Şimdi Ara

İntel 10750H laptop / Amd 4800H laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.amazon.com/gp/aw/d/B08BB9RWXD/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

https://www.bestbuy.com/site/lenovo-legion-5-15-gaming-laptop-intel-core-i7-8gb-memory-nvidia-geforce-gtx-1660-ti-512gb-ssd-phantom-black/6398969.p?skuId=6398969

https://www.amazon.com/ASUS-IPS-Type-GeForce-Battery-TUF506IU-ES74/dp/B0865RZR9S/ref=sr_1_1?dchild=1&qid=1611416761&refinements=p_n_size_browse-bin%3A2423841011%2Cp_n_feature_four_browse-bin%3A18107802011%2Cp_n_feature_five_browse-bin%3A13580790011&rnid=2257851011&s=pc&sr=1-1

Arkadaşlar bu bilgisayarlardan birini alıcam ama

intel: 8gb ram 2933mhz(max16), $999, 250nit, 120hz, 60wh batarya

amd: 16gb ram 3200mhz(max64),$949, 300-330nit, 144hz, 60wh batarya

asus da ek olarak Amd Lenovo ile aynı ve daha sağlam iddiası ve 90wh bataryası var.

Son bilgisayarı Lenovo Y700 dü, sıfır gibi çiziksiz kullandım 4 sene, 30 cm den masaya düştü, hasar 6500tl çıkarttılar.

o yüzden sağlamlığı ve Lenovo MH beni yordu biraz

Geri kalan özellikler aynı

İnteli alıp ram mi taktırmalıyım?

Yoksa Amd seçip Asus-Lenovo mu almalıyım.

Bugün sipariş vericem de dikir verirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 23 Ocak 2021; 18:52:52 >

• Değerli forumdaşlar,
    Hepinize ilgi alakanız için, cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Ben de ihtiyaç olunca sizlere aynı şekilde yardımcı olurum inşallah.

Merak edenler için, bunu aldım state tax dahil $999a

https://www.amazon.com/dp/B0865RZR9S/ref=redir_mobile_desktop/147-8493719-4071969?_encoding=UTF8&ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image
  • Cengaver1 kullanıcısına yanıt

Doğru seçimİntel 10750H laptop /  Amd 4800H laptop 

Forum aşırı başlıklara bölündüğü yardım almak için insan bulmakta zorlanıyoruz çoğu zaman.

• koçari K kullanıcısına yanıt

Teşekkürler sayın Koçari,

ihtiyacımı karşılayacak orta seviyede bir seçim yaptım,

çok bir fırsat değil belki ama TR ye kıyasla iyi bir f/p olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla

• Bunların garantisi Türkiye'de var mı ?
  • mustafaylcu M kullanıcısına yanıt
    Lenovo vermiyor
    Msi 12+3 ay veriyormuş forumda gördüğüm
    Asus tuf a15 amazon soru-cevaplarında, var denmiş asus tarafından.

Q: Hi,does it come with international warranty?
    A: Yes, this model have an international warranty.
    By Asus Support on June 5, 2020
  • amdli asus çöp, youtubede incelemesi var bilerek fan girişlerini kapatmışlar leptop resmen yanıyor. Lenovo ile en az 30 derece fark eder. Zaten iş için de kullanacaksanız asus komik durur. Legion asaletli duruyor.

• nuksws_99 N kullanıcısına yanıt

Sayın Nuksws,

görüşünüze saygı duymakla beraber katılmıyorum.

Neden derseniz ilk olarak youtubedaki videoya "do not but this laptop" diye başlık koymak nedir.

Ben bunda art niyet ararım.

2.si sıcak fırsatlara konusunu da açtığım

MSI-GL65 - 15.6'144 Hz-i7-10750H-1660Ti-16GB-512ssd+TB-W10

bundan rebate ile 230 dolar daha ucuz olmasına rağmen bunu aldım.

