Şimdi Ara

İki sistem iki firma Vatan-Teknobiyotik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iki sistem hakkında yorum, tavsiye paylaşırsanız memnun olurum.
    Ayrıca firmalardan şikayetçi olanlarda var sanırım ikisinden de.
    Tecrübeniz varsa bilmek isterim.
    Bir kaç senedir takip etmiyorum pc dünyasını, şu anda güncel olan
    çipsetleri seçtim zannediyorum. Başka bir konuda fikir veren FoxBat
    arkadaşıma da teşekkür ederim.
    Ayrıca teşekkürler.

• terchiniz bu yönde olursa aynı fiyata daha iyi bir psu almış olursunuz

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/corsair-cc-9011011-750cx-carbide-serisi%E2%84%A2-400r-80plus-750w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=63473

tercihleriniz güzel anakart işlemci ikilisinde aslında güzel i5 3570k msi z77 gd 55 alınabilir
  • Teknobiyotiği önermem.Ellerindeki malları olmayan markalardan daha iyi gibi testler yapıp yayınlıyor bunun üstünede müşterilerle facebook sayfasından laf dalaşlarına giriyor.Kurumsal bir firmadan çok basit bir firmayı andırıyor.
  • Teşekkür ederim, özellikle Teknobiyotik hk. bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Anakartta çok uçmuşsunuz. Bu da çok iyi, yaklaşık 100 tl daha ucuz.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-990fxa-gd65-990fxa-gd65-am3+-amd-990fxsb950-ddr3-2133mhz-(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56108

veya bu.

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-990xa-gd55-990xa-gd55-am3+-amd-990x+sb950-ddr3-2133mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=57114

oluşan farkın üzerine bi 40-50 tl daha eklenip aşağıdaki canavar alınabilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-60304-10p-gtx670-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62928

Verdiğiniz linkteki kartlar stok dışı gözüktüğü için bunu eklemiştim fakat dediğiniz gibi;
    Anakarttan artan fiyatla denk gelirse gtx 670 almak daha mantıklı.
    Pekii verdiğiniz linkteki anakartı kısa zamanda yenilemek gerekir mi?
    Yani bana 4-5 sene gitsin istiyorum ki oynayacağım oyunların sayısı 10 u bulmaz sanırım.
    BFBC2 - BF3 - SF4AE call of duty serisi vs.

Sanırım anakartı değiştirip (Vatan da stok yok ama farklı bir yerden alacağım sanırım)
    gtx alacağım bir bakayım fiyatlara.
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

• SON nesil 9xx serisi çipsetli anakart bunlar,yenilenecek bi tarafları yok yani.

stoklarda var görünüyor, bulunduğunuz yerdeki vatan mağazasında yoksa bile diğer mağazalardan getiriyorlar diye biliyorum,telefonla bi konuşun.
  • Son hali bu olsa daha iyi o zaman,
    100 tl gibi bir fark oldu ama dediğim gibi bana uzunca bir süre gider Allah ömür verirse.
    Eksende buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: reys

Teknobiyotiği önermem.Ellerindeki malları olmayan markalardan daha iyi gibi testler yapıp yayınlıyor bunun üstünede müşterilerle facebook sayfasından laf dalaşlarına giriyor.Kurumsal bir firmadan çok basit bir firmayı andırıyor.

Facebook'dan takip etseniz daha iyi anlarsınız. Bir kaç gün önce Aerocol'un bir kasasını tanıtıyorlardı. Corsair 400R ile kıyaslama yapmışlar. Corsair'i satmadıkları için vermiş veriştirmişler. Bende dedim böyle şirket politikası olmaz. Yarın bir gün oldu ki firman gelişti diyelim, o zamanda corsair satmak zorunda kalırsan kelimelerini özenli seçmelerini söyledim. Bugün ne göreyim. O kasayı %20 indirimle koymuş Başlığa bak. "Bu da Birilerine KAPAK OLSUN!" Aklınca Corsairi övenlere söylüyor bunu. Böyle denir mi Allahınızı severseniz. Çocuk çocuk laflar söyler mi şirketten bir yetkili. Gitgide soğudum valla bunlardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Orijinalden alıntı: reys

Teknobiyotiği önermem.Ellerindeki malları olmayan markalardan daha iyi gibi testler yapıp yayınlıyor bunun üstünede müşterilerle facebook sayfasından laf dalaşlarına giriyor.Kurumsal bir firmadan çok basit bir firmayı andırıyor.

Facebook'dan takip etseniz daha iyi anlarsınız. Bir kaç gün önce Aerocol'un bir kasasını tanıtıyorlardı. Corsair 400R ile kıyaslama yapmışlar. Corsair'i satmadıkları için vermiş veriştirmişler. Bende dedim böyle şirket politikası olmaz. Yarın bir gün oldu ki firman gelişti diyelim, o zamanda corsair satmak zorunda kalırsan kelimelerini özenli seçmelerini söyledim. Bugün ne göreyim. O kasayı %20 indirimle koymuş Başlığa bak. "Bu da Birilerine KAPAK OLSUN!" Aklınca Corsairi övenlere söylüyor bunu. Böyle denir mi Allahınızı severseniz. Çocuk çocuk laflar söyler mi şirketten bir yetkili. Gitgide soğudum valla bunlardan.

