Şimdi Ara

İLK BMW'MİZ ve AİLEMİZ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
8.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle düzgün üslup kullandığınız için teşekkürler.Yazdıklarınızdan sonra T5'i satıp BMW alasım geldi

Hayırlı olsun kazasız belasız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 1 Ocak 2011; 21:23:22 >
  • Ya bu elleri bırakıp frene basma olayı bu kadar mühim bişeymiydi anlamış değilim. Lastiklerin havası düzgünse balataların durumu aynıysa ve yolun genişliğine eğimi çok farkedilir değilse araç yönünden sapmaz diye bilir; çocukluğumdan beri frene bastığımda araçta dönme eğilimi hissetsem, balatalardan biri ya ıslak ya da lastik havası bozuk derim. Ki kullandığım araçta da frene abanmışlığım çoktur direksiyonu tutmadan sağa ya da sola meğillendiğine şahit olmadım daha (98 Omega 2.5). Bir BMW satış temsilcisinin de bununla övünmesi tuhaf. (BMW lan bu Renault 12 değil)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulbulinho

Ya bu elleri bırakıp frene basma olayı bu kadar mühim bişeymiydi anlamış değilim. Lastiklerin havası düzgünse balataların durumu aynıysa ve yolun genişliğine eğimi çok farkedilir değilse araç yönünden sapmaz diye bilir; çocukluğumdan beri frene bastığımda araçta dönme eğilimi hissetsem, balatalardan biri ya ıslak ya da lastik havası bozuk derim. Ki kullandığım araçta da frene abanmışlığım çoktur direksiyonu tutmadan sağa ya da sola meğillendiğine şahit olmadım daha (98 Omega 2.5). Bir BMW satış temsilcisinin de bununla övünmesi tuhaf. (BMW lan bu Renault 12 değil)

Frenle panik fren arasında fark var. 100 km ile giden bir araçta tehlike yokken tüm gücünüzle frene basabilir misiniz? Araştırmaya göre tehlike anında bile kullanıcıların %90'ına yakın kısmının fren gücünün yarısını kullanmadıkları tespit edilmiş. O yüzden yeni araçlar elektronik olarak %100 fren yapıyor panik anında freni köklediğinizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun,ben de benim olmasa da çok yakınımın olan 118i kullanıyorum,onunla uzun kilometreler yaptım ve yapmaya devam ediyorum Bana her ne kadar 100 km/h ye kadar ağır bir araç gibi gelse de gerçekten kullanması çok keyifli (direksiyon hissiyatını sevemedim gerçi),güven veren bir araç.Senin de ehliyetine biraz daha var ama umarım aldıktan sonra araç hala sizde olur ve doya doya kullanırsın

Tüm foruma asıl söylemek istediğim aslında şu ki: aracın test sürüşü sırasında bu şekilde tanıtılması iyi hoş olabilir,insanlara güven duygusu aşılayabilir ve onları etkileyebilir ancak araç alındıktan sonra bu gereksiz güvene,aracı zorlamaya ve risk almaya neden olmaz mı sizce ? Sizin dediğiniz örneklerden gösterecek olursam:

1-Annenizin sportif kullanmaya başlaması ve hızını artırması
    2-Babanızın daha dikkatli kullanması ancak virajlarda zevk almak uğruna -belki zorlayarak- daha hızlı girmesi,go kart gibi hissettirmesi açısından aracı daha çok zorlaması
    3-Yine babanızın üst devirlere çıkmak isteği..

Bu sadece dediklerin üzerinden yaptığım bir yorumdu,sakın beni yanlış anlamayın tabiki de kimseyi yargılamıyorum.Sadece kendi verdiğiniz örnekler üzerinden asıl demek istediğimi anlatmak istedim.

Diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler ve Mutlu Yıllar

Öncelikle hayırlı olsun dileğiniz için teşekkürler.

