Şimdi Ara

'İki Yıl İçerisinde Korsan Oyun Dönemi Tamamen Bitmiş Olacak' (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eninde sonunda kırılır.Skidrow ve Reloaded gibi bu işin ustaları bu oyunlardan para kazanıyorlar.Çoğu torrent sitesi bu işten ekmek yiyor.Şöyle bir şey daha var eğer gerçekten artık oynanmazsa kimse yeni pc dizmez.Bir tek biz korsan kullanmıyoruz.En çok korsan kullan Çin ve Rusya'daki oyunculardır bunlarda gidip orjinal almaz pek fazla.Bu yüzden bu korsan söktörünün biteceğine falan inanmıyorum.Zaten Lord Of The Fallen'i CPY adlı Fransız grup kırdı ve şuan oynanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kdrcnrbyrm

İki sene sonra PCye oyun çıkmayacağı için korsan bitmiş olacak. Son bir kaç yıldır zaten oyunlar PCye ya geç çıkıyor ya da optimizasyon özürlü olarak çıkıyor bir kaç istisna hariç. Yapımcılar artık önemsemiyor PCyi yavaş yavaş uzaklaşıyorlar PC platformundan. Korsan oyun bitmezse ilerleyen senelerde PCye sadece Bağımsız oyunlar ve F2P oyunlar çıkacak.

Şaka mı yapıyorsun? Tam aksine son bir kaç yıldır bazı konsol exclusive'leri PC'ye de çıkmaya başladı. PC'ye oyun çıkmadığı gün nükleer savaş sonrası dünyanın yok olduğu gündür, konsollar için emin olamam, bir özellikleri yok.
  • Bence olacak olan şu: 2 yıl içinde korsan zirve yapacak! Teknoloji her açıdan gelişiyor aga. Adam gibi oyun yap sapıtmadan DLC sun bize alırız ki alıyoruz da. Ama 4 silah 2 multi harita için 29.99 dolar vereceksem öyle aşkın izdırabını...
  • Korsan asla bitmez şayet ki biterse bilgisayar oyunculuğu da biter, konsol oyunlarının fiyatlarıda uçar gider zaten bana kalırsa uçuk da. Hem hangi oyunu doğru dürüst türkçe oynayabiliyoruz yaması çıkarsa oynarız yoksa oyunun senaryosunu ingilizcemiz yettiği kadar anlayabiliyoruz zaten dublaj hayal hiç değilse altyazı yapsınlar. Şu ana kadar doğru dürüst oyuna para vermiş değilim ama parayı veren arkadaşlarımız bu türkçe oyun kısmını düşünmeli.
  • ben zaten korsanı bıraktım. oyunlar özellikle pc lere çıkan oyunlar konsollara göre daha ucuz oluyor. witcher 3 örnek. konsollarda 190 tl iken pc de 60 tl idi. sıkıntı yok orjinale devam. hem aldığınız oyuna değer verirsiniz.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Asgari ücretin 1300 TL olduğu ülkede zor biter. Onu geçtim, 2500 liralık Android telefona 5 liralık uygulama almayıp APK dosyası aratan bir milletiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3DM haltetmişsin sen.Bir zamanlar DRM içinde öyle deniliyordu.Algoritması sizi aşıyorsa boşverin.Diğer cracker gruplar uğraşsın ki kırılamaz diye birşey yok.Mimari belli.Toolkitler belli.

Bir bitcoin gibi olamaz herhalde.Siz sadece sitenizdeki REKLAMLARDAN cebinizi doldurun.Piyasada da cracker grubu adıyla dolaşmayın.Gelir ezerler.

• bitmez bitemez ben izin vermem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oyuncu82

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: moonquad

Korsan olarak krılmayan oyunlar var mesela mad max hala korsan sürümü mevcut değil kıramadılar , MGS TPP oyunu henüz kırılamadı bunların dışında batman kırıldı fakat updatelerini yapamadılar.Fifa 16 kırılamıyor bir şey yapsın diğeri bozuluyor.Gta 5 ise kırıldı ama çok sorun yaşandı kırılmasının sebebi offline bağlanma olayının getirilmesinden dolayı kırılabildi ama doğru düzgün updateleri yok, bundan sonra çıkacak hiç bir oyunu kıramayacaklardır.Kırsalar bile 2 yıl kadar sürmekte ve bu süreye kadar yenileri çıkmaya başlamakta bunlardan dolayı artık korsan oyun işi bitecek denilmesi çok normaldir.Korsan bitse ülkemizde oyun satışlarının çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.Bu düşüncemin sebebi artık ipini koparan her oyunu indiremeyecek ve oynamak istediği oyunları alacaktır.Bu da hem ülkemizdeki hangi oyunlara daha çok ilgi duyulduğu görülecek ve o tür yapımlarda oyunlara Türkçe dil desteğinde artacağını düşünüyorum.</blockquote>

