Şimdi Ara

İKİYÜZLÜ RIBERY!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galatasaray'dan sorunlu bir şekilde ayrılan Fransa'nın asi çocuğu Franck Ribery'nin futbolundan çok artık karakteri konuşuluyor..

İngiltere köşemizi gelecek hafta dolgun yazılar ile canlandıracağız ama sezon öncesi bu kez Avrupa'dan bir konuyu düşünelim..

Son günlerde kulübü Marsilya ile yaşadığı problemlerin maksimuma ulaşması sonucu geçtiğimiz cuma televizyonların canlı yayınlarına katılıp Marsilya beni bırakmıyor haykırışları yapan Ribery 'i, Marsilya, Real Madrid, para üçlüsü olarak özetleyelim..

Avrupa basını Almanya 2006'da yıldızlaşan genç isimi artık 'sorunlu kişilik' olarak kabul etmiş durumda...

Kendi futbol kariyerini doruğa çıkarmak için bu kadar acele eden başka bir futbolcu yoktur sanırsam.. 3 kulübün transfer teklifi (Real, Arsenal, İnter) başını fena halde döndürmüş durumda..

Ribery'nin menajeri aracılığı ile ajanslara vermiş olduğu demeçler:

31 Temmuz: "Ben Marsilyalıyım. Her zaman Marsilyalı olacağım. Sözleşmemin bitmesine 4 sene var. Taraftarlarımızın sevgisinden memnunum. Sonuç olarak burada olmaktan memnunum."

4 Ağustos: "Ayrılmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takımın formasını giymek istiyorum. Kariyerimi buna göre yönlendirmek zorundayım, bırakın beni."

PARA PARA PARA!
    Dört yılda 6 kulüp değiştiren Ribery yıldız olmayı eliyle itmiş durumda. Fransız basını her gün Ribery hakkında sayfalar dolusu yazılar yazıyor. Bir manşet Ribery'nin yüzsüzlüğünü ortaya çıkarırken, bir başka manşet Ribery ve menajerinin para ve ahlak açısından henüz tam eğitimlerini tamamlayamadığını vurguluyor.

Kısacası Fransız yıldız ulusal takım forması altında ne kadar büyük bir oyuncu olmaya çalışssa da insanların onun hakkında düşündüklerini değiştiremeyecek kadar kendini yerin dibine sokmuş durumda..

Oysa Fransa böyle futbolcu - kulüp çalkantılarına alışkın değil. Son yıllar içinde kaç oyuncu kulübüyle sorun yaşayıp, daha doğrusu sorun yaşatıp kendini ulaşılmaz ilan etti ki?

Aslında Fransız futbolcunun sorunlu kişiliği biraz da menajeri Bruno Heiderscheid'ten geliyor. Bruno Marsilya başkanı Pape Diouf ile icralık olmuş durumda. Ne için mi? Ribery'i ani bir operasyon ile Galatasaray'dan koparan ve Marsilya'ya uçuran Bruno bu iş için el altında Diouf'tan 600 bin euro komisyon alacağına dair söz almıştı..

Sözün gerçekleşmemesi kaba tabir ile 'bu kadar yaygara' yaptırmayı gerektiriyor muydu?

SON 48 SAAT
    Şimdi herşey 48 saate bağlandı. 'Bırakın beni' feryadı içerisinde bir futbolcu. Avrupa'da yardımına ihtiyacımız var diyen bir kulüp.. Para kokusu ile karnını doyuran bir menajer ve Fransa..

Galatasaraylılara soruyorum, bu futbolcunun parasını gecikmeli ödemeseydiniz de takımda kalmasını sağlasaydınız ileride sizi bu hallere yine düşürmeyecek miydi? Bence sarı - kırmızılılar Ribery gibi bir yeteneği kaybettikleri için üzülmek yerine sevinsinler...

Bazen kişilik tüm değerlerden önce gelmeli... Buna büyük futbol üstadlarımız 'profesyonellik' diyorlar..

• bu hallere düşürse bile biz kolaylık yapıp onun gitmesine izin verirdik...tabi 15-20milyon avro bonservis bedeliyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 8 Ağustos 2006; 18:35:43 >
  • 4 yılda 6 kulüp değiştirdi, bunun yanısıra milli takımda oynadı..

Final maçına dahil ilk 11de çıktı ama hiçbir takımda uyum sorunu çekmedi bu adam..

Sadece saha içine bakarsak helal olsun cidden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beckhir -- 8 Ağustos 2006; 18:47:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: RccP

bu hallere düşürse bile biz kolaylık yapıp onun gitmesine izin verirdik...tabi 15-20milyon avro bonservis bedeliyle

+1905
    adam karaktersiz olabilir ama ribery nin gitmesi tamamen özhan canaydının basiretsizliğidir tez zamanda o da gider inşallllllaaaaahh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazosist -- 8 Ağustos 2006; 19:37:18 >
  • şu hani şampyion olunca omuzlara aldıgınız ve büyük başkan dediğiniz özhan canaydın di mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: mazosist

quote:

bu hallere düşürse bile biz kolaylık yapıp onun gitmesine izin verirdik...tabi 15-20milyon avro bonservis bedeliyle

+1905
    adam karaktersiz olabilir ama ribery nin gitmesi tamamen özhan canaydının basiretsizliğidir tez zamanda o da gider inşallllllaaaaahh

• ribery deki vefasızlık az rastlanır cinsten, hak hakedeninidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpyanar

şu hani şampyion olunca omuzlara aldıgınız ve büyük başkan dediğiniz özhan canaydın di mi?
    quote:

quote:

+1905

kim omzuna aldı bea ne büyük başkanı kaç taraftar paylaştı o duyguyu

• kardeş ben gorduklerımı soyluyorum. koca stad bagırdı be
    quote:

quote:

şu hani şampyion olunca omuzlara aldıgınız ve büyük başkan dediğiniz özhan canaydın di mi?
    quote:

quote:

+1905

• quote:

kardeş ben gorduklerımı soyluyorum. koca stad bagırdı be
    quote:

quote:

quote:

quote:

+1905

o anda herkes gaza geldi kimse ne yaptığını bilmiyo yanlışlıkla bağırmışlardır tövbe etmişlerdir sonra ben maltepeden bostancıya kadar koştum kendime geldiğimde ulan ben nerdeyim dedim

• Ödeseydiniz Adamin Parasini zamaninda. Kösedeki Bakal degil bu... yaz hesaba, yarin öderim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

+1905

o anda herkes gaza geldi kimse ne yaptığını bilmiyo yanlışlıkla bağırmışlardır tövbe etmişlerdir sonra ben maltepeden bostancıya kadar koştum kendime geldiğimde ulan ben nerdeyim dedim

• silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazosist -- 9 Ağustos 2006; 0:12:46 >
  • alp baya eğlendin galiba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

+1905

stad damıydın yoksaalp

• quote:

Orjinalden alıntı: Tolga.de

Ödeseydiniz Adamin Parasini zamaninda. Kösedeki Bakal degil bu... yaz hesaba, yarin öderim

gs yönetiminin son kararı artık carfourdan alış veriş yapıyoruz hem ucuz oluyo hemde axses e 12taksit yapıyolar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.