Şimdi Ara

İki Ayağıda Aynı Seviye Kullanma Olabilir Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben de sağ ayağımla oynuyordum ve sol ayagımı bir süre çalışarak geliştirdim. Her iki ayagımı da eşit şekilde kullanabiliyordum. İnanılmaz artısı oluyor insana. Bir futbolcu kesinlikle her iki ayagını geliştirmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

quote:

Orijinalden alıntı: Maine Road

quote:

Orijinalden alıntı: D.

Olabilir.Örnek olarak Santi Cazorla'yı gösterebilirim.

Bi kere de arsenal disinda bisey yaz be

Bi kere de arsenal disinda bisey

ZAA XD
  • Ölü ayağıyla hareketli topa gelişine zımba gibi vurması lazım, her defasında

• Bu olaya genelde yanlış bakılıyor. Hareketli topa iki ayaklada düzgün vurmak iki ayağı eşit seviye kullanmak demek değildir. Bana kalırsa İki ayağı eşit kullanma diye birşey olamaz. Kim olursan ol şut yada pas pozisyonlarında eğer pozisyon uygunsa ilk alternatifin hep orijin ayak olur. Misal hiç orjin olmayan ayakla penaltı yada frikik kullanan futbolcu görmedim. Zaten top sürerken de mesela sağ ayaksan düz driblingde her zaman sağ ile top sürersin. Ambidextersan dahi olsan biri her zaman diğerine baskın olmak zorundadır.

Ama kasıt iki ayaklada düzgün şut çekmekse bu çalışma ile geliştirilen birşey. Yeteneğinde varsa çok iyi seviyelere çıkabilirsin. İki ayağı da çok iyi oyuncu denince aklıma ilk gelen iki isim zidane, r9. Bu iki ismin gollerinin tahminimce nerdeyse yarısı sol ayakladır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merisi Caravaggio 1571 kullanıcısına yanıt
    Sol Ayak Sağ Ayak Arasında Eşitlik Var Mı Biri Daha Üstün Olabilir Mi Peki:?
  • Ronaldcan R kullanıcısına yanıt
    Genelde sol ayaklı sağ ayaklıya daha rahat çalım atar, sağ ayaklıda sol ayaklıya.mesela şurdandahttp://i.giphy.com/HL8UXL6vuQb6.gif görülebileceği gibi ayak içiyle topu sağa kıran solak oyuncu sağ ayaklı rakibi ters ayakla tackle yapmaya zorluyor. Tabi bu ekstrem bir örnek olsada işin mantığını kavramaya yeterli gibi. Dünya üzerindede insanların %80-90 ı sağ ayaklı olduğu için solaklar bu konuda daha avantajlı denilebilir. Zaten solakların piyasasıda sayıca az olmalarından da olsa gerek daha yüksektir.

• Arshavin unutulmuş
  • Merisi Caravaggio 1571 kullanıcısına yanıt
    Ben Eşit Olarak Görüyorum Ve Orada O Çalımı Atan Kişi Messi Fake Verip Düz Bir Hizada Çekmiş
  • Ronaldcan R kullanıcısına yanıt
    Yani fake de olsa sonuçta oyuncu tackle yapmış orda. Demek istediğim sol değilde sağ ayağıyla yapmış olsa mantıken topu alma şansıda artardı. Neyse benim görüşüm sonuçta kesinliği kanıtlanan bir düşünce değil katılmayabilirsin iyi forumlar

• Zlatan Ibrahimovic

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profesyonel futbol aleminde mutlaka ornekleri cok. Normal vatandas olarak ben kendimi yazayim.

Ben dogustan hem el hem ayak solagim. 6 yasinda mahalle maci denen olayla futbola basladim 9 yasinda kulube yazildim 11-14 yasi belki de sadece sag ayakla oynamaya calisarak gecirdim ve oynadim her gun calistim.

14 yasimdan bu yana 16 yildir iki ayagimi gercekten esit kullaniyorum arada 2 yil amatorde top oynadim onun disinda haftada 3 halisaha maclik sag sol esit ayakli bir futbol hayatim var :)))

• kyocera kullanıcısına yanıt
    Peki sağ sol ayağında eşit ise bilirsin zaten sağ ayak ile sol ayak arasında bir kalite farkı görüyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronaldcan

Peki sağ sol ayağında eşit ise bilirsin zaten sağ ayak ile sol ayak arasında bir kalite farkı görüyor musun?

her ikisi eşit ama fark görüyormusun :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

quote:

her ikisi eşit ama fark görüyormusun :))))

Demek istediğim sağ ayak ile sol ayak arasında örneğin şut çalım atma konusunda vb birisinde daha rahat mı çalım atılıyor daha iyi mi şut çekiliyor anlamında sen yanlış anlamışsın bazıları sol ayak daha iyi çalım atar der onun görüşünü öğrenmek istiyorum
  • quote:

Cok guzel bir soru olmus.

Bana gore calim konusunda beyin tarafinda ikisi de ayni rahatlikta. Ama insanlar solu kullandigimda daha kolay devredisi kaliyorlar.

Sut konusunda sonradan ogrendigim sag ayakla daha hizli daha sert ve daha duz vurabiliyorum. Direk bir noktaya sut cikaracaksam sag ip gibi daha sert oluyor yani.

Ancak plase ve kesmelerde ya da diger tum islemlerde iki ayak ayni etkinlikte su daha iyi veya farkli diyemem.

• kyocera kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.