?
    https://store.donanimhaber.com/a1/de/c0/a1dec07d0e349106066375e5c1e5cee6.png
     Intel 335 Serisi 180GB SSD Benchmark Sonuçlarım - Yorumlarınız Lütfen!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver000007 -- 5 Eylül 2013; 16:51:37 >

• atto değerleri gayet normal diğer benchmark proğramları bir işe yaramaz dostum
  • Eyvallah kardeş.SSD nin yazma değerleri düşük değil mi?Intel bağlantısında maksimum 450 ifade ediyor.Sonuç en azından 300 gibi değerlere yaklaşmalı diye düşünmüştüm.Uzmanlar bugün forumda değil sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih07

Eyvallah kardeş.SSD nin yazma değerleri düşük değil mi?Intel bağlantısında maksimum 450 ifade ediyor.Sonuç en azından 300 gibi değerlere yaklaşmalı diye düşünmüştüm.Uzmanlar bugün forumda değil sanırım...

sandforce kontrolcülü ssd ler, as ssd ve crystal disk mark test programlarında özellikle sıralı yazma değerinde düşük sonuç veriyor. üreticilerin verdiği sıralı okuma ve yazma değerlerine en yakın sonucu atto programı veriyor. o açıdan sıralı okuma ve yazma değerlerinde bir problem görülmüyor. intel ssd leri çok fazla incelemedim. yalnız 4k yazma değeri düşük gibi. 45 değilde 70 ler civarında olması gerekir diye düşünüyorum.
  • Bende bu ssd den aldim daha gelmedi eger bu ssd adata sp900 den veya sandisk ultra plustan kotu sonuc veriyosa iptal edeyimmi alimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Can_R6

quote:

atto değerleri gayet normal diğer benchmark proğramları bir işe yaramaz dostum

Bu yorumunuza maalesef katılamıyorum hocam. ATTO daha çok sıralı değerleri ölçmek için tercih edilir. Crystal Disk Mark ve husûsiyetle AS-SSD yazılımları tüketiciler için 4K değerlerini kısmen isâbetli ifâde etmelerinden ötürü çok teveccüh görmekteler. Bir son kullanıcının olmazsa olmaz iki yazılımıdır, bence.

@Melih07

SSD'niz hayırlı olsun

Bilgisayarınızın güç seçeneğini âzamî performansa getirdikten sonra anti virüs dâhil arka plândaki tüm yazılımları kapatarak bir kez daha AS-SSD testini yapabilir misiniz ?

Puanlarınız hâlihazırda yeterlidir. Fakat emîn olabilmek adına belirttiğim şekilde bir kez daha bakılabilir.

@teknoloji16

Intel 335 Serîsi 180GB, A-DATA SP900 ile kafa kafaya diyebiliriz.

SanDisk Ultra Plus'dan ise performans noktasına biraz geridedir.

Lâkin, katı hâl disklerinde esas olan performansdan öte istikrardır. Intel 335 serîsi SP900'den, özellikle de Ultra Plus'dan çok daha kararlı ve istikrarlı bir SSD âilesidir. Şahsen değiştirmezdim.

Çünkü bu ikisi arasındaki performans farkı kendini ancak benchmark testlerinde göstermektedir. Yâni günlük kullanımda br getiri sunmamakta.

Bu husus üzerine kaleme alınmış şu iki makâleyi inceleyebilirsiniz hocam:

SSD'lerde Performansı Doğru Anlamak

http://www.ssdlabs.net/ssd-rehberi/ssdlerde-performansi-dogru-anlama/

SSD Tercîhinde İsâbet – Katı Hâl Diski Alırken Nelere Dikkât Etmeli

http://www.ssdlabs.net/ssd-rehberi/ssd-tercihinde-isabet-kati-hal-diski-alirken-nelere-dikkat-etmeli/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.