Şimdi Ara

İkinci el gümrük [SORU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar, ebay'den 76 euro'ya i5 2500k aldım açık arttırmadan, satıcıya hediye kartı koymasını istemiştim, Deutsche Post İnternational ile geliyor, gümrükte sorun çıkar mı. Bir de Gtx 760 aldım yine Almanyadan o 82 Euro'ya, o daha kargolanmadı özel bir şey söylemeli miyim satıcıya gümrükle uğraşmamak için. 1 euro geçti diye kargo ödemek istemiyorum açıkçası, yok mudur bunun bir yolu ? Veya ikinci el olduğu için direk geçer mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deutsche Post İnternational dediğiniz DHL ise sorun çıkabilir. Hemen hemen çoğu kargo gümrük konrtolüne giriyor ve ödeme belgesi istiyorlar. Daha önce indirim ve kuponlarla 71 dolara aldığım cihaz için bile piyasa fiyatı daha yüksek diye gümrük aldılar. İkinci el olarak yazdırırsa belki bir avantajı olur kontrole girmez.
  • msavur kullanıcısına yanıt
    Yok hocam dhl değil, ayrıca ikinci el olduğu belli örneğin fan bile yok işlemcinin büyük ihtimalle zarf kadar bir paketin içinde gelecek. Sağolun cevabınız için.

• Tamamen nasip. Keşke satıcı ile konuşup 1 € daha ucuza alsaydınız.

• Ben ebaydan bi anakart almıştım ikinci el, gelene kadar 5-6 gün de dolar kuru arttığı için vergi ödemiştim, yani 0.4$ falan dı beni vergiye sokan yani UPS ile gelmişti, DHL de aynı tabi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.