Şimdi Ara

İngiliz Economist dergisi : ATATÜRK'ÜN GÖLGESİ KAYBOLMAYA BAŞLADI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Harbi kafayı sıyırmışsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenji-oja K kullanıcısına yanıt
    Yol yapmak köprü yapmak falan filan geç

Ülkenin hali ortada hala gelmiş ne diyorsunuz

Asıl troll varsa zamlar gelince ülkenin iyiliği için diyen koyun sürüsüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RQFQR -- 5 Şubat 2016; 23:18:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Laz

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

http://www.akparti.org.tr/site/icraatlar

Buyur bak ama süresiz banla hadi görüşmemek üzere.

Kaynak ta çok objektifmiş.

En tırışka hükümetlerin bile yaptığı sıradan belediye işleri. + 80 yılda toplanan vergiden fazlasının 14 yılda toplanması + özelleştirme gelirleri. Sonuç ekonomik küçülme, işsizlikte artış vs. Bu tayyipi övdüğünüz kadar ne yapmış onu anlamadık. Kendine saray yaptığı için mi bu kadar hayransınız?

Banlamayacağını biliyodum zaten nerde o yürek.

Çok icraatı var senin işine gelmiyor.

KYK yurtları dışında ciddi bir icraatını görmedim. Ki orada da ihaleciliğin kralı dönüyor da neyse.

Hatalara hatalarla karşılık veren adamlarsınız. Çok birşey beklemiyorum o yüzden.

Eleştirmekten göremezsiniz tabi.

Sen şimdi bırak sana söylenenleri söylemeyi. Bana o zaman şuların cevabını ver.

Yıllar önce dolar 1 TL olacak mı diye tartışılırken bugün 4 lira olur mu diye tartışılıyor. Ve bugün dolar 3 TL. Neden arttı?

13 yıldır iktidardasınız neden bir tane fabrika açmadınız? Neden üretim ekonomisi modelini desteklemediniz?

FED 2002'de yüklü miktarda dolar rezervi dağıtırken siz bu rezervi neden taşınmaza yatırdınız? Yol ve köprüler mi geliştirir ülkeyi?

O yolların her sene yeniden asfaltlanmasına hiç değinmiyorum bile.

Önceden herşeyin doğalını yerken, mevsimini beklerken neden şimdi herşey hormonlu? Neden ihracatımız yerlerde? İthalatımız neden tavan yaptı?

Arabistan-iran gerilimi oluyo dolar çıkıyo. suriyede savaş var bizde çıkıyor. obama kabız oluyor bizde dolar yükseliyor.

Devletten ne fabrikası istiyosun? Tutturmuşsunuz fabrika fabrika özeller açıyo fabrikayı.Devlet geçen çip fabrikası açmıştı.

Fed konusunu fazla bilmiyorum ama ülkede doğru düzgün yolmu vardı?

İhracat artıyor.İthalat yüzde 11 azalmış geçen yıl.İthalatımızın başında enerji var.Bu sorun nükleer santrallerle büyük ölçüde çözülecek.

Bir organik marka söyliyimde ayıp olmasın. Torku.GDO konusu sıkıntılı kabul ediyorum.

Hadi ya? Üretip satamadığından veya üretmediğinden olabilir mi?

Atatürk o kadar fabrika kurmak için öncülük etti. Cemal Gürsel Devrim projesinde ve Tofaş'ın kurulmasına öncülük etmiştir.

Kosgeb'in verdiği komik rakamlardan bahsetmeyin lütfen.

Ülkede doğru düzgün yol vardı. 81 ile havalimanı yapmak ülkeyi bataklığa sürüklemekten başka birşeye de yaramaz. Yeri gelmişken söyleyeyim.

Sırf ihalecilik uğruna saçma sapan güzergahtan geçirilen hızlı tren hatlarından bahsetmiyorum bile. Hala medyada istanbul-ankara arası şu kadar süre olacak diye haber pompalanıyor ama İstanbul'da banliyö hatları atıl halde duruyor. Avını yakalamak için pusanlar gibi orayı da halletmenin bir yolunu bekliyorsunuz.