Mad Max kırıldı bile çıktığından bir kaç gün sonra 4GB Repack indirdim oynadım bitirdim.MGS kırılalı çok oldu updateler bile yayınlandı.FIFA 15 geçen senelerde Şubat ayında gelmişti bu senede o civarlar gelebilir.Ben burda korsanı desteklemiyorum Ama gayette kırılabiliyor.GTA 5 Denuvo bile kullanmadı kırılması 1 gün bile sürmedi.Updateler hala çıkıyor.Bence hala umut var ne dersin?

Hayır eskisi gibi gününde kıralamıyor artık onu demek istedim doğru düzgün kırılamıyor artık çok uzun sürüyor millet bitiriyor sonra oyun kırılıyor.Bu böyle giderse işler zorlaşır.Adamlar haklı yani bir oyun için 3-6 ay arası crack yapmaya çalışmak aptallık oluyor.

• 1 adamin lafiyla korsan bitmez sacma sacma konular acmayin

• moonquad kullanıcısına yanıt
    mad maxi kırdılar harita düzgün çalışmıyor sadece
  • Korsan oyunlar biterse, firmaların daha yüksek fiyattan oyun satmalarından korkuyorum. Aynı zamanda korsan oyunlar kimilerine göre demo niteliğinde(bence de öyle). Oyunun parasını hak edip etmediğini bu şekilde anlayabiliyoruz ve firmalar artık demo oyunlar yayınlamıyor. Zaten ilk oyun oynamaya başladığımızda kim korsan mı orjinal mi diye sorguladı ki? Bir çoğumuz eve ilk gelen bilgisayardaki oyunları oynadık.

• Korsan kullanmıyorum artık steam'den indirim zamanları oyun alıyorum ancak korsan biterse 20 TL verip aldığım oyun 50 TL olur. Korsan olması fiyatları düşük seviyelerde tutuyor. ( Ne kadar düşük tartışılır)
  • deadlight54 kullanıcısına yanıt
    Firmaların daha yüksek fiyata oyun satmaları için arz talep meselesi olması gerekir. Hiçbir şirket nasıl olsa korsan yok biz bu oyunları 100 dolardan satalım gibi saçma bir düşünce de olmaz. Zaten satabilmeleri için oyunun ederi kadar fiyatının olması lazım ki satın almak isteyenler alabilsin yoksa ellerindeki oyunu satamazlar. Korsan olmuş olmamış bu satıcıların satış fiyatını etkilemez(mesela japonya gibi yerlerde korsanın az olması oyun fiyatını arttırmaz) Sonuçta herkes istediği oyuna para veriyor. Biri uncharteda 60 dolar vermekten çekinmiyorken diğeri çokta gerekli görmeyip almayabilir. Firmalar artık demo yayınlamıyor ama oyun çıkmadan trailerlar yayınlanıyor gerek oyun-içi gerek sinematik. İlk oynamaya başlama yaşına göre değişir. Mesela 5-6 yaşında birisi buna bakmayabilir. Önemli olan orjinali aklı erdiği vakit sorgulamasıdır zaten. Mesela ben de ps2 koleksiyonumda sonradan orjinal ve korsan oyunların olduğunu farkettim. Hatta bilmeden bazı orjinal oyunları pazarda korsan fiyatından sattığım bile vardır. Ama bu neyi değiştirir ki.

