Şimdi Ara

İl İl Tanitalim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
11
Favori
2.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

ankaradayim. burda gece hayati diye bir sey yok arkdaslar. ben hayatta sigara, icki kullanmam, satilan yerlerede gitmem ama soyle gece arkadaslarla oturabilecegin bir seyler icebilecegin bir yer yok. zaten toplu tasima 11 de biter, araban yoksa bi yere giemiyorsun. avantajlarina gelirsek burasi baskent arkadaslar. siyasetin nabzi burda atar, kendinizi gelistirebileceginiz bir suru konferans vs bulabilirsiniz. etrafimizda oldukca fazla gezmelik il var, caniniz sikilirsa atlayin trene otobuse amasraya gidin, boluya gidin, eskisehire gidin. en fazla 3 saat surer.

hocam haklısınız fakat ulaşım normalde daha geç çalışma var dedi başımızdaki adam geriye aldı yakın bi zamanda eski saatlerine gelceğini umut ediyorum
  • Yalovadayım. Yalova Üniversitesi pek duyulan bi üniversite değildir ama yalova gerçekten çok güzel bi şehir. Küçük ve çok sempatik bir sahili var özellikle sıcak havalarda gece üçe kadar her yer açık cafelerle dolu sahil. Hatta sahilde veya sahile 3 dk yakınlıkta erkek kız yurtları var. Yaşaması oldukça kolay bi şehir burası zaten küçük il merkezi. Yalova Üniversitesi ise taşınacak bildiğim kadarıyla gayet güzel bi yere. Bu arada ilahiyat fakültesi sahilde. Ve her yer birbirine çok yakın sadece kiralar pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulfly86

malatyada ikamet etmekteyim. MALATYA : Büyükşehirlere göre bir adım arkada gelen bir şehirdir insanları dışardan gelen insanlara karşı pek iyidir(kötü davranan görmedim) inönü üniversitesi şehir dışında elazığ yolu üzerindedir çok olanıklı tüm fakülteleri bir arada olan bir kampüse sahiptir . Üniversitenin olanakları ve etkinlikleri oldukça iyi diye duymuştum. Üniversiteye ulaşım genel anlamda kolaydır. Eğitimi açısından okuması kolay bir üniversite olduğunu söylüyorlar.

nesi kolay be
    sacmasapan otobuslerle tiklim tiklim 40 dk yol gidiyon.ayrica o kampustede yasanmaz.bombos cayir.getir inek otlat.kampus anlayisin cimden ibaretse bilemem

• Eskişehir'deyim lütfen gelip seviyeyi iyice aşağı indirmeyin adam geliyo doğudan geliyo Kutahya'dan Afyon'dan .Arkadaşlarım var sakayla karışık soruyorum ulan Eskişehir'de okumak senin neyine? Sen git sacma sehrinde kahvehanelerde takil böyle modern yerler senin harcın değil diyorum.

• sisilik kullanıcısına yanıt
    her tarafın çim olduğu doğru :D ama inönüdeki arkadaşlarım inönüyü sevyor
    ulaşım kolay şu açıdan her zaman otobüs trambus felan oluyo yoksa uzak olmasına uzak dk işi konumuna bağlı mesela çöşnükteysen 15/20 dk. Ama şoför okulundaysan 40dk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulfly86 -- 27 Haziran 2015; 14:39:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • soulfly86 S kullanıcısına yanıt
    Hocam Malatya'daki metrobüs değil trambüs

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • phsna P kullanıcısına yanıt
    hiç Malatya ile alakam olmadığı bu kadar belli oluyo yani :D tmm sustum

• quote:

Orijinalden alıntı: harden11

Bütün caps sayfalarında yer alan Bilecikteyim.Bileciğin şeyh edebali üniversitesi ile refah düzeyinde gittikçe ilerleme olmakla birlikte B.Ş.Ü dışardan bakıldığında çoğu üniversiteden güzel ve yeni yapılmış modern binalarıyla eğitimini de gittikçe arttıran ve her sene belli bölümler açarak gittikçe büyüyen bir üniversite.(Geleceğin Eskişehiri olmaya aday).Bilecikte para harcanacak çok yer olmadığından okula gidip gelmek sadece 2.5 tl olduğundan maddi anlamda sıkıntı çekmezsiniz.Bence puanı o düzeylerde olan üniversiteli arkadaşlarıma çok güzel bir tercih yeri olabilir.