Torku mu organik? Güldürmeyin. Kahverengi şeker kullanmakla organik olunmuyor maalesef. Katkı maddesi kullanmadan hiçbir ürünü tüketiciye ulaştıramaz, ihtiyacından fazla seri üretim yapamazsın. Doğal olup hiç raf ömrü 1 yıl olan birşey gördün mü sen?

Ama sizin çarklar yolun sonuna geldi. Bunu bil. Kırk harami devri bitecek. Ama cehalet bitirilmediği sürece bu sorunlar baki kalacaktır.

Bizim savaşımız cehaletle ve bizi sömüren bu vahşi düzenle.

Sen de sabah işe git, akşam gel ömrünü ver ama ömrünü çalanları da kendi payını ellerinle vererek krallar gibi yaşat.

• quote:

Orijinalden alıntı: RQFQR

Altay tank,t129 atak helikopter,milgem,amfibi cikarma gemisi,hürkuş egitim uçagı,iha lar,koral elektronik harp,hisar hava savunma sistemi, milli piyade tüfeği keşkin nişancı tüfeği,bir sürü zırhlı araçlar.

Yoruldum saymaktan.

Bırak muhalefetliği ülkeni düşün.

• Düşünüyorum ülkemi

Doğu malum

Ekonomi malum

Suriyeliler malum

Dış politika malum

Zamlar malum

Aç kalan aileler malum

Ülkenin kutuplaşması malum

Saymaktan bıktım

Bunların suçlusu kim?

• quote:

Yaz google a gör icraatları.Sanki coğrafi olarak etrafımız güllük gülistanlık da hükümet can sıkıntısından takılıyo öyle.Bi tarafında suriye,ırak,iran.birileri çıkmış kürdistan diyo,işid gelmiş orda burda bomba patlatıyo.Adamlar sana 30bin geri ödemesiz destek 50bin faizsiz kredi veriyo.Bizim köyde devlet desteğiyle millet damla sulamaya geçti.Hayvancılığa destek var .Ne sayıcam yaz bak icraatlara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Düşünüyorum ülkemi

Doğu malum

Ekonomi malum

Suriyeliler malum

Dış politika malum

Zamlar malum

Aç kalan aileler malum

Ülkenin kutuplaşması malum

Saymaktan bıktım

Bunların suçlusu kim?

Ülkemiz saldırı altında anlamıyomusunuz? Biz birlik olmayıp yıkılırsak görürüz ebemizi...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne kadar yönettiği önemli değil öldükten sonra nasıl jatırlanacağı önemli...

Hoş ölmesine de gerek yokhttps://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=vatan%20haini

İngiliz Economist  dergisi : ATATÜRK'ÜN GÖLGESİ KAYBOLMAYA BAŞLADI

Saat 12yi geçmiş..

böyle uydurmalarla hakaret etmeye çalışırsın anca.

Dil uzattığın adam ülkenin kurucusu biraz haddini saygı duy sevmeyebilirsin ama..İhbar mı edeyim illa..

Ne alaka? 12 ye yazdım ben onu.Sonradan düzenlemişsin.Atatürkü siyasete alet ediyosunuz laf söylesek bozuluyosunuz olmuyo böyle.

Tarihin kendisi siyasettir zaten. Siz neyin kafasındasınız? Şehit cenazesinde eline mikrofonu alıp propaganda yapan dini kullanmamış mı oluyor?

• RQFQR R kullanıcısına yanıt
    Eeee yani şimdi bu koltuğun başları sarı diye , sarayda klozet kapağı altın mı olmuş oldu (!)

Nerden vuracağınızı şaşırdınız , yıllardır yaptığınız boş siyaset , yıllarca bu ülkenin gündemini gereksiz konularla meşgul ettiniz .

En azından işe yaramaz değiller(!)