Evet kurumsallıkla yakından uzaktan alakaları yok. Bu saatten sonra ordan kimseye bişi önermem ordan alacak kişilerede mani olurum. Ayrıca facebook sayfalarınıda şikayet ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reys -- 6 Ocak 2013; 19:26:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja2

Oyun amaçlı mı alacaksınız acaba ona göre öneri yapalım ?
  • quote:

Son hali bu olsa daha iyi o zaman,
    100 tl gibi bir fark oldu ama dediğim gibi bana uzunca bir süre gider Allah ömür verirse.
    Eksende buldum.

100 tl ,ama farka değdi yani.

GTX 670, 660 Ti den ortalama yüzde 15 hızlı. E. kartı ne kadar uzun süre gitse o kadar iyi,zırt-pırt değiştiremiyosun çünkü,pahalı.

• FX8350 yerine FX8320 alın 500mhz için fazladan para vermeyin.

SSD'yi tek başına 256gb almak yerine 2x120gb alıp Raid 0 kurun ÇOK daha fazla performans alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lundy

quote:

Oyun amaçlı mı alacaksınız acaba ona göre öneri yapalım ?

Oyun BFBC2- BF3- FPS oyunları Streetfighter genelde bunları oynuyorum ve ileride de çok oyun oynarım demiyeceğim çünkü yaş ilerledikçe azaldı oyun merakım.
    Bunların dışında autocad solidworks vs de kullanacağım ama o programlara da yeterli olur zaten (sanırım)
    İlginize de teşekkür ederim.
  • Sistemi düzenlemişsiniz zaten,tek sorun arkadaşın da dediği gibi 256 GB almayın ssdyi 128 ayrı ayrı alın ve OCZ Vertex 4 alın Raid yapın hız 2 katına çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

FX8350 yerine FX8320 alın 500mhz için fazladan para vermeyin.

SSD'yi tek başına 256gb almak yerine 2x120gb alıp Raid 0 kurun ÇOK daha fazla performans alırsınız.

Bir bakıma haklısınız, arada 55 tl fark var ama sistemin geneline bakınca 55 tl fazla bir rakam olmuyor.
    ssd konusunda da haklısınız fakat veri kaybı falan oluyor diye hatırlıyorum; gerçi eski tip mekanik hdd
    olduğu için sanırım fakat emin olamadım.
  • quote:

Sistemi düzenlemişsiniz zaten,tek sorun arkadaşın da dediği gibi 256 GB almayın ssdyi 128 ayrı ayrı alın ve OCZ Vertex 4 alın Raid yapın hız 2 katına çıkıyor.

Yalnız vertex 4 seirsi 128 gb ---> 317 tl

560-430 mb/sn

Transcend 320 serisi 128 gb ---> 242 tl

560/530 mb

Sanırım dediğiniz gibi iki ssd daha mantıklı fiyat farkı sadece +10 tl
    256 gb gibi kullanacağım değil mi? yani oyun program sadece ssd de olsun istiyorum.
    Diğer hdd ise film belgeler vs.
  • quote:

quote:

Sistemi düzenlemişsiniz zaten,tek sorun arkadaşın da dediği gibi 256 GB almayın ssdyi 128 ayrı ayrı alın ve OCZ Vertex 4 alın Raid yapın hız 2 katına çıkıyor.

560-430 mb/sn

560/530 mb

256 gb gibi kullanacağım değil mi? yani oyun program sadece ssd de olsun istiyorum.

Sequential read/write hızları iki katına çıkıyor ama asıl günlük hayat için önemli olan 4k random iops larda o kadar ciddi bir değişme olmuyor.Hatta write processde kontrolcülerden dolayı incompressible datalar daha yavaş bile yazılıyor.

Ayrıca ssd kapasitesi artınca performansında gözle görülür bir biçimde artıyor.

Ayrıca trim daha yeni raid0 lar için çıktığını düşünmekte lazım ve hala raid controller lar yeteri kadar efektif değil ssd raidler için.

Şu aşamada tek bir 256gb ssd alıp önümüzdeki sene tekrar bakılabilir raid seçeneğine.

Şu anda ssdlerde raid yeteri kadar olgunlaşmış değil.Bana kalırsa tek ssd almak daha iyi şu aşamada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifgokcen -- 6 Ocak 2013; 22:11:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arifgokcen

quote:

quote:

560-430 mb/sn

560/530 mb

Sequential read/write hızları iki katına çıkıyor ama asıl günlük hayat için önemli olan 4k random iops larda o kadar ciddi bir değişme olmuyor.Hatta write processde kontrolcülerden dolayı incompressible datalar daha yavaş bile yazılıyor.

Ayrıca ssd kapasitesi artınca performansında gözle görülür bir biçimde artıyor.

Ayrıca trim daha yeni raid0 lar için çıktığını düşünmekte lazım ve hala raid controller lar yeteri kadar efektif değil ssd raidler için.

Şu aşamada tek bir 256gb ssd alıp önümüzdeki sene tekrar bakılabilir raid seçeneğine.

Şu anda ssdlerde raid yeteri kadar olgunlaşmış değil.Bana kalırsa tek ssd almak daha iyi şu aşamada

Tek 256 gb daha iyi demekki, teşekkürler.

• Kısa bir araştırma ile tek ssd diskin daha iyi olduğu sonucuna vardım.

http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/122221-ssd-raid-0/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.