• Teknolojık cıhazlarla tanısmam 11 - 12 yaslarında arkadasın evınde Commodore 64 ıle olmustu. Daha sonra kuzenım yurt dısından atarı getırmıstı.. Commodore 64 gore daha ılkeldı :D ama benı eglendırmeye basarıyordu.. Yıllar sonra 18 yaslarında ılk pc mı aldım. O zamanlar korsan pc oyunları cd kutuları ıcınde ve kıtapcıkla bırlıkte verılırdı. Daha sonra once kıtapcıklar yok oldu. Sonra da cd kutuları. Hatta bır ara devlet bu korsan oyunlara bandrol bıle basmıstı. Gercı 15 gun kadar bu uygulama surdu.. Sacma olan korsan oyundan vergı almaya kalkmalarıydı :)) Ilk konsolum Xbox360, ılk aldıgım gun onceden arastırdıgım 20 oyunuda sıparıs ettım. Alet tahmın edecegınız gıbı chıplıydı.. Yaklasık 2 sene boyunca o konsolla ınternete hıc baglanmadım..Sonunda 3k verdı.. Tekrar pcye dondum. Zaten pcm vardı ama oyunları konsolda oynadıgım ıcın o donem ekran kartı vs.. fazla yuklenmemıstım.. ufak bır upgrade bellı bır donem gotursun dıye ;) En son I7 ıslemcı saglam bır pc kurdum kendıme.. O doneme kadar orjınal aldıgım bır kac oyun Turk yapım sırketlerının oyunlarıydı... Forumlarda orjınal, korsan oyun kavgaları oldugu zaman hararetlı bır sekılde korsan oyunu savunurdum. Fıyatlar cok pahallı.. Calısan ınsanız vs.. Oyunlar Turkce degıl.. Derken steam'a uye oldum.. Once bır kac free oyun ındırdım.. Para vermemekte hala ısrarcıyım yanı :)))) En sonunda cılgın bır yılbası ındırımıne denk geldım.. Skyrım ve dlc paketlerı 20 dolar gıbı bır fıyata dusmustu.. Ustelık Turkce yaması da hazırdı. Hemen satın aldım. Baktım Fıfa kırılamıyor. Beklemek lazım playstore dan taksıtle satın aldım. Orjınal oyun nasıl yuklencek, patchler nasıl kurulcak dıye merak ederken sabah pcyı bır actım butun oyunlar yuklenmıs, dlcler eklenmıs, patchler en son surumde hazır bır sekılde kurulmus. Benım sadece play tusuna basmamı beklıyor.. Ayrıca skyrım korsan versıyonda fps dusmesı yasarken orjınal oyunda 60fps ustu akıcılık sunuyordu. Tabı ben 300 uzerı mod yukleyınce 30fpsye sabıtlemek zorunda kaldım :))) Orjınal oyun fıkırı ıyıca kafama yatmaya basladı.. Wathcdogs gercı orjınal oyun satın alma fıkrımı bır ara tereddute dusursede (anı fps dusmelerı ve hıc bır patch bır ıse yaramaması) Steamdan ındırımlerı kovalamaya basladım.. Hatta zamanında oynayıp cok ıyı oyunlar dedıgım oyunları bıle satın almaya basladım. Bır cogunu yuklemedım bıle.. Sonra cıddı cıddı oyunlara butce ayırmaya basladım. Eger ıyı bır plan yaparsanız her ay bellı bır butce ayırırsanız 1 sene boyunca oynamak ısteyecegınız bır cok oyunu satın alabılırsınız.. Ornegın gecen sene fıfa ve GTA5 360tl para verdım. Evet oyunlar pahallı ama 1 sene boyunca oyunun basında gecırdıgınız saatı dusununce fıyat o kadar da pahallı gelmıyor. Gercı Fıfa16 hayal kırıklıgı. Gecen senekı oyunun uzerıne %10 koymuslar. Resmen kazık yedım. Ayrıca ınsanın kafasında su fıkır olusmalı. Bır cok oyun bırbırının kopyası. Yada bır oyuna basladıgınız zaman sadece harıtalar degısıyorsa ama bolum mantıgı basından sonuna kadar aynı gıdıyorsa o oyununu oynamanın hıc bır mantıgı yok. Extrem grafıkler olsa bıle.. Oyunu cok merak edıyorsanız youtube acıp ızleyebılırsınız.. Bellı bır yerden sonra sıkılıp aynı seylerı gormemek ıcın vıdeoyu ılerıye sarmaya baslıyorsunuz. Ben bu mantıkla yılda 30 oyun oynayacagıma 7 - 8 oyun oynuyorum. ve bu oyunları satın alıyorum. Mesela fıfa, nba2k, Gta, tombraıder, MGS(gercı bu oyunda kendını tekrarlayan oyunlar ıcınde) The wıtcher3 (efsane) Ustelık bazı oyunların Turkce yaması hazırlanırken arada gecen surede oyunun fıyatı yarıya dusuyor. Bır kac ay gec oynuyorum ama anlayarak oynuyorum. Her oyunu oynamak zorunda degılsınız. Boylelıkle oyun oynamaktan bellı bır sure sonra sıkılmazsınız. Bellı oyunları secın. Parasını verın. Bu tıp haberler de canınızı sıkmaz. Iyı gunler...