Kardeşim bana , otomobil projenden , sanayi projeden bahset , boş siyaset yapma dicem ama sizin başka işiniz yok

Ayrıca bölücü terör örgütü işe ortaklığınızdan hiç bahsetmiyorum . Yani zararınız olmasın , sizden fayda isteyen de yok dicem de full zararsınız yemin ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1lac -- 5 Şubat 2016; 23:57:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenji-oja

quote:

Orijinalden alıntı: asau

Atatürkün gölgesi yok olmaya ölümüyle başladı. İnönü zihniyeti 20 yıl daha devam etseydi, ortada ne Atatürk kalırdı, ne gölgesi. İnönü Cumhuriyeti olurdu. Allahtan İnönü zihniyeti erken devrildide de Atatürk kurtuldu. Örneğin şu anda cebiödeki paralarda Atatürkün değil de İnönünün resmi olacaktı, okullarda İnönü portresi. Atatürkün iradesini çalacaktı İnönü zihniyeti, ama erken devrildi. O gündür bu gündür yaptıkları tek şey, Atatürk sömürüsü. Atatürk sömürüsünden iyi ekmek yediler, Artık o devir de bitti, Atatürk üzerinden prim yapma devri bitince onu da bıraktılar! Arada bir böyle bazen muhalefet olsun, torba dolsun diye Atatürkü savunuyoruz diye Atatürkü kullanmaya devam edecekler!!

Kardeş bana şu olayı açıklayabilir misin lütfen? Atatürk'e en büyük kötülükleri yapan bu zatın mezarı da anıtkabirde.Konuştuğum kemalistlerin de inönüye karşı kötü birşey dediklerini görmedim.Kaçırdığım yer tam olarak neresi?

Çok derin konulara dalmak istiyorsun, ama onun yeri burası değil. Her şey her yerde konuşulmaz! Ancak şu kadar bilgi eminim bir fikir verecektir:

Kemalistler saltanatlarını Atatürke değil, İnönüye borçludur. Bu yüzden Kemalistler için İnönü faktörü çok önemlidir! Eğer İnönü değil de bir başkası örneğin Fevzi Çakmak Cumhurbaşkanı olsaydı durum 180 derece farklı olurdu. Zaten Atatürk kendisinden sonra Fevzi Çakmak'ın cumhurbaşkanı olmasını istemiştir. Atatürkçüyüz diyen Kemalistler asla şöyle demeyeceklerdi: Atatürk kimi istemişse biz onun Cumhurbaşkanı olmasını kabul ederiz. Onlar için Atatürk değil, Atatürkün fikirleri önemliydi. Çünkü bu fikirler sayesinde saltanatlarını sürdürebilirlerdi. Zaten Kemalizm Atatürkü değil, İnönüyü temsil eder aslında. Kemalistler Atatürkü değil, Kemalizmi yükselme basamağı olarak kullanıp kendilerini yüceltmişlerdir. Atatürk'ü sadece bir araç olarak kullanmışlardır. Türkiye'nin en önemli kurumlarının en kritik yerlerinde (ister yargı, ister maliye, ister milli eğitim, ister MİT, ister dışişleri, askeriye vs.) istisnasız ama istisnasız her dönemde İnönü zihniyetinden insanlar olmuştur. Bunların en büyük kamuflajı Atatürkçüyüz demeleridir. Bu yüzden bu kişilere dokunmak çok zordu. Taki bir adam iktidara gelip aradan 5 6 yıl geçene kadar! Yani günümüze. İşte Kemalistler bu yüzden Türkiye tarihinin en büyük düşmanlığını bu adama gösteriyorlar! Çünkü İnönü zihniyeti sayesinde elde ettikleri saltanatları ellerinden kayıp gitti. Saltanatları elllerindeyken her gün Atatürk, Atatürkçülük, laiklik kelimelerini ağızlarından düşürmeyen bu kişiler, saltanatları elinden alınınca bir gün olsun Atatürkçülükten, laiklikten bahsetmez oldular. Çünkü onlar için Atatürk yükselme aracıydı. Şu anda artık Atatürk üzerinden yükseltmek mümkün değil!

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Örneğin Menderesi hiç tanımadığı halde onu gördüğünde, bu genci partimize alalım diyen ve onu siyasete sokan kişidir Atatürk! Oysa görünürde İnönü Atatürk'ün dostu, Menderes ise Atatürk'ün düşmanıdır. Oysa fiili uygulamada tam tersidir! İnönü, Atatürk'ün kendisini unutturmaya, ama fikirlerini canlı tutmaya çalışmıştır. Çünkü Atatürk'ün kendisi İnönü zihniyetinin saltanatı için tehlike, Atatürkün fikirleri ise İnönü zihniyeti saltanatının yükselmesi için gerekliydi! İnönü zihniyetini yıkmaya başlayacak olan adamı Atatürk siyasete sokmuştur. Menderes zihniyeti bir zaman sonra yani günümüzde bir adam sayesinde zirveye ulaşmış ve devlet içindeki İnönü zihniyetinin 75 yıllık saltanatı ancak yıkabilmiştir! Bundan 10 yıl öncesine kadar devletin hiç bir kurumunun hiç bir kritik yerinde İnönü zihniyetinden olmayan bir adam bulamazken, bugün buralarda bir tane İnönü zihniyetine sahip insan bulamazsın. Ama Atatürkçü pek çok insan bulursun!

