Şimdi Ara

İLAHİYAT YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ek puanlı 41106 sıralamam var (ygs 4 ) yazacagım üniversitelerden hangileri gelebilir ?

marmara ilahiyat (arapça) yeni açılmış
    9 eylül ilahiyat (iö) 41100
    katip çelebi islami ilimler yeni
    osmangazi ilahiyat (iö) 39.800
    necmettin erbakan islami ilimler yeni

şimdiden çok sagolun

• up
  • up
  • ben şimdi bilmediğimden soruyorum, ilahiyat mezunu ne iş yapıyor? yanlış bilmiyorsam din kültüğü öğretmenliği diye ekstra bir bölüm var zaten.

bir de mesela bu bölümün ingilizcesini falan açmışlar. sonuçta kutsal kitaplar incelenmiyor mu? bu kitapların dilleri de arapça, ibranice benim bildiğim kadarıyla. yani bu kitapları incelemek için mutlaka bu dilleri bilmek gerekiyor. ilahiyat bölümünün ingilizce olmasının öğrenciye ne katkısı olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

ben şimdi bilmediğimden soruyorum, ilahiyat mezunu ne iş yapıyor? yanlış bilmiyorsam din kültüğü öğretmenliği diye ekstra bir bölüm var zaten.

bir de mesela bu bölümün ingilizcesini falan açmışlar. sonuçta kutsal kitaplar incelenmiyor mu? bu kitapların dilleri de arapça, ibranice benim bildiğim kadarıyla. yani bu kitapları incelemek için mutlaka bu dilleri bilmek gerekiyor. ilahiyat bölümünün ingilizce olmasının öğrenciye ne katkısı olabilir?

ilahiyat mezunu lise ögretmeni imam olabilir
    ingilizce ise konferans vermeye yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykaraa

quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

ben şimdi bilmediğimden soruyorum, ilahiyat mezunu ne iş yapıyor? yanlış bilmiyorsam din kültüğü öğretmenliği diye ekstra bir bölüm var zaten.

ilahiyat mezunu lise ögretmeni imam olabilir
    ingilizce ise konferans vermeye yardımcı olur

imam hatip lisesi mezunlarının imam olma hakkı var mı peki? eğer öyleyse ilahiyat bitirenlere biraz haksızlık varmış gibi duruyor.

bir insanın kişisel gelişiminde yabancı dil bilmek tabiki önemlidir ama ne bileyim zaten bölüm itibariyle ilahiyat alanında uzmanlaşmak için zaten ana dilinin dışındaki başka dillerde uzmanlaşmak gerekiyor. bir de ingilizce çok alakasız geldi.

• imamhatip lisesi mezunları ve ilahiyat mezunları öncelikle kpss de ayrılıp daha sonra alanda yeterlilik sınavına tabi tutuluyolar. Sınav önce yazılı sonra mülakat şeklinde. Torpil dönmediği sürece orda daha donanımlı olan işi götürür. İlahiyat fakültesinden mezun oıldugun zaman üniversitede çalışır akademisyen olursun, diyanette çalışıp vaiz, vaize, müftülükte idari personel olursun, sene içi Kur'an kurslarında öğretici olarak görev alabilirsin. Örneğin Kur'an kursu öğreticisi yaklaşık 2.5 milyar civarı bi para alır ek dersiyle 3ü geçkin bi para olur. İş imkanları kısıtlı gibi dursa da uzaktan cidden değerlendirilebilecek bir bölüm.

Bu arada imam hatip lisesi mezunusun sanırım ek puanlı puanla 41bindeyim yazmıssın. Ben de öğretmen lisesi cıkıslıyım. Bildigim kadarıyla bizler için bölümlerin ek puanlı baska sıraları var. Yani atıyorum marmara ilahiyat 40bin ekpuanlı öğrenci çin alım sırası 20bin oluyo. Yani sayısal degerleri salladım ama bu işi bi arastır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.