Şimdi Ara

İkinci El Psu Tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konunun önceki halinde rampage psu'mu vega 56 ile kullanmalı mıyım diye sormuştum ama yeni bir psu almaya karar verdim, ikinci el olacak bütçem fazla yok max 400 diyorum.

Sizce yazacağım modellerden hangisini tercih etmeliyim ? Güç olarak değil kalite olarak değerlendirelim;

FSP Hydro G 750W - 400 tl
    Evga Supernova 750 G2-450tl Ya da GQ daha ucuz-400tl
    fsp hydro 700w-300 tl
    corsair cx750m- 350 tl

Kullandığım Psu Everest Rampage 550w rgb ve ekran kartım vega 56. Halihazırda 1050ti kullanıyorum 1 adet 6+2 pin güç kablom eksik olduğu için.
    Başlıkta bahsettiğim adaptörü kullansam sorun yaşar mıyım ? Vega 56 ve rampage 550w birlikteliği ne kadar sağlıklı o konuda da emin değilim zaten ama vega 56'yı molex to 6+2pin'e emanet etmekte pek akıl karı gelmedi bana,bir süre idare etmek için almalı mıyım ? Yoksa direk modüler psu için 6+2 kablo mu bakayım ? Bu arada psu bilinçli bir tercih değil ikinci el aldığım sistemde mevcuttu ileride güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AngelDust! -- 22 Mayıs 2019; 14:14:4 >

• O pusuyu kullanmamanda yarar var. Mecburen kullanacak isen molex ile bağla, sata kablosu eriyebilir.
  • o psu ile vega mi kullanacaksiniz

bence yapmayin!
  • O psu ile Vega kullanılmaz ekran kartının yada diğer bileşenlerin başına birşey gelme olayı gayet yüksek. PSU'yu değiştirin başınız ağırmasın.
  • Konuyu güncelledim arkadaşlar yeni bir psu almaya karar verdim.
  • eğer geleceğe yatırım amaçlı almıyorsan 700 w güç kaynağı sistemine çok fazla daha doğrusu lüzumsuz gelir sebebi 1050ti ekran kartı pci express slotundan 75 w güç ancak çekiyor. harici güç girişi yok ve amd işlemciler ondan daha çok watt çeker. sistemindeki diğer parçalar nedir bilmiyorum ama hele ki sistemin intel ise bilgisayarının tam yükte bile pirizden 300 watt güçten daha yukarı güç çekmesi o ekran kartıyla mümkün değil. (psu watt hesaplama siteleri yanlış bilgi veriyor) fakat ilerde ekran kartı değiştiririm, sistem yükseltirim filan dersen o zaman mantıklı derim. ben 1050ti yi dell bilgisayardan çıkan 300 watt delta psu ile kullanıyorum (psu kurşun gibi ağır ve gerçek 300 watt) bir problem yok dün xigmatek psu aldım 10 dk sonra dumanlar çıkartarak yandı. mutlaka hangisi diyorsan da fsp derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi South of Heaven -- 22 Mayıs 2019; 20:38:35 >
  • South of Heaven kullanıcısına yanıt
    Konuda yazmıştım daha önce, 1050ti idareten var, vega 56 sahibiyim ama psu dan ötürü henüz takmadım kaliteli bir şey alıp kullanayım diye. Almışken evladiyelik olsun diyorum, benim de gönlüm FSP'den yana.
  • FSP Hydro G
    EVGA G2 / GQ
    Bu üçünden birini almanızı öneririm. İkinci el oldukları için ne durumda oldukları da önemli ama hepsinin eşit yıpranmışlıkta olduğunu farz edersek; 400 TL'ye FSP Hydro G modelini tercih ederim şahsen. (EVGA GQ modelini FSP üretiyor zaten)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelDust!

Konuda yazmıştım daha önce, 1050ti idareten var, vega 56 sahibiyim ama psu dan ötürü henüz takmadım kaliteli bir şey alıp kullanayım diye. Almışken evladiyelik olsun diyorum, benim de gönlüm FSP'den yana.
    fsp cok saglam markadir elimde tam 12 yillik 350 watt fsp var ve 12 senedir kullaniyorum psu boyle kursun gibi agir eline alinca psu diyorsun resmen. hala cayir cayir calisiyor ekran karti falan besliyor tek reset yok. 700 watt fsp alsan 15 sene kullanirsin. fsp den sasma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 2 Haziran 2019; 21:44:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.