Bizi, ülkeyi 1950den beri sağcılar yönetiyor diye hep kandırırlar. Biz de gerçek sandık. Şöyle, bu kurumların eski yöneticilerine bakman yeterli. İktidar olanlar sağcılar ama muktedirler hep Kemalistiz diyen İnönü zihniyetindeki kişilerdi. Örneğin yargıtaya danıştaya, SSKya, MİTe, Anayasaya Mahkesine vs. bak, başkan/yönetici/üyeleri hep bunlardan olurdu. Örneğin Özal bir tane İnönü zihniyetinden olmayan adam sokabildi AYMne, o da ancak 30 yıl sonra yönetici olabildi. Eğer RTE olmasaydı o da olamayacaktı! Bunlar sağcı liderlere istediklerinde yaptırdıklarında onları savunur, yaptıramadıklarında ise yok etmeye çalışırdı. (Menderesi astılar, Özalı öldürdüler) Örneğin Demireli önce yok etmek istediler, darbelerle hizaya getirdiler ve o bunların emir kulu oldu. Dönemin Genelkurmay başkanı bile açık açık, Demirel ne istersek yapardı, hiç emrimizden çıkmazdı derdi. Bu kişinin Atatürkçü değil İnönücü olduğu da çok ilginç!!! Bunlara bak, Atatürk'ü yüceltecek tek bir eylemleri yoktur. Atatürk hakkındaki tüm eylemleri soyut şeylerdir. Somut tek bir icraatları yoktur! 75 yıldır Atatürk sayesinde ekmek yediler ama Türkiyeyi yüceltecek tek bir icraatları yoktur! Salt Atatürkçü olan hiç kimse ile barışık değillerdir. O kadar kaliteli Atatürkçü insanların üzerini her devirde çizmişler, hatta ortadan kaldırmışlardır. Ama suçu da Atatürk düşmanları diye başkalarına atmışlardır!!! Bu konu böleeeeeeeee uzaaaar gider....................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 6 Şubat 2016; 0:45:26 >

• asau kullanıcısına yanıt
    Bir Atatürkçü olarak İnönü'nün bende hiçbir yeri yoktur.
    ''Kemalizm Atatürk'ü değil, İnönü'yü temsil eder aslında.'' diyerek genelleme yapmanı doğru bulmuyorum bu yüzden.
  • 1lac kullanıcısına yanıt
    PUHAHAHAHAHAHA MİLLETİNMİS :)))))

• asau kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bro ,bir şeyler yerine oturmaya başladı gibi

• Benim anlamadığım halk işe gidip geliyor parasızlık yüzünden evlenemeyen genç dolu,insanların psikolojileri bitmiş maaş 2 milyar ev kiraları 800 milyon bu kadar insan nasıl yaşıyor hele evliler ben çok merak ediyorum ve başımızdaki para içinde yüzerken çocuklarının onlarca şirketi varken halen bunları savunmak hiçkimsenin gururuna dokunmuyormu,yani hastaneye gidiyorsun kansersin ve 2 ay sonraya randevu veriliyor tarihi gelene kadar adam ölüyor işe giriyorsun 1.300 alıyorsun en kötü ev tutacan en kötü yerlerde bodrumda 350 liraya ev tutup sefiller gibi yaşıyorsun.

