Şimdi Ara

İKTİSAT,İŞLETME,MALİYE OKUYAN.MAKRO VE MİKROCULAR.KPSS YE HAZIRLANANLR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
0
Favori
4.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: s.recelar

quote:

Orjinalden alıntı: Tobin

Maliye okuyorum baya kıdemli oldum ünv. de sorunu alayim

hangi üniversite

ne fark eder sorunu soracakmısın?
  • kpss ye kascaksın oturup başka pek bir şansın yok...
    Bu arada bayanların niye sorunu olmuyor???
  • trader85 "insan sevdiği işi yaparsa para kazanır" demişsin ama pek doğru deil bu maalesef. " insan işini iyi yaparsa para kazanır " daha doğru.ben binlerce kişinin yapmak istemediği , kendine layık görmediği işleri yaparak para kazandım.çok mu sevdim yaptığım işi ? hayır ama işimi iyi yaptım
  • quote:

Orjinalden alıntı: trader85

modası geçti ne demek arkadaşım?

"insan sevdiği işi yaparsa para kazanır"

ben işletmeyi seviyorum.. hertürlü maanada.. ve bu yönde kendimi ne kadar geliştirebilirsem geliştiricem.. yan yatıp işletme okumasaydım demek kolay..hangi bölümü okursan oku yan yatana ekmek yok..

sen benim demek istemedimi anlamamışsın. 50.000 mezunla mı rekabet etmek istersin yoksa 5000-10000 kişiyle mi? sen hiç bankaların yaptıkları sınavlara girdin mi. ya da o sınavlara kaç bin kişinin müracaat ettiğinden haberin var mı?işte o zaman anlıyorsun işinin ne kadar zor olduğunu.

• quote:

Orjinalden alıntı: arghhh

trader85 "insan sevdiği işi yaparsa para kazanır" demişsin ama pek doğru deil bu maalesef. " insan işini iyi yaparsa para kazanır " daha doğru.ben binlerce kişinin yapmak istemediği , kendine layık görmediği işleri yaparak para kazandım.çok mu sevdim yaptığım işi ? hayır ama işimi iyi yaptım

insanın en iyi yaptığı iş sevdiği iştir.. Çünkü mesai ye kalsan sabahlara kadar çalışsan yine de koymaz sana..O bakımdan sevmediğin işi iyi yapıp para kazanabilirsin ama mutlu olamazsın..
    insanın sevdiği işi yapması hem mutluluk hem para getirir..

• quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

kpss ye kascaksın oturup başka pek bir şansın yok...

ya hangi sektöre gidersen git önce bayanlara ayrıcalık tanıyolarbu benim suçum değil
  • trader85 sevdiğin iş beş - on sene sonra nefret ettiğin iş halini alıyor.mecburiyetler aldığın zevki öldürüyor. buna çok şahit oldum güle oynaya sevdiği işi yapanlar bir müddet sonra , sevdikleri iş mecburiyet halini alınca sükutu hayale uğruyorlar. bu konuda x_crazy ye katılıyorum aslolan , hayatını idame ettirecek parayı kazanmaktır. para kazanmanın kolay ve eğlenceli yolu da yoktur ( eğer baban zengin deilse )
  • quote:

trader85 sevdiğin iş beş - on sene sonra nefret ettiğin iş halini alıyor.mecburiyetler aldığın zevki öldürüyor. buna çok şahit oldum güle oynaya sevdiği işi yapanlar bir müddet sonra , sevdikleri iş mecburiyet halini alınca sükutu hayale uğruyorlar. bu konuda x_crazy ye katılıyorum aslolan , hayatını idame ettirecek parayı kazanmaktır. para kazanmanın kolay ve eğlenceli yolu da yoktur ( eğer baban zengin deilse )

5-10 sene beni idare etsin o zaman yeni bi işe atılırız öyleyse..böylece çalışma hayatı boyunca 3 iş değiştirmiş olursun..
  • quote:

quote:

trader85 sevdiğin iş beş - on sene sonra nefret ettiğin iş halini alıyor.mecburiyetler aldığın zevki öldürüyor. buna çok şahit oldum güle oynaya sevdiği işi yapanlar bir müddet sonra , sevdikleri iş mecburiyet halini alınca sükutu hayale uğruyorlar. bu konuda x_crazy ye katılıyorum aslolan , hayatını idame ettirecek parayı kazanmaktır. para kazanmanın kolay ve eğlenceli yolu da yoktur ( eğer baban zengin deilse )

