Şimdi Ara

İlk kez Total Excellium kullanmaya başladım bugün itibariyle (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
0
Favori
17.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyak perosneli + taşıt tanımayla %10 uyguna alıyorsun ama taşıt tanıma %1 lere düştü indirimi.:(

• Aldığınız istasyon şundan 7-8 ay kadar önce diğer istasyonlara kıyasla 10-15 kuruş daha uygun satıyordu. Eskiden yanılmıyorsam Aytemiz idi orası Cumaları halk günü oluyordu 25-30 kuruş indirim olurdu ve pandeminin 4. ayında falan 4,96 gibi bir fiyattan benzin aldığımı hatırlıyorum. İş yerimin oralarda olması sebebi ve Oyak kampanyası sebebiyle uzunca zamandır o istasyondan benzin alırım 1.4 TSI Golf’e. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Geçen hesapladım Oyak kampanyasıyla şimdiye kadar 780 TL bedava yakıt almışım  

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

oyak perosneli + taşıt tanımayla %10 uyguna alıyorsun ama taşıt tanıma %1 lere düştü indirimi.:(

oyak üye ve yakınlarına %10 değil %5 indirim kazanılıyor...

O da club total puan olarak yüklenip kullanılıyor.

• humerus06 kullanıcısına yanıt
    Hadi ya şanslıymışsınız hocam tanık olduğunuza sevindim. Ben de inanın hatırlamıyorum o konya yolunda totalin yerinde ne vardı. Ama yeni bi istasyon en fazla 1 yıllık olduğunu gösteriyor. Fotoğrafta gördüğünüz üzere pompanın üzerindeki jelatin bile duruyor gittiğimde yine detaylı öğrenirim

1.4 tsi golf merak ettiğim bir makinaydı boş bir vaktiniz veya gününüz olursa ben de kendi aracımı getiriyim sizde bu yeni nesil 2.0 tdi adbluelu üniteme bakarsınız hem de cvt şanzımanı deneyimleme fırsatınız olur belki? Madem aynı ilde oturuyoruz

Ben de Shelli doğuş otoya gelmeden önce ordaki konya yolundan alıyodum orası Shellin kendi istasyonu
  • oyak kampanyası ve genelde biraz daha uygun fiyatlı olması sebebiyle totalden alıyorum. 350 lira benzine 17.50 Lira bonus para veriyor. 1.2 puretech 110 luk motorum resmen benzin seçtiği için her yerden alamıyorum. Mesela opet ten aldım vuruntulu çalıştı. Totalde şimdiye kadar sorun yaşamadım.
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Olur tabiki Hocam çok da keyif alırım böyle bir buluşmadan  Ama sizin ciğerli makineden sonra benim fındık motorlu Golf pek tat vermez   Bu arada evet istasyon Total olalı 1 sene falan anca oldu. Oyak kampanyası öncesi ben de Shell’den hiç şaşmazdım. Tabii Aytemiz’de halk günü denk getirip 30 kuruş ucuza benzin aldığım zamanlar hariç   Şöyle de bir şey var ki uzun süren deneyimlerime göre Total’den aldığım benzin Shell V-Power Nitro’dan biraz daha uzun gidiyor.

• nightbringer kullanıcısına yanıt
    1.2 puretech’ler çok yakıt seçiyor, bende de 208 vardı ondan biliyorum.
    Eğer total, shellden uzun menzil sunduğunu deneyimlediyseniz bu duyduğum en güzel şey olur. Bu devirde ben de artık uzun menzil arıyorum artık

hocam tat vermez demeyelim de tsi ın sesini ve golfle olan uyumunu hep merak etmişimdir. Sizin ki 125 beygirlikse daha da meraklandıran bi ünite olur benim için. Çünkü 150 lik 1.4 tsi hep patinaj çekmesiyle meşhur ya tam ideal uyum ve tork olarak 125 liği daha iyi bulanlar var

Adblue'nun görevi, yanma sonucu ortaya çıkan NOX gazlarının seviyesini düşürmek. Yakıt tüketimine ve motor performansına etkisi yoktur.