Bunlara rağmen çıkıp abe yol yaptı,boluda tünel yaptı diye savunuluyorsa ben bu insanların zekasından şüphe ederim abi ya,insanları o kadar fakirliğe alıştırdılarki 1.300 olunca asgari ücret millet delirdi ama hemen zamlarda geldi aslında hiç asgari ücrete zam gelmemiş gibi oldu ama bunu nasıl anlayamıyor bu kadar insan o kadar körmüyüz ya hiçmi hesap kitap yapamıyorsunuz abi ya.Suriyelilere 9 milyar dolar harcanmış şimdiye kadar nedir bu Arap aşkı ben Türkoğlu Türküm kardeşim o parayı ülkene kullansana inanın bitane işsiz adam kalmazdı.Halen merak ediyorum tek maaşa ve çocugu olan adamlar nasıl yaşıyorlar,zamanında Rahmetli Ecevite kasa fırlattı adam ama adama kimse bişey yapmadı şimdi gidin bi kasa fırlatın bakın nasıl sülaleniz yok oluyor :))

• Anlamıyorum beyler bu adam stratejileriyle ülkemizi kurtardı.Şurda sizi ölümden kurtaran bi insana teşekkür etmez misiniz?Küçüklüğümüzden beri Atatürk sevgisiyle büyüdük her yerde kim öğretti size Atatürk'e hakaret etmeyi?Ya sevmiyorsan bile(o Nasıl oluyorsa) çekilirsin kenara dahil olmazsın konuşmaya olur biter her yerde Atatürk'ü sevmediğini belirtmek moda mı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emple -- 6 Şubat 2016; 1:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boilermaker

quote:

Orijinalden alıntı: Royal Army

İngilizlerin eleştirisi doğru yolda olduğumuzun göstergesidir zira İngilizlerin 100 yıl önce bu topraklarda hak iddia etmiş adamlar olduğunu unutmayın..

The Economist dergisi ile İngilizleri karıştırmayın. İngilizleri temsil eden genel medyanın aksine onlardan farklı bir politik çizgisi vardır The Economist'in, örneğin ulusal çapta tarafsız olduğunu, güvenilir ve doğru gazeteceliği benimsediğini söyleyen BBC, saf İngiliz ideolijisiyle idame ettiriyor yayın politikasını. Aynı zamanda The Times, The Sun, Daily Mail gibi uluslararası çapta adını duyurmuş muhafazakar gazeteler ise asla bu tipte bir başlık ve haber yapmaz. The Guardian gibi sol çizgide hareket eden gazeteler de bu tip haberleri yapabiliyor. İstisnalar olsa da genel bir kanı bu.

Dolayısıyla büyük bir yanılgıda olduğunuzu belirtmeliyim, ayrıca düşündüğünüz şey mantığa çok aykırı, bu şekilde kodlandırmanız sizi pek ileri taşımaz, düşüncelerinizi kitler, biraz anlamdırmak gerek bu gazeteleri ve politikalarını. ABD'nin Demokrat Partisi mensuplarının Türkiye hakkındaki görüşleri pozitiftir, Cumhuriyetçi Parti ise aşırı muhafazakarlığı ile oralı bile değildir, Erdoğan destekçisidir, bunu da danışıklı dövüş prensibiyle sinsice uygular.

The Economist'i elbette İngiliz Devleti ile bir tutmuyorum. Günümüzde dünyaya devletler değil şirketler yön veriyor, The Economist'inde bir yön verme çabası var ve bunu yüz yıl önceki İngiliz devletiyle aynı yaklaşımı sergileyerek yapıyor. Bazı vatandaşlarımız bu haberi yaptığı için The Economist'i sevgi pıtırcığı ilan edebilir lakin görünen köy kılavuz istemez, ideolojik saplantılarla yapılmış bir haber bu benim gözümde.. Atatürk zamanında bunlara gerekli cevabı vermiş, üstüne söylenecek söz yok..

"Mustafa Kemal Atatürk bir otelin lobisinde yemek yerken bir ingiliz astsubayın sürekli kendisini izlediğini farketmiş. Önceleri umursamayıp yemeğine devam etse de uzun süre devam eden bu nefret dolu bakışlar ATATÜRK'ü rahatsız etmiş ve yaverine bu bakışların sebebini öğrenmesini buyurmuş. Yaveri bu emri yerine getirmiş ve geri döndüğünde Ata'ya: " Çanakkale'de babasını öldürmüşsünüz Atam!" demiş. Atatürk'ün verdiği cevap ise şu olmuş: "Git bakalım sor kendisine; babasının Çanakkale'de ne işi varmış?"