5-10 sene beni idare etsin o zaman yeni bi işe atılırız öyleyse..böylece çalışma hayatı boyunca 3 iş değiştirmiş olursun..

vede aynı zamanda bir işte uzmanlaşamamış ve hala işçi olursun

• argghh uzmanlaşmamış olmak işçi olmak anlamına gelmez..

kaldı ki sektör değiştirirken önceki sektörden birçok tecrübe kalır.. her anlamda..

bu konular derin.. boş bi vaktimde anlatırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trader85 -- 16 Haziran 2006; 23:30:13 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

kpss ye kascaksın oturup başka pek bir şansın yok...

ya hangi sektöre gidersen git önce bayanlara ayrıcalık tanıyolarbu benim suçum değil

Eğer bankada gişe memuru olmak istiyorsan haklısın fakat başka bi yerde bu dediğin pek olmuyor
  • trader85 okuyor musun şu an. yoksa okul falan bitti mi
  • Ulen ben İktisat okuyomda nasıl okuyom anlamadım. Yaz kış okuyoz anasını satıyım. Kışın oku yazın yaz okuluna kal oku 2. sınıfa geç 1. dönem bitiminde 1. sınıfa tekrar atsınlar seni. 1 in 2 sini oku yine yaz okuluna kal sonra tekrar düş zart zurt buna okumamı denir yaaa BU OKUL BİTMEEEEEEEZ.

Çalışmicam böyle giderse iş yüzünden okulu unutuyoz yaws.
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_crazy

trader85 okuyor musun şu an. yoksa okul falan bitti mi

okuyorum.. sakın aa okulu bitirmemişsin şimdiden konuşmak kolay sen işsiz olunca ben seni görücem felan deme he..
  • yok onu demeyecem. şu an her şey sana toz pembe geliyor. bunu diyecektim. ama inşallah dediklerini yaparsın ne deyim.kim hangi işte mutluysa o işi yapsın.
  • saol ..
  • arkadaşlar yanlış anlamayın moral bozmak sizi okulunuzdan , mesleğinizden soğutmak gibi bir niyetim yok ( ki mesleğinizi yapıp başarılı olamazsınız diye bişeyde yok ) yaşım 35. sekiz sene işçi olarak 7 senede iş sahibi olarak geçti.iki tarafında zorluklarını bilirim. " çoluk çocuk aç iş verin bana " diyerek gelen ve 2 saat sonra dayanamayıp kaçan adamların yapmak istemediği işleri senelerce yaptım ben.demen o ki hayalinizdeki işi bulamayabilirsiniz , rüyalarınızın mesleğini yapamayabilirsiniz , ama hiç bir zaman " bu ne biçim iş ben burada çalışmak için mi okadar sene okudum , bu işi yapmaktansa yapmam daha iyi " diye düşünmeyin.mühendislerin seyyar köftecilik , mimarların amelelik yaptığı , seyyar köftecilerin patron, amelelerin işadamı olduğu bir ülkede yaşıyoruz. ( gerçi bu sadece bu ülkede geçerli deil )
  • recelar nereye kayboldun ? ibf.. dernek..

iki dakkada ektin he..
  • quote:

recelar nereye kayboldun ? ibf.. dernek..

iki dakkada ektin he..

WALLA BURDAYIMDA ÜMİTLERİM VARDI ABİ KONUŞMADAN ÖNCE ŞİMDİ YOKİŞSİZLİKTEN BAHSETTİ...Hani istemek başarmanın yarısıydı yalanmı oldu
  • quote:

quote:

recelar nereye kayboldun ? ibf.. dernek..

iki dakkada ektin he..

WALLA BURDAYIMDA ÜMİTLERİM VARDI ABİ KONUŞMADAN ÖNCE ŞİMDİ YOKİŞSİZLİKTEN BAHSETTİ...Hani istemek başarmanın yarısıydı yalanmı oldu

bozmayın moralinizi be.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.