• Korsan oyun oynamak çile resmen. Cracklerden zorrent giren virüslerin haddi hesabı yokken birde yok o çalısmıyor yok bu açılmıyor derdi çok. Steam'de cerez fiyatına oyunlar satılıyor zira konsol tarafında da kardeşlik ile beraber uygun fiyata oyun alınıp satılabiliyor. Korsan oyun oynamak için hiçbir bahane kalmadı. Just Cause 3'ü iyi derecede oynatan sisteme sahipsen kusura bakmada 30-40 TL nin lafını gelip burda yapma.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yeni jenerasyon çok farklı.
    İnsanların alışkanlıkları değişti, hiçbirşey eskisi gibi değil.

Artık insanlar indirdikleri korsan oyunlara krek, patch, yama, düzeltme gibi şeylerle uğraşmak istemiyor.
    Bu olaylar 2000'li yıllarda kaldı, güzel devirlermiydi, eh.

Artık parası neyse verip adam akıllı hizmet almak istiyorsunuz.
    Demek istediğim, zaman artık sıfır efor zamanı, onunla bununla uğraşmak yerine sadece birkaç arayüzden 'Kur'a basıp işlemin bitmesini bekleme devri devir.

Biz göremedik, ama bizden sonra gelecek nesil ucuz fiyata orjinal oyun bulabilecek, kutu devri de bitiyor gibi zaten.

Haberin doğruluk payı var.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Görüşlerinin hiçbirine katılmıyorum ne yazık ki. Katılmadığım birinci nokta, istedikleri gibi oyun-içi trailer yayınlasınlar fakat bu demonun yerini tutmaz. Demo'yu en azından deneyip, oyunu alıp almayacağımıza karar verebiliyorduk. Ayrıca da trailer'ın üzerinde oynanıp oynanmadığını nereden anlayacağım? Diğer bir sorun, her oyun-içi yazan trailer'lara inanmıyorum. Gördük E3 2012'de Ubisoft'u. Adamlar Watch_Dogs'u öyle bir tanıttılar ki, herkesin ağzı açık kaldı. Oyun çıkışında E3'te gösterilen halde miydi peki? Tabi ki hayır. Katılmadığım ikinci nokta, EA, Activision ve Ubisoft(bazı firmalarda yapabilir, burada tahminler üzerinden gidiyoruz) üçlüsünden her şeyi beklerim. Bırak 100 doları, çıkartılan oyunu kırpıp bize DLC olarak geri satıyorlar. Birde Season Pass denen lanet var, onu da tek oyun fiyatına satmaya başladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlight54 -- 8 Ocak 2016; 4:20:25 >
  • deadlight54 kullanıcısına yanıt
    Korsan varolunca oyun geliştiricileri oyunumuz alınmayacak diye korkup daha güzel mi oyun yapmaya çalışacaklar? Korsan indiren güzel olunca da gene gidip korsan indirmeyecek mi zaten niye kendimizi kandırıyoruz. Belki sevdiği bir oyunsa bir nebze parasını verir. Mesela EA multiplayer oyunları için open beta yapıyor, EA Access ile oyunlarına erişim yapıyor. EA Access gibi servisler ileri de artabilir. Böylece dediğiniz demoları oynamak için de bu servis üyelikleri gerekecek her geliştirici için.

Zaten spotify gibi servislerin doğmasının ana sebebi de korsana karşı daha fazla durabilmek değil miydi. Eskiden cd-kaset satışları, itunes satışları fazlaydı sonra piyasa durgunlaştı böyle online servisler doğdu. Belki korsan olmasa olmayacaklardı.

• 2005'de pop t2t ve starforce içinde öyle demişlerdi...sonra esamesi okunmadı.

Bu sefer denuvo çıktı ..şu an oyunları biraz geç kırılıyor..daha tam çözemediler galiba. Steam'de düzgün fiyat da oyun çıkarırlarsa zaten uğraşmayacaklar bu kadar.

Korsan CD DVD satanlar bile artık diyor steam çıkarmışlar ordan 40-50 TL ye oyun alıyorlar birde online takılıyorlar..kim napsin korsan oyunu diyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.