Dünyada Mustafa Kemal'i övecek en son adamlardır, İngilizler.. Küresel olsun yerel olsun, bu haberleri Alman kalemler yazmıyor, İngilizlerin kaleminden çıkıyor.. O yüzden The Economist'in başını çektiği dünyaya yön verme çabası içindeki küresel çaplı İngliz medyalarına itibar etmiyorum..
    Beni geliştirmeyecekse The Economist geliştirmesin, umurumda değil.. Yurt dışında takip ettiğim tek organ Washington Post zaten..
    İyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 6 Şubat 2016; 1:39:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack1

quote:

Nasıl hatırlancakmışmışmış.Kininizde boğulun,biz hatırlarız.

Besicini unutmazsiniz zati.

Çok şükür kimseye ihtiyacım yok.Vatan sevgimle oy veriyorum/destekliyorum.

Yani tayyipin sayın öcalan deyip şehidine kelle demesine şehit babasına hakaret etmesine pkk tanıdığı imtiyaza ülkenin kurucusu a ayyaş demesine canı gönülden destek veriyor birde vatan sevgim var diyorsun öyle mi ?

• RTE'nin boyu uzun bırakta gölgesi Atatürk'ten uzun olsun.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Karma düzende değiliz ki devlet fabrika açsın fabrikayı özel sektör açar devlet değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

http://www.akparti.org.tr/site/icraatlar

Buyur bak ama süresiz banla hadi görüşmemek üzere.

Kaynak ta çok objektifmiş.

En tırışka hükümetlerin bile yaptığı sıradan belediye işleri. + 80 yılda toplanan vergiden fazlasının 14 yılda toplanması + özelleştirme gelirleri. Sonuç ekonomik küçülme, işsizlikte artış vs. Bu tayyipi övdüğünüz kadar ne yapmış onu anlamadık. Kendine saray yaptığı için mi bu kadar hayransınız?

Banlamayacağını biliyodum zaten nerde o yürek.

Çok icraatı var senin işine gelmiyor.

KYK yurtları dışında ciddi bir icraatını görmedim. Ki orada da ihaleciliğin kralı dönüyor da neyse.

Hatalara hatalarla karşılık veren adamlarsınız. Çok birşey beklemiyorum o yüzden.

Eleştirmekten göremezsiniz tabi.

Sen şimdi bırak sana söylenenleri söylemeyi. Bana o zaman şuların cevabını ver.

Yıllar önce dolar 1 TL olacak mı diye tartışılırken bugün 4 lira olur mu diye tartışılıyor. Ve bugün dolar 3 TL. Neden arttı?

13 yıldır iktidardasınız neden bir tane fabrika açmadınız? Neden üretim ekonomisi modelini desteklemediniz?

FED 2002'de yüklü miktarda dolar rezervi dağıtırken siz bu rezervi neden taşınmaza yatırdınız? Yol ve köprüler mi geliştirir ülkeyi?

O yolların her sene yeniden asfaltlanmasına hiç değinmiyorum bile.

Önceden herşeyin doğalını yerken, mevsimini beklerken neden şimdi herşey hormonlu? Neden ihracatımız yerlerde? İthalatımız neden tavan yaptı?

Arabistan-iran gerilimi oluyo dolar çıkıyo. suriyede savaş var bizde çıkıyor. obama kabız oluyor bizde dolar yükseliyor.

İhracat artıyor.İthalat yüzde 11 azalmış geçen yıl.İthalatımızın başında enerji var.Bu sorun nükleer santrallerle büyük ölçüde çözülecek.

ihracatı artan ithalatı düşen hiçbir ülkede dolar artmaz, ayrıca türkiyede elektronik, onu geçtim sanayi olarak ne üretilip ihrac ediliyor, suriye ırak ve afrika ülkelerine yapılan ihracatı yazmayın lütfen. devlet fabrika kurmayabilir ama teşvik eder, her ile saçma sapan üniversite kurana kadar mevcut üniversite mezunlarının istihdam edilmesi için işverenleri teşvik etmesi gerekmez mi ? Bundan 20-25 yıl önce koreye yardım ediyorduk bak bakalım korenin ithracatına, bak bakayım koredeki markalara senin bir markan var mı?

bu arada nükleer santrale girmiyorum bile, yeterli bilgin yoktur

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.