Şimdi Ara

ileriye dönük 212x işlemci fanı mantıklı olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

fx8150 işlemciye sahip bir sistemim var. Stok fan kullanıyorum ve yük binince aşırı ses yapıyor. ileride OC yapmayı düşünmem ve sistem güncellemesi yaparsamda extra masraf olmasında diye AM4 destekli bir soğutucu olsun istiyorum. Edindiğim bilgilere göre 212x OC 'da sıkıntı yapmıyormuş ve AM4 güncelleme aparatı satışa çıkmış. Yani AM3 ve AM4 desteği var bildiğim kadarıyla.

Sizce bu fan ilerde işimi görecek kapasitede midir? Yoksa su soğutma mı almalıyım. Şuan yüksüz 23-24 derece sıcaklıkta işlemci ve yük binince 48-49 ları görüyor. Ama ses yapıyor ve değiştirmem lazım. Dediğim gibi ileriye dönük şuanki işlemcimin soketinide desteklicek ne önerirsiniz. Kasam yeni kasa ve iç hacmi geniş. Kasam; Aerocool AeroCool Project7 P7 ve Anakarım; msi 970a-g46

• Aynı segment seviyesinde kaldığınız sürece sizin için tek sorun soket uyumu olacaktır. Çünkü işlemcilerin giderek ısı oluşturma potansiyelleri düşüyor. Soğutuculara soket olarak destek konusunda en iyi destek sağlan firma Noctua'dır. Daha sonra sıvı Soğutma'da Corsair geliyor. İkisinden sonra aklıma gelen Cooler Master var. Müşteri ilişkileri yüzünden Thermaltake pek iyi sayılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Aynı segment seviyesinde kaldığınız sürece sizin için tek sorun soket uyumu olacaktır. Çünkü işlemcilerin giderek ısı oluşturma potansiyelleri düşüyor. Soğutuculara soket olarak destek konusunda en iyi destek sağlan firma Noctua'dır. Daha sonra sıvı Soğutma'da Corsair geliyor. İkisinden sonra aklıma gelen Cooler Master var. Müşteri ilişkileri yüzünden Thermaltake pek iyi sayılmaz.

Şimdi biraz seçenekler değişmiş durumda. hyper 212x yerine, yeni versiyon olan "heyper 212 led turbo 1600rpm" olan modeli gözüme kestirdim. nanokatalog firması 7 gün içinde yurtdışından tedarik edebiliyor. 210tl fiyatı var. Yalnız su soğutma olarakta "Cooler Master MasterLiquid Lite 120" modeli kafamı bulandırıyor.

Yani iki ürün arasında hangisini seçmeliyim bilemedim. Sizce hangisi daha iyidir. ikisininde am3 ve am4 soket desteği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: is_system

quote:

Aynı segment seviyesinde kaldığınız sürece sizin için tek sorun soket uyumu olacaktır. Çünkü işlemcilerin giderek ısı oluşturma potansiyelleri düşüyor. Soğutuculara soket olarak destek konusunda en iyi destek sağlan firma Noctua'dır. Daha sonra sıvı Soğutma'da Corsair geliyor. İkisinden sonra aklıma gelen Cooler Master var. Müşteri ilişkileri yüzünden Thermaltake pek iyi sayılmaz.

Şimdi biraz seçenekler değişmiş durumda. hyper 212x yerine, yeni versiyon olan "heyper 212 led turbo 1600rpm" olan modeli gözüme kestirdim. nanokatalog firması 7 gün içinde yurtdışından tedarik edebiliyor. 210tl fiyatı var. Yalnız su soğutma olarakta "Cooler Master MasterLiquid Lite 120" modeli kafamı bulandırıyor.

Yani iki ürün arasında hangisini seçmeliyim bilemedim. Sizce hangisi daha iyidir. ikisininde am3 ve am4 soket desteği var.

Performans olarak Masterliquid bir miktar daha başarılı olacaktır ama uzun ömürlülük açısından 212 daha mantıklı. İlerde pompanın sorun çıkartma ihtimali az değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: is_system

quote:

Performans olarak Masterliquid bir miktar daha başarılı olacaktır ama uzun ömürlülük açısından 212 daha mantıklı. İlerde pompanın sorun çıkartma ihtimali az değil.

Katılıyorum. Sıvı soğutma bence çok gereksiz. Evde bilgisayarı açık bile bırakamazsınız pompası bozulur diye. Noctua U12 gayet iyi testlerde. Cooler Master Hyper 212 çok eski bir sürüm kullanıyorum. Soğutması muazzam. Ryzen 1600x max 60 derece Wolfenstein 2, herşey ultra full hd.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.