Diğer bahsettiklerinize gelirsek hemen cevaplıyim. Öncelikli olarak söylemek istediğim bizi bu arabayı aldıran şey test sürüşüydü. Satış görevlisi test sürüşüyle bizi etkilemeyi başardı ve bize arabayı aldırdı. Ha yaptıkları hareketler yanlış onu bende kabul ediyorum. Sonuçta annemde babamda belli bir yaşa gelmiş insanlar. Satış görevlisinin yaptığı gibi ellerini direksiyondan çekip trafik içinde frene asılmıyorlar. Evet dediğim gibi annemin kullanış tarzı değişti. Ancak bu sürüş tarzı başkalarını tehlikeye atmayacak şekilde. Eskiden orta şeritten 90 km/h ile giderdi, şimdi sol şeritten gidiyor. Babama gelicek olursak gidipte sahil yolunca 160-180 basmıyor. Sadece daha devirli kullanıyor. Daha zevk alarak aracı kullanıyor. Virajlarda arabayı hissediyo yani anlayacağınız zevk alıyor. Dediğim gibi annemde babamda belli bir yaşa gelmiş insanlar. Sırf arabanın yol tutuşu iyi diye macera arayacak değiller. Yada otoyolda 200 km/h hızla başkalarıyla kapışacak değiller. Sadece araba kullanmaktan zevk almaya başladılar. Umarım sizde benim dediklerimi yanlış anlamazsınız. Sadece bir açıklık getirmek istedim.

Saygılarımla

• @can_11

Hayırlı olsun dileğiniz için teşekkürler. Umarım daha iyileri sizin olur

@Dupp

Hayırlı olsun dileğiniz için teşekkürler. Kazasız belasız kullanacağız inşallah. Umarım daha iyileri sizin olur

@Faux Carnival

Hayırlı olsun dileğiniz için teşekkürler. Dediklerinize katılıyorum(kullanmasamda ailemden gördüğüm kadarıyla). BMW ayrı bir dünya. Aslında 3.20d bakmak için gitmiştik zaten. Ancak 1.16i kısmet oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekozim123

Diğer bahsettiklerinize gelirsek hemen cevaplıyim. Öncelikli olarak söylemek istediğim bizi bu arabayı aldıran şey test sürüşüydü. Satış görevlisi test sürüşüyle bizi etkilemeyi başardı ve bize arabayı aldırdı. Ha yaptıkları hareketler yanlış onu bende kabul ediyorum. Sonuçta annemde babamda belli bir yaşa gelmiş insanlar. Satış görevlisinin yaptığı gibi ellerini direksiyondan çekip trafik içinde frene asılmıyorlar. Evet dediğim gibi annemin kullanış tarzı değişti. Ancak bu sürüş tarzı başkalarını tehlikeye atmayacak şekilde. Eskiden orta şeritten 90 km/h ile giderdi, şimdi sol şeritten gidiyor. Babama gelicek olursak gidipte sahil yolunca 160-180 basmıyor. Sadece daha devirli kullanıyor. Daha zevk alarak aracı kullanıyor. Virajlarda arabayı hissediyo yani anlayacağınız zevk alıyor. Dediğim gibi annemde babamda belli bir yaşa gelmiş insanlar. Sırf arabanın yol tutuşu iyi diye macera arayacak değiller. Yada otoyolda 200 km/h hızla başkalarıyla kapışacak değiller. Sadece araba kullanmaktan zevk almaya başladılar. Umarım sizde benim dediklerimi yanlış anlamazsınız. Sadece bir açıklık getirmek istedim.

Saygılarımla

Öncelikle tabiki de yanlış anlamadım ama ben biraz yanlış anlatmışım kusura bakmayın
    Ben sizin anne babanız üzerindeki etkisinden yola çıkarak genel olarak demek istemiştim zaten.Sizin de dediğiniz gibi anneniz babanız belli bir yaşa gelmiş insanlar olabilir ancak BMW yi bilirsiniz ki genelde gençlerin gözdesidir.

