Şimdi Ara

İnsanlar Nasıl Geçiniyor Anlamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben 17 yaşındayım ve liseyi açıktan okuyorum.

Pazartesi günü 1.000 lira maaşı, sigortası, yemeği ve servisi olan bir işe gireceğim. Her ay 200 lira eve vereceğim, 500 lira dişçiye (önce çürükler yapılacak sonrasında ise diş telleri), eee kalıyor bana 300 lira? Bir tane pantolon zaten 50 lira! Ben ne yapabilirim ki 300 lira ya ? Fotoğraf makinesi alıp kendimi geliştirecektim sonrasında kursa gidecektim ama bu plan da yattı.

Annem sigara içiyor, babam da sigara ve içki içiyor. Diyorum ki şunlara para vermeyin ağzım ne halde niye inatla para veriyorsunuz diyorum ''iyi aldık' iyiki içtik falan filan diyor. Arada bir nadir alıyoruz diyor ama kendiside biliyor ki ayda ortalama 700 lira o zıkkıma gidiyor. Bu saatten sonra kararımı verdim yüzlerine bile bakmicam. İşten odama, oda dan işe maaş günü de 200 lirayı masaya bırakıcam çıkıcam.

Vallahi bıktım yemin ederim bıktım. Binamız vardı orayı satıp bir araç aldık bir de geleceğe dönük arsa falan paralar hep onlara gitti.

• Bro İşe Girmişsin Ailenle Yaşıyorsun Bende 1200 TL maaş Alıyorum her ay 200 kenara attım ayrı eve çıktım 1 yıl sonra [Kira] Şimdi terfi edicem maaşım 2000 $ Olacak Bunu Müdürüm Dedi Ama Çok Yurtdışı Gidicekmişim 2 Seneyede Ev Alır Geçinirim Ailene Yolla Her ay 200 TL baksınlar kendilerine
  • 500 tl diş olayı baya masraflıymış.Bu 500 tl yi sadece 1 ay mı vereceksin yoksa bir kaç ay boyunca mı ödeyeceksin.Eğer sadece 1 kere vereceksen evdekilerle konuş böyle böyle de bu ay 200 tl yi veremeyeceğini söyle en azından 1 ay 300 değilde 500 ile idare edersin.2.ayından itibaren 200 tl yi vermeye başlarsın.
  • valla kardeşim niye okulunu okumuyorsun normal bir şekilde açıktan okuyorsun .. kimi ailelerin cocukları okumadığı zaman daha takmaz cocugu calıs ulan dercesıne tavır yapar . sen düzgün bir şekilde liseyi okusaydın emin ol çalıştırmazlardı seni ...
  • Okulu bırakmak ne kadar mantıklı?

Ailenin ekonomik durumu iyi her halde araba ev arsalar vs. var.Neden çalışıyorsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AppleÇılgını

Merhaba ben 17 yaşındayım ve liseyi açıktan okuyorum.

Pazartesi günü 1.000 lira maaşı, sigortası, yemeği ve servisi olan bir işe gireceğim. Her ay 200 lira eve vereceğim, 500 lira dişçiye (önce çürükler yapılacak sonrasında ise diş telleri), eee kalıyor bana 300 lira? Bir tane pantolon zaten 50 lira! Ben ne yapabilirim ki 300 lira ya ? Fotoğraf makinesi alıp kendimi geliştirecektim sonrasında kursa gidecektim ama bu plan da yattı.

Annem sigara içiyor, babam da sigara ve içki içiyor. Diyorum ki şunlara para vermeyin ağzım ne halde niye inatla para veriyorsunuz diyorum ''iyi aldık' iyiki içtik falan filan diyor. Arada bir nadir alıyoruz diyor ama kendiside biliyor ki ayda ortalama 700 lira o zıkkıma gidiyor. Bu saatten sonra kararımı verdim yüzlerine bile bakmicam. İşten odama, oda dan işe maaş günü de 200 lirayı masaya bırakıcam çıkıcam.

Vallahi bıktım yemin ederim bıktım. Binamız vardı orayı satıp bir araç aldık bir de geleceğe dönük arsa falan paralar hep onlara gitti.

annaen baban ölme eşiğine gelince yüzüne vurki sigara bırak dedim size şimdi sigarayla mutluca öl de .

bir arkadaşım var 30 yaşında sigara alıp sarıyor anne babasına acıktan anası babası 50 yaşında resmen kullanıyor cocuğu ama cocukta toz kondurmuyor işte calışıyor bu 900 lira eve veriyor gerisini onun 50 tl 1 aylık harçlığı 1 ayda aclıktan ölüyor ne üstüne alıyor ne başına..

900 tl ile dediğin gibi sigara alıyorlar anan baba içiyor ben olsam döve döve öldürüm anamı babamı bok içsin

• Para yok derler sigara ve alkole para yatırırlar ha az ha çok farketmez. O sigara parasına evin bir aylık mutfak masrafı çıkar. Geçinmek mantıklı, ölçülü davrandığın sürece kolaydır ama psikolojik olarak zordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Okulu bırakmak ne kadar mantıklı?

Ailenin ekonomik durumu iyi her halde araba ev arsalar vs. var.Neden çalışıyorsun ki?

Anamin babamin mali var diye calismayayim mi? Mantiksizlik var hemde cok buyuk. Ben kendim istiyorum calismak. Konu okul falan degil israr etmiyorlar. Arsa bi tane var ve satildi onunla da araba ve ev alindi biraz da bankadan kredi cekildi bir ev daha alindi. Suan borclar falan oldugu icin benden de aylik 200 lira istiyorlar. Ama hedeflerime ulasamam. 300 lira kaliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Para yok derler sigara ve alkole para yatırırlar ha az ha çok farketmez. O sigara parasına evin bir aylık mutfak masrafı çıkar. Geçinmek mantıklı, ölçülü davrandığın sürece kolaydır ama psikolojik olarak zordur.

Heh iste tam olarak da bundan bahsediyorum. Vallahi biktim, billahi biktim.

• AppleÇılgını A kullanıcısına yanıt
    ananın babanın malı varsa senden neden para istiyorlar.

madem durumları iyi verme hiç para kendi kazandığını kendin keyfine göre harca.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.