Şimdi Ara

İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
3.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: PunchFly

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: Noatak

Kadın ot yemeyin koyunlar yağlanıyor siz de yağlanırsınız, günde 10 tane yumurta yiyin, bol yağ tüketin diyor

Meyve yemeyin de diyor,içinde şeker varmış

Ne diyorsunuz?

Onların yarısı beyinsiz, bir tarafından sallayan doktor kılıklı elemanlar. Anca boş laf yapar onlar.

la bebe sen kimsin ki profesör doktor ünvanına sahip bi kadına bunları söylüyosun, kendine güveniyosan çıkaracak kanal biliyosan sen çık seni dinleyelim

Önce konuşma adabani öğren karşıma öyle çık delikanlı.

babaannesi yaşındaki kadına beyinsiz bi tarafından sallayan diyen bi ergene karşı nasıl bi üslup kullanmalıydım söyle de öyle hitap ediyim sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kedici_Playboy

quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

quote:

Orijinalden alıntı: Kedici_Playboy

Karatay sanırım dediğin doktor. star ve atv ana haberde çıkmıştı. yağı kaşıktan süzüyordu ve !! yağ yiyin !! diyordu.

vee, bunu diyen kadın.5 yaşındaki bebeğin inanmayacağı, EGM'nin hergün yüzlere telefona mesaj attığı bilindik dolandırma yöntemine kendini kaptırıp gidip çöpe 120 bin tl atıyor..

gelde şimdi elini kafasına vuran pembe adam simileyini koyma

Ülkesine bağlı eski insanları kullanıyor o tür dolandırıcılar zaten

yav ne eski insanı. bu devirde hangi polis arayıpta çöpe para attırıyor insanlara? ha öyle birşeymi oldu. ara 155 anlat. gelip kendileri alsın. kaldiki hiç bir emniyet kurumu para talep etmez...

haber programında anlattılar dolandırıcılar genelde bu tip devletten olduğunu söyleyen herkese güvenen yaşlı insanları dolandırıyorlar diye

• Meyvelerde fruktoz denen şeker vardır ancak beyin sadece glukoz kullanır. Dediklerinin bilimsel dayanağı var bu arada onu da söyleyeyim.
    Sizi eleştirme gereği de duymuyorum. Bir gıdım bilgi bilmeden kadına sallamak çok kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genle yüklü gemi -- 23 Nisan 2014; 18:59:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde denk gelmiştim bu kadına.Anlattıklarını çok saçma bulmuştum.Kafa gitmiş demekki.Kadınlarımız da oturup bunları izliyor...
  • Birkaç sansasyon yaratacak olaylı laf söylüyor ki, akılda kalsın, milleti şaşırtsın. Başka kanallar da programa çağırsın.Yazdığı, yazacağı kitaplar satsın diye

Yahu zayıflamanın yolu belli kardeşim,sağlıklı olmanın yolu belli.
    Şimdi bu kadın herkesin ak dediğine ak derse ne farkı kalır, unutulur gider.
    Millet zaten biliyor nasıl sağlıklı kalacağını.Haftada en az 3 kere bi şekilde anlatıyorlar zaten.
    Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlasa millet sıkılır kanalı değiştiriverirler, reytingleri düşer.Bak nasıl da sonuna kadar dinlemişsin.
    İstediklerini almışlar bu sayede.
    Kim konuştu tvde bilmiyorum ama ilk aklıma gelen örneği Canan Karatay var o şekil konuşan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo2

İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay)

Bu herşeyi anlatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eneox

şuan onu dinliyorum tvde açık.doğru ve yanlış diyor.hep ot yersen kilo alırsın hep et yersen kilo alırsın hepsinden karışık yicen

Öyleyse Koyunları nasıl örnek gösteriyor, koyunlar selüloz'u sindirdiği için kilo alıyorlar.

Insan sınırsız ot tüketsin yine kilo almaz, ara öğünlerin vazgeçilmezi olmalı

AYRICA en komik görüşü: Meyve yemeyin içinde şeker var

+1 ottan bir insan kilo alamaz.

Fakat o kadın ne dedi bilmiyorum ama belli bir miktarın üstünde meyve yerseniz kilo alırsınız özelliklede muz,elma,portakal gibi meyvelerde çok şeker olur

Aşırı yemeyin demiyor, hiç yemeyin diyor, açıklar mısın bir insan vitaminsiz nasıl yaşar, içinde sadece şeker yok ki, bazılarında çok önemli mineraller var

Diyet ve sağlık için Meyveleri yasaklayıp nasıl Sıvı yağları istediğiniz kadar tüketin diyor ben onu anlamıyorum

En basit bir diyetisyen bile günlük en az 2 porsiyon meyve tavsiye eder, meyve diyetin temelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: genle yüklü gemi

Meyvelerde fruktoz denen şeker vardır ancak beyin sadece glukoz kullanır. Dediklerinin bilimsel dayanağı var bu arada onu da söyleyeyim.
    Sizi eleştirme gereği de duymuyorum. Bir gıdım bilgi bilmeden kadına sallamak çok kolay.

