Şimdi Ara

İlginç Xp Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çalışmış olduğum şirketteki bilgisayarlara format atıp xp kurduğum zaman bilgisayar belirsiz aralıklarla kendini resetliyor. Herhangi bir hata falanda vermiyor. 4-5 tane makinada aynı sorunla karşılaştım. Xp cd'si bozuk olabilir diye farklı bir cd ile denedim sorun yine aynı.(Xp cd'leri orjinaldir) Ama bilgisayara windows 7 kurduğumuz zaman hiç bir sorun vermiyor. İşin içinden çıkamadık ilk defa böyle ilginç bir sorunla karşılaştım. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim gerçekten.

Not:Daha önceden xp kurduğumuz makinalarda hiç bir sorun yoktur, sorun sadece yeni formatlayıp xp kurduğumuz makinalarda oluyor.

Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefsefa54 -- 11 Temmuz 2012; 10:14:22 >

• Selam
    Kurulum tamamlandıktan sonra CPU kullanım durumu nedir acaba? Buna baktınız mı?
    Orijinal XP CD'si dediğiniz muhtemelen SP1 veya SP2 olduğundan anakart sürücülerini tam desteklemiyor olabilir. SP3 yükleyerek denemelisiniz.

SP3'lü bir XP CD'si ile deneyin bakalım ne olacak?
    Sorun devam ederse, size orijinal MSDN çıkışlı ve Nisan 2012 tarihine kadar çıkmış güncellemelerinin entegre edilmiş haliyle kendi hazırladığım Windows XP Professional SP3 sürümünün linkini özelden verebilirim. Birde bununla denersiniz.

Biliyorsunuz XP AHCI modunda kurulmaz! Fakat buna eklediğim AHCI sürücüleri ile @Bios'u AHCI moduna alarakta kurabilirsiniz. Performans açısından çok önemlidir. XP'ye biraz gaz verdim yani..
    kolay gelsin..

• Cd'lerden biri Xp SP2, diğeri ise SP3. Her ikisindede aynı sorunu verdi. CPU kullanımını hiç incelemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefsefa54

Cd'lerden biri Xp SP2, diğeri ise SP3. Her ikisindede aynı sorunu verdi. CPU kullanımını hiç incelemedim.

Selam
    Aktif bir Windows yazılımları modifiye ve kullanıcısı olarak, bildiğim kadarı ile, ORİJİNAL XP SP3 CD'si henüz Microsoft tarafından satılmamıştır kardeş! Yani sizin anlayacağınız, Microsoft XP SP3 yüklü bir CD yayınlamamış veya çıkartmamıştır.
    Bilginize ve kolay gelsin..
  • Nedenini bulmak bayağı zor :( bazılarında sorun oluyor bazılarında olmuyor .
  • Sıkıntı orjinal olmamasından mı diyosunuz? Lisans süresi doldu gibi bir hata falan yok ama sisteminiz orjinal diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefsefa54

Arkadaşlar merhaba,

Çalışmış olduğum şirketteki bilgisayarlara format atıp xp kurduğum zaman bilgisayar belirsiz aralıklarla kendini resetliyor. Herhangi bir hata falanda vermiyor. 4-5 tane makinada aynı sorunla karşılaştım. Xp cd'si bozuk olabilir diye farklı bir cd ile denedim sorun yine aynı.(Xp cd'leri orjinaldir) Ama bilgisayara windows 7 kurduğumuz zaman hiç bir sorun vermiyor. İşin içinden çıkamadık ilk defa böyle ilginç bir sorunla karşılaştım. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim gerçekten.

Not:Daha önceden xp kurduğumuz makinalarda hiç bir sorun yoktur, sorun sadece yeni formatlayıp xp kurduğumuz makinalarda oluyor.

Hayırlı günler.

sistem hatasında otomatik reseti devre dışı bırak
  • Nerden devre dışı bırakıcam onu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.