Şimdi Ara

İlk kullanım için SSD Ayarları - OCZ Vertex 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
2
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, OCZ Vertex 4 128 GB lık SSD'im elime gelmiş bulunmakta. Yalnız SSD ler hakkında donanımsal ve yazılımsal bilgim yok. Bu nedenle sizlerden ricam bana tam olarak neler yapmam gerektiğini anlatmanız. Bios ayarlarım da dahil olmak üzere sistemimdeki her şey eski tip HDD ye göre ayarlı. Bu nedenle bana en başından ne yapmam gerekir, neler yüklemem gerekir, bios-windows vs ne ayarlamalar gerekir hepsini anlatınız lütfen.

Belki yardımcı olur diye sistemimi de yazayım ;

Anakart: Asus P8P67 LE ( Ne yazık ki M değil :/ )
    İşlemci: Intel i5 2500K @ 4.4Ghz
    Ram: 8GB Kingston HyperX 1600 MHZ DDR 3

SSD yi çok acele kurmak istiyorum o yüzden lütfen biraz çabuk yardım edin :) Teşekkürler

• AHCI modu açıp oşekilde kullanmak gerekiyor benımde edindiğim bilgilere göre.. bende şimdi kurdum vertex 4 me sistem :) ama masaüstünde değil şu an macboka taktım
  • Bunu not aldım çok teşekkürler :) Başka neler yapmak lazım ya da lazım mı bilgi gelirse çok mutlu olucam.
  • forumu arastirirsaniz bir cok bilgiye ulasabilirsiniz burada post beklemekten cok daha iyidir
  • :) Ben de öyle yaptım postu yazalı saatler oldu aslında, kurdum ben SSD'yi optimizasyonları yaptım.

Benim gibi sıkıntı çeken olursa diye burdan yardımcı olmaya çalışıyım ( genel olarak açtığım ve soru sorduğum postlarda deneyimim artarsa, post içersinde paylaşırım )

SSD Tweak & Optimization Guide diye aratırsanız zaten tonla bilgiye ulaşırsınız. Ancak şu sitede işin özünü ve yanlış bilinen çoğu doğruyu anlatmış arkadaş ;

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2072259

" I keep on seeing flat out wrong advice on how to optimize your SSD for windows 7. I thought I would correct it.

So here are the steps for optimizing your SSD for windows 7:
    1. Enable AHCI in the BIOS before installing windows.
    2. Install windows 7.

Thats it, thats all you need to do! "

diyerek başlamış posta. Devamı okunursa baya bilgi edinilir. Dediğim gibi burdan tatmin olmazsanız Sean's SSD & HDD Tweak Guide ' ını google dan aratıp ordan bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacı olacak birileri olursa, PM ile ya da post üzerinden cevaplamaya çalışırım. Bugün tecrübe etmeye başladım SSD olayını ama çok okuduğum için biraz bişeyler öğrendim sanırım :)

Görüşmek üzere

• 1. sata girişine takın. Temp klasörünü başka diske taşıyın. Sanal belleği iptal edin. Sistem geri yüklemeyi kapatın. Disk birleştirmeyi kapatın. Windows search ve hızlı getirmeyi kapatın. Winrar temp klasörünün yerini değiştirin. Sürücü endekslemeyi iptal edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.