Bilecik gibi yerde yatılı lise mezunuyum tek aktivite internet kafeye gidip çarşı da gezmektir, diğer aktiviteleri arkadaş ortamı ile kurarsınız, içki sigara kullanmayan biriyseniz okul sonu para cepte kalır

Pelitozu Göleti var 1.5 tl ulaşım gece arkadaşlarınızla içki alıp güzel manzara eşliğinde sabahlayabilirsiniz.

Üniversite okunmaz Bilecik gibi yerde kesinlikle önermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkagan

Ankaradayım. İstanbul dan gelenler genelde sıkıcı bulur. Ama yaşanabilir rahat bir şehirdir. Okulları da (ben de üniversiteye geçicem detaylı bilgim yok) Odtü Hacettepe falan bildiginiz gibi.

Hocam biraz daha açabilir misin sıkıcı derken daha sessiz sakin mi? Ucuza öğrenci evine çıkılıyor mu? Hacettepe kampüsü nasıl? Hacettepe tıp hakında bilgin var mı?

• tek kelimeyle söylüyorum istanbulda okunmaz. 30 kmlik yolu 2.5 saatte gittiğinizde anlarsınız ne kadar büyük bir hata yaptığınızı.
  • Kırşehirde yaşıyorum. Ahi Evran Üniversitesi denince gözünüzde ne canlanıyor bilmiyorum ama bu yazıdan sonra dağın başındaki 5 dönümlük bir tarla canlansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bremond

quote:

Orijinalden alıntı: harden11

Bütün caps sayfalarında yer alan Bilecikteyim.Bileciğin şeyh edebali üniversitesi ile refah düzeyinde gittikçe ilerleme olmakla birlikte B.Ş.Ü dışardan bakıldığında çoğu üniversiteden güzel ve yeni yapılmış modern binalarıyla eğitimini de gittikçe arttıran ve her sene belli bölümler açarak gittikçe büyüyen bir üniversite.(Geleceğin Eskişehiri olmaya aday).Bilecikte para harcanacak çok yer olmadığından okula gidip gelmek sadece 2.5 tl olduğundan maddi anlamda sıkıntı çekmezsiniz.Bence puanı o düzeylerde olan üniversiteli arkadaşlarıma çok güzel bir tercih yeri olabilir.

Bilecik gibi yerde yatılı lise mezunuyum tek aktivite internet kafeye gidip çarşı da gezmektir, diğer aktiviteleri arkadaş ortamı ile kurarsınız, içki sigara kullanmayan biriyseniz okul sonu para cepte kalır

Pelitozu Göleti var 1.5 tl ulaşım gece arkadaşlarınızla içki alıp güzel manzara eşliğinde sabahlayabilirsiniz.

Üniversite okunmaz Bilecik gibi yerde kesinlikle önermiyorum.

Hocam ben zaten gidiyorum buralardan ama puanı düşük seviyelerde olan arkadaşlar için iyi bir alternatif niye öyle diyosun Türbemiz,Kayı plazamız Ve yıllardır bir dolan bir suyu azalan göletimizle ucuzluk diyarımızdır.

Havuz 5 TLLL

• Rize anlatmaya gerek var mı?

Gelin akşama kadar çay içeriz

Yazları da çay toplayıp para kazanırsınız.

• Balıkesir'deyim. Burasına haritada bakıp ''Aaa deniz var, ortam falan akarız'' tarzında düşüncelerle gelmeyin. Merkezde yok, illa gideceğim diyorsanız arabayla bir saatte Burhaniye, Erdek taraflarına gidersiniz.
    Madde madde alalım.

1: Şehir küçük. Şehrin bir ucundan bir ucuna(yerleşim yeri olarak) 2 saatte yürüyerek gidilebilir. İmkanlar kısıtlı desem yeridir. 1 tane sinema var.(o da çok afedersiniz iğrenç) Kültür-Sanat Merkezi var da geçen sene olan olayı anlatayım: İlber Hoca geldi bu salona, o vakit de seçimlerdi. Adamın kullandığı cümle şu: ''Hazır seçimler var, salon da küçük ne yapalım sığamıyoruz(Balıkesir Lisesi'nin konferans salonu bile daha büyük o derece) Başkanın size sözü olsun, daha büyük salon yapsın.'' (Seçilemedi, bunu da belirteyim. )
    2: Ucuz şehirdir, dolu kafe var. Gezmelik yerler falan merkezde mevcut değil. İlla gezeceğim diyorsanız. Zağnos Paşa Camii, Kuvayii Milliye Müzesi ve şehrin dışında Değirmen Boğazı diye ağaçlık yeşillik(yeşilin olduğu tek yer) bir alan var. Burda piknik yaparsınız.
    3: 4 yılınız çok çabuk geçmez. Çok bunaltıcı, sıkıcı bir havası var. Benim anlamadığım nokta neden buraya gelindiği... Balıkesir Ptt 1. Lige düştü zaten. Futbolu unutun. Best Balıkesir Basketbol ise hala 2. Lig'de. Basketbolu unutun. Voleybol desen, onlar da zaten 2. veya 3. Lig'deler. Sosyallik falan geçin bunları. En fazla arkadaşlarınızla geçireceğiniz yerdir burası. Şehrin size getireceği hiçbir artı yok.
    4: Tekrar söylüyorum. Balıkesir'in ilçeleri harikadır: Dursunbey, Burhaniye, Erdek... Ama merkez öyle değil. Ondan dolayı bu şehri değil alternatfleri düşünün derim.