Açıkçası fanboy değilim, eski bilgisayarım lenovo, daha eskisi msi.

hem daha sağlam diye, hem de pili sıfınının en iyisi diye aldım açıkçası, hem de açık ara en iyisi

Şimdi size videoları izlememe rağmen neden aldığımı ve neden iyi niyetli olmadıklarını düşündüğümü anlatayım:

Kötüleyenlerden birisi JarodTech diye bir kanal mesela, ve onun arkadaşı olduğunu düşündüğüm bir kaç kanal

(Çünkü videolarına yorum atmışlar birbirlerinin)

Açıkçası çok uzman değilim ama rakamlarla aram iyidir

Aynı şahsın aynı farklı laptop sıcaklık sonuçlarını paylaşıyorum aşağıda

ASUS

İntel 10750H laptop /  Amd 4800H laptop

kırmızı: ACER NOTRO 5, mor:LENOVO Y540

MSİ GL65

Şimdi Asus un 94 derece olan ısısı 92-93 olan derecelere göre çok mu yüksek,

yoksa MSI ın 95 derece olan ısısından daha mı yüksek?

Doğru ekran mı bilmiyorum ama performans testinde sanki fark atmış

ayrıca burda paylaşmadım, termal görüntüleri de asus un diğerlerinden daha iyi idi.

Tutarsızlıklar burda bitmiyor, 2021 Asus TUF için video yapmış, kasa ve fan delikleri aynı olmasına rağmen soğutma başarılı diyor.

kısacası bilgisayar firmalarından nemalandıklarını, bu yüzden böyle videolar paylaştıklarını düşünüyorum.

Çünkü çok ısınmadığını söyleyen bir çok da video mevcut

Netice olarak bilgisayarı bugün aldım kullandıkça ne kadar doğru söylediğini de bizzat test ederek paylaşırım.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

Sayın Nuksws,

görüşünüze saygı duymakla beraber katılmıyorum.

Neden derseniz ilk olarak youtubedaki videoya "do not but this laptop" diye başlık koymak nedir.

Ben bunda art niyet ararım.

2.si sıcak fırsatlara konusunu da açtığım

MSI-GL65 - 15.6'144 Hz-i7-10750H-1660Ti-16GB-512ssd+TB-W10

bundan rebate ile 230 dolar daha ucuz olmasına rağmen bunu aldım.

Açıkçası fanboy değilim, eski bilgisayarım lenovo, daha eskisi msi.

hem daha sağlam diye, hem de pili sıfınının en iyisi diye aldım açıkçası, hem de açık ara en iyisi

Şimdi size videoları izlememe rağmen neden aldığımı ve neden iyi niyetli olmadıklarını düşündüğümü anlatayım:

Kötüleyenlerden birisi JarodTech diye bir kanal mesela, ve onun arkadaşı olduğunu düşündüğüm bir kaç kanal

(Çünkü videolarına yorum atmışlar birbirlerinin)

Açıkçası çok uzman değilim ama rakamlarla aram iyidir

Aynı şahsın aynı farklı laptop sıcaklık sonuçlarını paylaşıyorum aşağıda

ASUS

kırmızı: ACER NOTRO 5, mor:LENOVO Y540

MSİ GL65

Şimdi Asus un 94 derece olan ısısı 92-93 olan derecelere göre çok mu yüksek,

yoksa MSI ın 95 derece olan ısısından daha mı yüksek?

Doğru ekran mı bilmiyorum ama performans testinde sanki fark atmış

ayrıca burda paylaşmadım, termal görüntüleri de asus un diğerlerinden daha iyi idi.

Tutarsızlıklar burda bitmiyor, 2021 Asus TUF için video yapmış, kasa ve fan delikleri aynı olmasına rağmen soğutma başarılı diyor.

kısacası bilgisayar firmalarından nemalandıklarını, bu yüzden böyle videolar paylaştıklarını düşünüyorum.

Çünkü çok ısınmadığını söyleyen bir çok da video mevcut

Netice olarak bilgisayarı bugün aldım kullandıkça ne kadar doğru söylediğini de bizzat test ederek paylaşırım.