Benim asıl olarak dikkat çekmek istediğim anne babanız değil genel olaraktı,bu kısmı anlatamamışım.
    Sonuçta sizden başka bir çok kişiye daha aynı şekilde test sürüşü yaptırılıyor ve aileniz gibi olmayanlar muhakkak ki olacaktır.Açıkçası benim bir arkadaşım 5-6 kere kaza geçirdi sırf bu delice kullanmak yüzünden,şimdi onun gidip bu test sürüşüne katılması onu gaza getirmeye yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

quote:

Saygılarımla

Öncelikle tabiki de yanlış anlamadım ama ben biraz yanlış anlatmışım kusura bakmayın
    Ben sizin anne babanız üzerindeki etkisinden yola çıkarak genel olarak demek istemiştim zaten.Sizin de dediğiniz gibi anneniz babanız belli bir yaşa gelmiş insanlar olabilir ancak BMW yi bilirsiniz ki genelde gençlerin gözdesidir.

Benim asıl olarak dikkat çekmek istediğim anne babanız değil genel olaraktı,bu kısmı anlatamamışım.
    Sonuçta sizden başka bir çok kişiye daha aynı şekilde test sürüşü yaptırılıyor ve aileniz gibi olmayanlar muhakkak ki olacaktır.Açıkçası benim bir arkadaşım 5-6 kere kaza geçirdi sırf bu delice kullanmak yüzünden,şimdi onun gidip bu test sürüşüne katılması onu gaza getirmeye yeter

Estağfurullah ne kusuru. Burda seviyeli bir biçimde güzel güzel tartışıyoruz. Ben sizin demek istediğiniz gayet iyi anladım. Dediğiniz gibi BMW genelde gençlerin gözdesi. Bu tür güven verici hareketler sonucu bir çok kazaya sebebiyet verebilir bu test sürüşü haklısınız. Sonuç olarak anlaştığımıza sevindim

• Kazasız belasız sürüşler dilerim hayırlı olsun.

18 de çökersin üzerine
  • Arkadaşım hayırlı olsun, very nice stepping stone :)

Üniversiteye girince, aileni ikna edebilirsen, mutlaka 3.20D Xdrive almaları için ikna et Bizim Arkadaşda var, o arabaya binince , eşşekten inip ata binmiş hissediyorum kendimi.........

Benim aracımda okadar kötü sayılmaz, Mercedes c180k 1.6...

Üniversitede bayan arkadaşlara karşı sağlam şeklin olur bide

Seni Bilkent EE ye beklerim Kendini tanıtım şeklin gerçekten muazzamdı, senin yerin Bilkent dostum

• techzone dostum bmw yi bu kadar mükemmel görmeni ve kusursuz bulmanı kendi fikrin olarak saygıyla karşılayabilirim ancak diğerlerini sadece başarılı bulman biraz fanatikliğe giriyor gibime geldi.bmw yi severim ancak kullandığım bmw leri hiçbir şekilde kusursuz bulmadım.hatta bana göre daha kusursuz araç yapılmadı ve yapılamadı.teknoloji ne kadar
    lerlerse ilerlesin beklentilerde aynı oranda yükseleceği için hiçbir zaman kusursuz bir araç yapılamayacak.

bana sorsanız şuan kullandığım araçlarla ilgili en az 5 kusursuzluk sayabilirim objektif olarak.herkesde bu şekilde yaklaşmalı diye düşünüyorum...
  • hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullanın yeni aracınızı.

bmw in en güzel tasarımlı aracıdır kendisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dısıturbo
    Kazasız belasız sürüşler dilerim hayırlı olsun.

18 de çökersin üzerine

Hayırlı olsun dileginiz için teşekkürler. Kazasız belasız kullanacağız inşallah saolun. :) Umarım daha iyileriz sizin olur.