Tercihlerde kolay gelsin.

• bursadaydım memlekete tasınmak zorunda kaldık Konyalıyım Attan eşşege binmiş gibi oldum

• Ankara istanbula ve izmire gore baya sıkıcı bi sehir avm gezmek ve cafelerde mal gibi oturmak disinda pek bisey yapamazsiniz saat 11de hayat biter otobus gecmez hatta taksi bile zor bulunur. Ankara Üniversitesi hacettepe gazi ve odtu iyidir odtunun kampusu bence turkiyedeki en iyi kampuslerden biridir ve odtu ankarada yazilabilecek en iyi okuldur. Onun disinda melih baskan sayesinde sinirsiz robot ve dinazor heykelimiz var bozuk olan saat kulelerini de unutmamak gerek. Bi de kizilayda ankaray ve metro tabelalari ters astiye giderken kendinizi cayyolunda bulmayin metroya binerken sorun. Yagmur yagdiginda metroyu su basar yollar gole donerse sasirmayin. Kisaca odtu icin geleceksiniz gelin yoksa izmir ve istanbulu dusunun derim.

onemli not: deniz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadclown -- 27 Haziran 2015; 15:43:10 >
  • YERALTI EDEBİYATI Y kullanıcısına yanıt
    Havasını, yağmurunu anlatsana. Üniversitenin şehir merkezine konumunu, kiraları, yurtları, bildiğin her şeyi anlat.
    Kezâ Trabzon hakkında bilgin varsa onlarıda dinleyebilirim. Karadenizi düşüneceğim çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygs-2015

quote:

Orijinalden alıntı: furkagan

Ankaradayım. İstanbul dan gelenler genelde sıkıcı bulur. Ama yaşanabilir rahat bir şehirdir. Okulları da (ben de üniversiteye geçicem detaylı bilgim yok) Odtü Hacettepe falan bildiginiz gibi.

Hocam biraz daha açabilir misin sıkıcı derken daha sessiz sakin mi? Ucuza öğrenci evine çıkılıyor mu? Hacettepe kampüsü nasıl? Hacettepe tıp hakında bilgin var mı?

Hacettepe tıp hakkında bilgim yok. Hacettepe nin kampüsü ise şehir içinde olduğundan biraz küçük gibi. Yani Odtü nün kampüsünüe göre baya küçük. Öyle söylim. Merkeze uzak yerlerde ucuza eve çıkan var. Yani bir şekilde çıkılır ucuza ama zaman sıkıntısı yaşanabilir. Sıkıcı derken bir kere hep deniz yok derler başta işte memur şehri falan. İşin doğrusu İstanbul da hiç yaşamadığım için nasıl karşılaştırıyolar bir bilgim yok. Bu arada sen hangi ildesin ? KOÜ hakkında bilgin var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: operadaki phantom

Eskişehir'deyim lütfen gelip seviyeyi iyice aşağı indirmeyin adam geliyo doğudan geliyo Kutahya'dan Afyon'dan .Arkadaşlarım var sakayla karışık soruyorum ulan Eskişehir'de okumak senin neyine? Sen git sacma sehrinde kahvehanelerde takil böyle modern yerler senin harcın değil diyorum.

ite bakale sana soracaklardı sanki isteyen istediği yere gider

• quote:

Orijinalden alıntı: operadaki phantom

Eskişehir'deyim lütfen gelip seviyeyi iyice aşağı indirmeyin adam geliyo doğudan geliyo Kutahya'dan Afyon'dan .Arkadaşlarım var sakayla karışık soruyorum ulan Eskişehir'de okumak senin neyine? Sen git sacma sehrinde kahvehanelerde takil böyle modern yerler senin harcın değil diyorum.

La senin gibi insanlar bu ülke için tek bir çivi bile çakmamistir . Burda herkes anlatiyo sehirlerini yasadiklari yeri en iyi yasayan bilir . Saçma yorumlarini baska konularda devam ettir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.