Şimdi Ara

İKİ MATEMATİK BİR GEOMETRİ (Başıma bir şey gelmeyecekse zor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
     İKİ MATEMATİK BİR GEOMETRİ (Başıma bir şey gelmeyecekse zor) İKİ MATEMATİK BİR GEOMETRİ (Başıma bir şey gelmeyecekse zor) İKİ MATEMATİK BİR GEOMETRİ (Başıma bir şey gelmeyecekse zor)

1-E 2-E 3-B'ydi sanırım yapan olursa kalkıp bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1515 -- 13 Mart 2015; 23:46:19 >

• UPPER
  • Bak şimdi. İlk soruda x'e a diyelim 0.1 ede b diyelim.

Altta bize sorduğu ifade varya
    √(a-b)-√(a+b) buna x diyelim. Bize x i soruyor. Şimdi x i üstteki ifade ilr çarpıyoruz.

Karşımıza şöyle bişiy çıkar:
    a-b-a-b=b.x (0.1'e b demiştik ya)
    -2b=b.x
    x=-2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Bak şimdi. İlk soruda x'e a diyelim 0.1 ede b diyelim.

Altta bize sorduğu ifade varya
    √(a-b)-√(a+b) buna x diyelim. Bize x i soruyor. Şimdi x i üstteki ifade ilr çarpıyoruz.

Karşımıza şöyle bişiy çıkar:
    a-b-a-b=b.x (0.1'e b demiştik ya)
    -2b=b.x
    x=-2

... Çok teşekkür ederim, allahsız final dergileri yüzünden çarpanlara ayırma sorularında ifadenin iki kare farkı olduğunu bile farkedemez hale geldim,hayatım ekleme çıkarma oldu. Tekrar teşekkürler :)
  • UPPER2
  • Hocam 2. Soruda 18in yanı 90 derece oluyor belki ordan çıkıcak şuan elimde kağıt kalem yok çözemiyorum.

Son soruda şimdi bizim x değerimizin -1 ile 1 arasında olmaması gerekiyo değilmi? Mesela 1/2 olduğunda karesi 1/4 olur. Şimdi buna göre bakalım;

-2x'i karşıya atıp x i yanlız bıraktığımızda diger taraf (y-5)/2 oluyor. Burayı -1 ile 1 arasında yapan y değerlerini buluyoruz.
    Bu değerler hariç bütün y değerleri sağlıcaktır. Şimdi öncelikle;

x=0 için y değeri 5 geliyor.
    x=1 için y=7
    x=-1 için y=3
    Şimdide arada kalan basit kesir yapan değerlere bakalım;
    y mesela 6 olduğunda x 1/2 oluyor yani sağlamıyor.
    Sonra y=4 olduğunda x -1/2 oluyor karesi mutlak x ten küçük oluyor.

Şimdi saglamayan değerler 5 7 3 6 4 oldu. Bunlar hariç bütün değerler sağlayacağı için bu değerlerin toplamının negatif değeri bize sonucu verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Hocam 2. Soruda 18in yanı 90 derece oluyor belki ordan çıkıcak şuan elimde kağıt kalem yok çözemiyorum.

Son soruda şimdi bizim x değerimizin -1 ile 1 arasında olmaması gerekiyo değilmi? Mesela 1/2 olduğunda karesi 1/4 olur. Şimdi buna göre bakalım;

-2x'i karşıya atıp x i yanlız bıraktığımızda diger taraf (y-5)/2 oluyor. Burayı -1 ile 1 arasında yapan y değerlerini buluyoruz.
    Bu değerler hariç bütün y değerleri sağlıcaktır. Şimdi öncelikle;

x=0 için y değeri 5 geliyor.
    x=1 için y=7
    x=-1 için y=3
    Şimdide arada kalan basit kesir yapan değerlere bakalım;
    y mesela 6 olduğunda x 1/2 oluyor yani sağlamıyor.
    Sonra y=4 olduğunda x -1/2 oluyor karesi mutlak x ten küçük oluyor.

Şimdi saglamayan değerler 5 7 3 6 4 oldu. Bunlar hariç bütün değerler sağlayacağı için bu değerlerin toplamının negatif değeri bize sonucu verir.

Çok sağ ol hocam eksik olma :) Evet o doksan dalgasını ben de buldum da fitil etti soru daha ileri gidemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1515 -- 14 Mart 2015; 0:28:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.