Şimdi Ara

input not sportted Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni ekran kartı taktıktan (GeForce 8800 GTS 512 ) sonra ''Windows Başlatılıyor'' yazısından sonra ''İnput not Sportted'' hatası veriyor
    Güvenli mod denedim açılmadı
    Onboard
    1940- 1440
    1600- 1200
    1280- 1024
    1024- 768
    800- 600 çözünürlüklerde denedim yine açılmadı
    eski driverları komple kaldırdım
    bu arada monitör ve ekran kartı bağlantı için vga dvi çevirici kullanıyorum ekran kartında 2 adet dvi giriş var
    aklıma başka çözüm gelmedi konu hakkında tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim nette bulduklarım pek işe yaramadı

Monitör AOC 22 inç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strelok -- 22 Eylül 2015; 13:54:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Strelok

Yeni ekran kartı taktıktan (GeForce 8800 GTS 512 ) sonra ''Windows Başlatılıyor'' yazısından sonra ''İnput not Sportted'' hatası veriyor
    Onboard açıp en düşük ve en yüksek çözünürlük denedim yine açılmadı
    bu arada ekran ve ekran kartı bağlantı için vga dvi çevirici kullanıyorum ekran kartında 2 adet dvi giriş var
    aklıma başka çözüm gelmedi konu hakkında tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim nette bulduklarım pek işe yaramadı

Ekran kartını al başka bir monitör ve sisteme tak çözünürlüğü ekranının özelliklerine göre seç sonra mevcut ekrana tak düzelecektir mevcut monitörün özelliklerinden yüksek bir özellik seçersen bu hata oluyor diye hatırlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Alonso Menendez

quote:

Yeni ekran kartı taktıktan (GeForce 8800 GTS 512 ) sonra ''Windows Başlatılıyor'' yazısından sonra ''İnput not Sportted'' hatası veriyor
    bu arada ekran ve ekran kartı bağlantı için vga dvi çevirici kullanıyorum ekran kartında 2 adet dvi giriş var

Ekran kartını al başka bir monitör ve sisteme tak çözünürlüğü ekranının özelliklerine göre seç sonra mevcut ekrana tak düzelecektir mevcut monitörün özelliklerinden yüksek bir özellik seçersen bu hata oluyor diye hatırlıyorum

şuan için başka bir monitöre takma gibi bir şansım yok malesef

• quote:

quote:

quote:

şuan için başka bir monitöre takma gibi bir şansım yok malesef

üzgünüm bu sorun dediğim gibi ekraınınızın ayarlarını aşan bir şekilde görüntü ayarları yapmışsınız başka monitöre takıp daha büyük bir monitöre bu ayarları değiştirmeniz gerek benim bildiğim bir tek bu belki daha bilgili bir üye farklı yollar önerebilir ancak mevcut çözüm bu gözüküyor

• teşekkürler hocam umarım vardır @Alonso Menendez
  • quote:

teşekkürler hocam umarım vardır @Alonso Menendez

Bakalım farklı bir şekilde çözüme ulaşırsa başka sorun yaşayan kullanıcılar içinde iyi bir çözüm kitapı olacaktır çözebilirseniz nasıl yaptığınızı bana bildirmenizi rica edeceğim hocam sizden
  • @Alonso Menendez memnuniyetle
  • Başka bir sistemde driver kurduktan sonra problem çözüldü monitör ile ekran kartı arasındaki çözünürlük uyuşmazlığından kaynaklıymış
    eski ekran kartının desteklediği çözünürlükleri yenisi desteklemiyor monitörde de eskiler mevcut olduğu için doğal olarak ''input not sportted'' hatası veriyordu
    ama hala kasa power tuşu ile monitör aşma tuşuna aynı anda basmadığım zaman ''Cable not found'' hatası alıyorum.

@Alonso Menendez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strelok -- 22 Eylül 2015; 13:57:26 >
  • quote:

Başka bir sistemde driver kurduktan sonra problem çözüldü monitör ile ekran kartı arasındaki çözünürlük uyuşmazlığından kaynaklıymış
    eski ekran kartının desteklediği çözünürlükleri yenisi desteklemiyor monitörde de eskiler mevcut olduğu için doğal olarak ''input not sportted'' hatası veriyordu
    ama hala kasa power tuşu ile monitör aşma tuşuna aynı anda basmadığım zaman ''Cable not found'' hatası alıyorum.

@Alonso Menendez

Anladım demekki hatırladığım doğruymuş hocam hayırlı olsun şimdiden başka sorun yaşamamanız dileği ile o hatada sanırım kabloları algılayamıyor yada güç kaynağından güç kablolara aynı şekilde ulaşamıyor sanırım ondan kaynaklanabilir hocam

• quote:

quote:

Başka bir sistemde driver kurduktan sonra problem çözüldü monitör ile ekran kartı arasındaki çözünürlük uyuşmazlığından kaynaklıymış

@Alonso Menendez

Anladım demekki hatırladığım doğruymuş hocam hayırlı olsun şimdiden başka sorun yaşamamanız dileği ile o hatada sanırım kabloları algılayamıyor yada güç kaynağından güç kablolara aynı şekilde ulaşamıyor sanırım ondan kaynaklanabilir hocam

eyv. hocam teşekkür ederim
    evet benim monitörden veya kablolardan kaynaklanıyor büyük ihtimal diğer monitörde denediğim zaman kapatıp açarken geçişlerde böyle bir problem yoktu

• quote:

quote:

quote:

@Alonso Menendez

eyv. hocam teşekkür ederim
    evet benim monitörden veya kablolardan kaynaklanıyor büyük ihtimal diğer monitörde denediğim zaman kapatıp açarken geçişlerde böyle bir problem yoktu

Ne demek hocam bende paslanmadığımı anlamış oldum yaşlandım sanıyordum her hangi bir sorununuz olur ise bana ö.m ile ulaşabilirsiniz elimden geleni yaparım

• teşekkür ederim umarım ihtiyaç olmaz @Alonso Menendez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.