Şimdi Ara

İnsanlığın neden olduğu iklim değişikliği, bir memeli türünün soyunu tüketti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evrimin motoru o söylediğin değil. Daha evrim kuramının ne dediğini bilmiyorsun, gelmiş o kıt bilginle evrime güya laf sokuyorsun. Anlaşılan o ki, bu ülkedeki bu kör cehalet hiç bitmeyecek.
  • Torlak Kemal kullanıcısına yanıt
    ben zaten anlamam evrimden. o satırı da evrimagaci.org' dan aldım.
    https://evrimagaci.org/tur-icerisindeki-zayifuyumsuz-bireylerin-varliklarini-koruma-nedenlerinin-evrimsel-analizi-2

busitede bu satırın başında "biliyoruz ki..." yazıyor aynı zamanda. senden daha iyi bildiklerini düşünüyorum.
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    quote:

İnsanlar evrimi kısaca "En Güçlünün (Uyumlunun) Hayatta Kalması" olarak özetleyip bu şekilde hatırladıkları için, sanki tüm canlı popülasyonlarının tamamının güçlü, daha doğrusu uyum başarısı yüksek bireylerden oluşması gerektiğini düşünmeye meylederler; dolayısıyla türlerin popülasyonlarında uyum başarısı düşük (kısaca "zayıf") bireylerin varlığına anlam veremezler.

Aynı makaleden alıntı. Sözünü ettiğin ve alıntıladığın şey İngilizcede "layman" tabir edilen sıradan insanların evrim algısıdır. Makale buna karşı çıkmak amacıyla yazılmış. Makalenin tamamını okudun mu?

Evrimin motoru güçlü olanın hayatta kalması değil, daha çok çocuk yapabilenin daha çok çocuk yapmasını sağlayan genlerini sonraki kuşaklara aktarmada daha başarılı olmasıdır.

Güçlü olanın hayatta kalması evrim kuramını sokak ağzıyla anlama ve anlatma şeklidir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.