Onun için demiyor, diyet için yasaklıyor ve vitamin nasıl gereksiz oluyor?
    Bu arada 100 gram bir portakal 70 kalori iken 100 ml sıvı yağ 900 kaloridir

Kaldı ki glikoz içeren besinleri de desteklemiyor, takmış yağlara

Bir gıdım bilgi bilmeden sallıyorsun diyorsun da hiçbir doktor bu kadına katılmaz, çünkü söyledikleri tamamen bilime ters, eğer katılsalar bu kadın onlara katılmaz, çünkü tek amacı milletin kafasını karıştırmak

• quote:

quote:

şuan onu dinliyorum tvde açık.doğru ve yanlış diyor.hep ot yersen kilo alırsın hep et yersen kilo alırsın hepsinden karışık yicen

Öyleyse Koyunları nasıl örnek gösteriyor, koyunlar selüloz'u sindirdiği için kilo alıyorlar.

Kısmen doğru yaz meyvalarında şeker oranı daha yüksek.Üzüm şeftali vs. doktor dedeme yasakladı mesela şeker hastası

• Japonya'da hamile kadınlara ve emzirme döneminde her gün 10 yumurta veriliyormuş. Kadın bu yüzden 10 yumurtayı önerdi.

2 laf duyup konu açmayın şöyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuc

quote:

quote:

Kısmen doğru yaz meyvalarında şeker oranı daha yüksek.Üzüm şeftali vs. doktor dedeme yasakladı mesela şeker hastası

Söylediklerinin hepsi diyet için şeker hastalığı ile alakalı filan değil, diyetisyenler günlük 4 porsiyon meyve önerir, bu porsiyonlar da kaloriye göredir, kısmen bile doğru değil dedikleri

• Bu insanları mahkemeye versen yeri göz göre göre insanların sağlığı ile oynuyorlar, bunları söyleyen bir adamın akli dengesinden şüphe ederim malesef ki denetim sıfır keşke denetim olsa.
  • http://www.haberturk.com/saglik/haber/1046227-kolesterol-siniri-degisiyor

Kadın haklı çıktı.

Ayrıca meyvelerde bol miktarda şeker vardır.

Günlük 200 gramdan fazla yenen meyve kilo aldırır.

Proteini vücut depolamaz ve günlük olarak ihtiyaç duyar bu yüzden proteinler karbonhidratlara göre daha az kilo aldırırlar.

Ayrıca protein ağırlıklı beslenme daha az öğün demektir, vejeteryanlar protein ihtiyacı yüzünden genelde daha sık acıkırlar.
  • @Daft Punk

Kendim uyguladığım kilo kontrolü yöntemini yazmak istiyorum.

Sabah kahvaltımı yapıyorum. Ekmek, peynir, reçel.

Öğlen ne yiyeceğim belli olmuyor. Genelde kahvaltıda çok yiyince öğlen az yiyorum.

Akşam saat 6-7 den sonra çaya attığım şeker hariç şeker tüketmiyorum. Akşam acıkırsam şekerli yiyecekler yerine karbonhidrat tüketince kilo kontrolünü daha iyi sağlıyorum. Mesela akşam tatlı yemek yerine patates cipsi daha az kilo aldırıyor.

Akşam 9 dan sabah 10 a kadar çay ve su hariç mideme hiçbirşey girmiyor. Sabah ve öğlen canım ne isterse yiyorum. Yani günün yarısı midem boş. Ne yiyeceksem sabah ve öğlen öğünlerinde yiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 25 Şubat 2015; 2:26:09 >
  • Şimdi gülüyorsunuz ama birkaç yıla değeri daha da anlaşılacak. Bilim çevreleri yavaş yavaş bu kadının yöntemine dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo2

İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay)

Ben bu kadını ciddiye alıyodum taa ki bu haberi 3-4 ay önce görünceye kadar

• Biraz farklı düşünüyor.
  • Anneme binlerce defa dedim inanma şu kadına diye ama annemi inandıramıyorum. Bu kadın hep saçma sapan şeyler söyleye söyleye deli ediyor beni. Sanırım bir programında musluk suyu daha yararlıdor o eve aldığınız sular zararlı demiş. Benim dedemler başlamış musluk suyu içmeye. Dedim içmeyin istanbulda musluk suyu içilmez diye. 6 ay sonra dedemde böbrek taşı oluştu. Zaten yaşlı adam. Hala da musluktan içiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

Birkaç sansasyon yaratacak olaylı laf söylüyor ki, akılda kalsın, milleti şaşırtsın. Başka kanallar da programa çağırsın.Yazdığı, yazacağı kitaplar satsın diye

Yahu zayıflamanın yolu belli kardeşim,sağlıklı olmanın yolu belli.
    Şimdi bu kadın herkesin ak dediğine ak derse ne farkı kalır, unutulur gider.
    Millet zaten biliyor nasıl sağlıklı kalacağını.Haftada en az 3 kere bi şekilde anlatıyorlar zaten.
    Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlasa millet sıkılır kanalı değiştiriverirler, reytingleri düşer.Bak nasıl da sonuna kadar dinlemişsin.
    İstediklerini almışlar bu sayede.
    Kim konuştu tvde bilmiyorum ama ilk aklıma gelen örneği Canan Karatay var o şekil konuşan.

Ulan ne guzel yazmisssin Helal olsun yazacaktim. Meger ben yazmisim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• günde 40 zeytin yiyin diyen değil mi bu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.