Şimdi Ara

İki Tane birbirinden farklı ram takmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Resimde gördüğünüz ramlar yeşil olan bilgisayarın içide ki orjinal ram ben mavi olanı buldum eklemek istedim taktığımda bilgisayar sorunsuz çalışıyor ve ram 8 gb görünüyor. Fakat bazen 1 saat bazen 2 saat bazende 10 dakika içinde kendi kendine elektiriğini kesmiş gibi kapanıyor yeniden açılmaya çalışıyor açılmıyor. Çıkarınca mavi olanı sorunsuz açılıyor? Yada maviyi veya yeşili tek takıncada herhangi bi sorun yok ramlarde sorun olmadığına eminim. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir hızları buna etki eder mi? Yada bilgisayarın 2. Ram Slotundan mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyyou01 -- 6 Nisan 2019; 10:42:34 >

• Bu şekilde sorunlar genelde ramlerin mhz farkından kaynaklanır. Eğer aldığınız ramin mhz'si yüksek veya az ise sorun yaratır. Bu yüzden her zaman diyoruz aynı marka ve model tercih edin alırken diye.
  • Nanya RAMiniz 1333 MHz ancak Samsung RAMiniz 1600 Mhz
    Bu nedenle sistem düzgün çalışmıyor. Laptop olduğundan "ikisini de aynı hıza çekeyim, kullanayım" da diyemezsiniz. Yeni gelen ram gidecek, değişecek. Doğru Voltaj, Frekans ve Gecikme değerine sahip ram takmazsanız sıkıntı çekersiniz.

Samsung seri kodu: samsung m471b5173qh0https://www.samsung.com/semiconductor/dram/module/M471B5173QH0-YK0/

Data Sheet'inde yazan değerler:

Voltaj olarak 1.5 ve 1.35 uyumlu yazıyor. Sizin cihazda nasıl çalışıyor onu anlamak lazım. CPU-Z ile kontol edilebilir. Veya aynı marka model alıp takarsınız. Olay biter.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    cevaplarınız için teşekkürler

şöyle bir çözüm buldum şuan sorun yok. Gelişmiş sistem ayarlarında başlangıç ve kurtarma diye bir bölüm var burada sistem hatası kısmında hata ile karşılaşınca otomatik yeniden başlat seçeneği etkinleşmiş durumdaydı bu tiki kaldırınca sorun kalmadı.

Ek olarak ramlar farklı hızda olsada çalışmaya devam ediyor şuan olumlu bir etki alabilir miyim şuan bilmiyorum. Zaman gösterecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyyou01 -- 7 Nisan 2019; 10:0:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.