Evet hocam benzin için menzilimde bir miktar artış olduğunu gözlemledim   125 beygir manuel Highline benim araba. Benzin fiyatlarından dolayı artık gaza basmaya korkunca gayet yeterli geliyor. Şu an altında Good&Year Asym.5 olmasına rağmen seri kalkışlarda biraz patinaja düşüyor. Muhtemelen dediğiniz gibi 140 ve 150’likler daha çok sarıyordur.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Tamam da benim açıklamamla alakasını anlayamadım hocam. Adam rejenerasyonun nasıl devreye girdiğini anladığımızı sormuş. Yukarıda ki arkadaşta dpfli olup adblue lu olmayan motorlarda devir 1000 oluyor demiş

Benim aracımda adblue var ona rağmen rejenerasyon prosedürü aynı adbluelu bluesuz fark etmiyor demek istedim
    125 beygirlik golf 7 hep sahip olmak istediğim bir kombindi hocam. Çekişi, yol tutuş dengesi ve torkunun ideal(200) olması çok iyi. Kalkışlarda tutunmasını seviyorum. Dsgylede uyumlu bi kombini var çünkü tork sınırında değil sizinki manuelmiş oda olur

Normalde kendi arabamda 1-1.5 sene hiç ama hiç şikayetçi olmadım biraz sert kalkışlarda patinaj çekmesini kabullendim ve yadırgamadım. Ama yeni yazlık lastik olmasına rağmen sert kalkmam gereken durumlarda 70 e kadar sararak gitmesi canımı sıkmaya başladı artık kışlık lastiklerde sarması daha az oluyor esp daha az yanıp sönüp ilerliyor çünkü kışlık lastik malum oluk oluk dişli ve derin lastik tipi.

Hocam ben size haber veriyim hazır yakıtta biraz varken şöyle bi deneyimleme fırsatınız olur buluşmak isterim açıkçası sizde benim 190lığı görürsünüz ama çok beklentiniz olmasın 170 beygir gibi falan gidiyor. Bmw f30 320iED 170 beygirliği yokuş yukarı 160km hızdan sonra geçmeye başladım 180 gibi arkama düşmüştü. Bende ki tork 400 olmasına rağmen. Benim motor biraz yorgun anlayacağınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 29 Mayıs 2022; 15:25:19 >

Ekstra bilgi olsun diye yazdım. Konu yakıt konusu ya, bazıları yakıt tüketimine etkisi oluyor diye söylüyor. Adblue iptal edilen araçların standardı değişiyor. İptal olmayınca az yaktırmıyor yani. Sistemi bozup ondan sonra adblue'ya bağlıyorlar konuyu.

• Bulunduğum yerdeki totalden sağlık personeli indirim kartı ile bayağı süre mazot aldım. Bakımda yakıt filtresinin hali içler acısı olduğundan araştıra araştıra en son çareyi PO'da buldum pompacıyla muhabbet kurunca ticari indirim de yapıp 50kr ve daha fazla indirim aldım L başı. Hâlâ aynı istasyondan genelde de aynı pompadan alırım mazotu ve yakıt filtrem hep ilk günkü temizlikte..

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam evet haklısınız adbluenun emisyon dışında bir avantajı yok. Her 10-15 bin kmde bir 10 litre döktüğünüz ve boşa para verdiğiniz bir şey ama mecburi malesef. 2020 pandemiden ilk çıktığımızda adbluenun 10 litresi 60 lira civarı bir şeydi hey gidi günler

Olur tabiki Hocam beklerim haberinizi  Şehir içinde yeterli geliyor falan ama uzun yola çıktığımda keşke 150 olsaydı dediğim oluyor. Ayrıca DSG korkutmasa kesinlikle DSG almak isterdim.

• 26 Haziran 2022 editi. Arkadaşlar arada bir shell yakıt mecburen almaları saymazsak eğer 1 ay içerisinde 7-8 defa totalden akaryakıt aldım 2-3 defa shellden aldım. İnanamayacaksınız ama aracımın kara duman atma sorunu kesildi bu gerçekten mümkün mü hâlen bilmiyorum ama shelldeyken gazı köklediğimde arkadaki araç farına duman bırakarak hızlanırdı şimdi totalde hiç böyle bir sorun yok. Halen inanasım gelmiyor tamamiyle totalden almaya devam edeceğim ve mümkün mertebe gazlarken aynayı kontrol edeceğim

Hocam bunu sadece sabit şehirler arası çalışır iseniz test edebilirsiniz. Dumanın sebebi kısa mesafe kurum birikmesidir.

Bir otobuscu veya tirci bunu test edebilir

Ben de sürekli Totalden alırım ve çok memnunum. Önceki aracım Renault Grand Scenic 1.5 dci idi. Manisa sabuncubeli geçidini 170 km ile tırmanırdım. Şimdi Golf ve Honda CRV var. Onlarda da Total alıyorum hiç sıkıntı yok. Çekiş çok iyi. Totale en yakın Shell bana göre. Ankara'da mecburen eve yakın diye güvenilir bir shell'den aldım ama depo çabuk bitti.

• Ecylnc kullanıcısına yanıt

Totali denememişsiniz bence...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.