Saygılarımla

Hocam merhaba,

Tabii ki gorusume katilmayabilirsiniz.

Ben bu videoyu izleyerek böyle bir düşünceye vardım, tabii kendi elimde leptop yok. O yüzden işte böyleymiş diye kanıtlayamam. Yeni kasa asus tip olarak aynı olabilir, fakat içi aynı değil. 2. Videoda 9:58 civarında görebilirsiniz. Asus kesinlikle ders çıkarmış, zaten heat pipelere bakınca da anlayabilirsiniz. Sadece 2021 Asus tuf evet ucuz, fakat yine testlerde (belki driver sorunudur) ekran kartı 2070 maxQ hatta 2060 ile aynı performansı veriyor. 3000 serisi olan bir leptop alacağım için biraz bakıyorum, tabi ciddi olarak değil. Kendi düşüncemi sorarsanız msi'nin kasa rezalet duruyor, 700 dolarlık leptop gibi, full plastik. Adamlar 2012 den beri aynı tasarımı kullanıyorlar :D. Asus alarak iyi yapmıssınız. Hayırlı olsun, ben de büyük ihtimal ya asus, hp, ya da legion alacağım hangisi daha ucuz olursa artık 5-10fps oynasa nolur oynamasa nolur. Zaten aldıgınız leptop en cok satılan gaming leptop olması lazım, önemli olan f/p. Ben de zamanında y500 almıştım (SLI leptop) forumdakiler kötülüyordu ısınıyor falan filan diye hiç sorun yaşamadım :D, hatta tek kart olan msidan daha az ısınıyordu.

Legion, hp omen vs a15 sıcaklık değerlerine de bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 30 Ocak 2021; 6:18:59 >

• günaydın çok uzun zamandan beri ben de notebok arıyorum Açıkcası mecburen intel almak zorundayım kullandığım programların uyumundan dolayı ama amd kesinlike ilerlemeye devam ediyor gibi.

gl 65

asus rog serisi ( piyasa da cok zor bulunuyor , bilgisayar yok )

Legion 5 ( az da olsa bulunuyor )

niyetim oyun oynamak değil, stabil , yüksek CPU performansı , ram ve SSD bir notebook aramaktan gına geldi.

siz olsanız hangisini alırdınız ?

https://www.amazon.com.tr/Lenovo-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar%C4%B1-i7-10750H-81Y80070TX/dp/B08P81HP9F/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=UMFGMYMO6GKG&dchild=1&keywords=legion+5&qid=1611991480&sprefix=legion+%2Caps%2C190&sr=8-1

https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-leopard-10scsr-080tr-intel-core-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000ZQUEV

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g512lv-hn238-gaming-intel-core-i7-10870h-16gb-512gb-ssd-rtx-2060-144hz-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000012J21S ( bu veya benzeri )

ekran kartıyla işim yok, 128 bit olsun harici olsun benim işimi görür herhangi bir 4gb kart ama önemli olan doğru bilgisayarı bulmak, zaten ortada bilgisayar yok,i ekran kartını da dert etsem elde secenek kalmıyor

herhangi bir markaya iyi ya da kötü demek körü körüne doğru değil, markalar değişiyor, gelişiyor ya da tam tersine bazen geriliyor.

benim için stabilite önemli. Gözü kapalı insanlar şu marka diyor mesela ama o markanın o serisi hatalı olabiliyor.

ben Legion'u magazada incelemiştim, acıkcası en güzel ekran ondaydı.