Bi ehliyetimi alsam inmem zaten arabadan ama daha çok var maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekozim123 -- 1 Ocak 2011; 23:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody
    Arkadaşım hayırlı olsun, very nice stepping stone :)

Üniversiteye girince, aileni ikna edebilirsen, mutlaka 3.20D Xdrive almaları için ikna et Bizim Arkadaşda var, o arabaya binince , eşşekten inip ata binmiş hissediyorum kendimi.........

Benim aracımda okadar kötü sayılmaz, Mercedes c180k 1.6...

Üniversitede bayan arkadaşlara karşı sağlam şeklin olur bide

Seni Bilkent EE ye beklerim Kendini tanıtım şeklin gerçekten muazzamdı, senin yerin Bilkent dostum

Öncelikle hayırlı olsun dileginiz için teşekkür ederim.

Eğer kazanabilirsem, puanım yeterse neden olmasın bilkent ;). 3.20d zaten BMW' nin en sevdigim modellerindendir. Özellikle o mükemmel 184 beygirlik diesel motoru ;). Ancak aileme aldirmak değilde kendim alabilmek isterim. Umarım bende ilerki senelerde ' ILK BMW'M ve ÜZERIMDEKI ETKILERI' diye konu açarim ;). Iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: mulligun
    hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullanın yeni aracınızı.

bmw in en güzel tasarımlı aracıdır kendisi...

Hayırlı olsun dileginiz için teşekkür ederim. Aracın tasarımını bende çok seviyorum. Ancak benim için tasarım konusunda bi vazgeçilmez var o da X6 ;). Iyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler. Umarım daha iyileri sizin olur.

Saygılarımla
  • quote:

...
    4-) Şimdi babam üzerindeki etkilerine gelelim. Direksiyonu her zaman tek elle tutan, dikkatsiz bir şekilde trafikte seyir eden babam BMW'yi kullanırken çok dikkatli davranıyor. İki elide direksiyon üzerinde. Özellikle virajlara girerken artık zevk alıyor. Her viraj çıkışında ' sanki go-kart kullanıyorum' diyor.

...

Joy=Keyif Bmw'nin sloganıdır

Keyifli sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sparkling

quote:

...
    4-) Şimdi babam üzerindeki etkilerine gelelim. Direksiyonu her zaman tek elle tutan, dikkatsiz bir şekilde trafikte seyir eden babam BMW'yi kullanırken çok dikkatli davranıyor. İki elide direksiyon üzerinde. Özellikle virajlara girerken artık zevk alıyor. Her viraj çıkışında ' sanki go-kart kullanıyorum' diyor.

...

Joy=Keyif Bmw'nin sloganıdır

Keyifli sürüşler.

Keyif BMW dir ! ;)

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Ben 2008 senesinde 0 km opel astra sedan almıştım , servis görevlisi ile bindik araca , oda 100 km ile giderken frene basıp elini direksyondan çekmişti ve araba düzgün bir şekilde sapmadan durdu yani öle şaşılacak bir olay değil o km BMW bu boru değil Bmw nin DSC si ile benim arabamdaki ESP arasındaki dağlar kadar fark nasıl oluyor anlamadım

sizin arabanıza gelmeden önce daha farklı marka ve sistemlerle arasında şu farklar var:

Über-saçma geldi nedense. AWD bir arabanın üstelik ESP'li bir arabanın o şekilde kayıp gitmesi gerçekçi değil.

• BMW nin en güzel tasarımlı aracı, 8 serisidir

Sonraki yeni 6 serisi
    üçüncüsü ise bmw 3 coupe lar

Normalde zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu durum istisnai dir :D
  • Bence e 92 3 serisi sedan en tipsiz bmw dir. Zevkler tartışılmaz. Yalnız coupesi güzel. Diğer bmwler ise tip olarak iyi bence 1 serisi hariç.

Araç hayırlı olsun Allah kazasız belasız bindirsin.
  • Hayırlı uğurlu olsun buradaki bazı arkadaşların yorumlarına takılma derim aracın keyfini yaşa ileri de umarım 5-7 veya M serilerini de almak nasip olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.