Youtube'da izlemediğim video kalmadı. 180 derece farklı yorum mu olur.. birisi mükemmel diyor :) baskası rezalet diyor.

benim için gün boyu cok uzun saatler stabil calısması önemli. monitörle kullanacağım genelde.

amazon koşulsuz iade hakkı tanıyor, deneyen oldu mu ? acaba Legion'a bir sans versem mi ? sonra amazon olumsuz durumda ürünü alır mı ? denemeyi cok isterdim bu ürünü

• sercanfx S kullanıcısına yanıt

bu arada laptop olayından o kadar yoruldum ki.. ups meselesini çözsem evde.. gidip masaüstü toplayacagım o derece.. insallah iyi bir laptop bulurum.

bu arada workstation laptop tarzı bilgisayarlara baktım.. inanılmaz pahalı. ki onlarla ilgili de bir giriyorsun dünya olumsuz yorum. bilgisayar 25k ama sorun üstüne sorun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanfx -- 30 Ocak 2021; 10:34:39 >
  • hocam bende laptop alacağım bu laptop 999$ ama türkiyede elime aldığımda cebinden toplamda kaç para çıkmış olur? teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuksws_99 N kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim, dilerim daha güzelleri sizin olur.

Açıkçası msi gl65 i rebate ile 769$ alma şansım vardı, 230$ büyük para, şahsen tercih edebilirdim.

çok profesyonel bir kullanıcı olmadığımdan ısınmanın beni çok yoracağını düşünmedim açıkçası

ama intel ilk tercihimdi diyebilirim.

Bilgisayarı gömen aynı adam şimdi övüyor mesela, ben nemalandıklarını düşünüyorum ciddi olarak

Çünkü bu videoda 5:15 te soğutmayı gösteriyor, birebir aynı:)

sadece alt kasadaki peteklerden 2 tane daha açmışlar gördüğüm fark olarak, çok aman aman bir fark etmese gerek

ama adam yermeyi bırakmış övgüye geçmiş:)

Legion benim de ilk tercihimdi açıkçası, ama hem 100-200$ fazla vericektim,

hem bazı özellikleri iyi iken bazıları kötü olacaktı

ve TR de garanti vermiyorlar bizzat resmi cevapla ilettiklerine göre

ama benim de sizin gibi marka tercihim lenovo-asus-msi arasında olacaktı

gönlünüze göre birşey bulursunuz umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: beatifulday

hocam bende laptop alacağım bu laptop 999$ ama türkiyede elime aldığımda cebinden toplamda kaç para çıkmış olur? teşekkürler şimdiden.

hocam yurtdışında aldıracağın kimse yoksa

999$ asus 278$ kargo ve gümrük ile gönderiliyor amazon.com dan, yani 9.350tl gibi bir rakam

hepsiburada da 10.300 e satılan bir modeli var

ama ekran 60hz, pili yarı yarıya ufak ve windows yok.

yani bunlarla olsa 12bin ve üzeri bir fiyatı olur heralde

newegg deki 869$ lık msi ise gümrük ve vergi dahil 11.000 tl gibi bir rakama geliyor.

aynı bilgisayarı burada 15bin gibi rakamlara satıyorlar.

yurtdışından kapınıza gelen yine karlı gibi ama esas kazancı getirecek biri varsa yaparsanız.

• yurtdışı dediğiniz direk Usa anladığım kadarıyla, Avrupa çok avantajlı olmuyor..

Asus ve MSI TR'de 1 yıl garantili öyle mi?

çok uzman değilim açıkçası ama kağıt üzerindeki rakamlara göre

paylaştığınız bilgisayarlar hemen hemen aynı gibi 13-15 bin seviyelerinde

ama legion en iyisi gibi duruyor ekran kartı, kalite, yorum, stabilite vs olarak

ama acele etmezseniz şöyle bir laptop düşürürseniz gerçekten harika bir fiyata almış olursunuz.

Yurtdışından bile birine aldırsanız 8-9 bin tl öderken buradan 9.800 e almış olursunuz.

https://forum.donanimhaber.com/asus-rog-g512lu-i7-10750h-gtx1660ti-9-799tl-mm--146794656#146961254

evet direk amerikadaki arkadaşım alıp gelirken getirdi benim mesela

avrupa fiyatlarını çok incelemiyorum ama genelde hem €, hem de fiyatları daha yüksek gibi

tabii bir fırsat olursa neden olmasın

asus 12 ay garanti verdiğini iletmiş amazon.com daki cevaplarında

msi ise 12+3 ay veriyor, web sitesine kayıt olunca 3 ay daha ekliyormuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.