Şimdi Ara

IIS farklı sunucudaki bir siteyi host etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dışarıya açık bir sunucuda aynı ağdaki farklı bir sunucudaki web uygulamasını, web sayfasını ana sunucu üzerinden nasıl dışarıya açabilirim?

Detaylarına inmek gerekirse ağ yapısı aşağıdaki şablondaki gibi. Diş IP den 80 portuna gelen tüm istekler 1.sunucu tarafından karşılanıyor. 1.sunucuya subdomainler yönlendirilmiş durumda. Amacım 2.sunucudaki web uygulamalarına dışarıdan erişebilmek, bunun içinde 1.sunucuya gelen isteğin 2.sunucu tarafından işlenmesi gerekiyor ancak bu seneryo yu nasıl gerçekleştirebilirim?

xyz.site.com adresine gelen istek 1.sunucu tarafından karşılanacak, içeriği 2.sunucudan alması gerekiyor.

IIS farklı sunucudaki bir siteyi host etmek

Her 2 sunucuda da Server 2016 standart işletim sistemi mevcut, iis rollerinin tümü aktif.

• IIS hantal olur. Sadece siteyi tamamını veya bir kısmını dışarı acacaksan .net core ile ocelot kullan onu da self hosted olarak çalıştır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

https://blogs.msdn.microsoft.com/friis/2016/08/25/setup-iis-with-url-rewrite-as-a-reverse-proxy-for-real-world-apps/
    URL Rewrite malesef olmuyor 2.sunucu dışa açık olmadığından dıştan gelen istekleride yerel ağdaki adresine yönlendirmeye çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

IIS hantal olur. Sadece siteyi tamamını veya bir kısmını dışarı acacaksan .net core ile ocelot kullan onu da self hosted olarak çalıştır bence.
    Tavsiye için teşekkürler. Selfhost çalışan uygulamaları taşımıştım. 2.sunucuda ki dışarı açmak istediğim uygulamalar 1.sunucunun kaynaklarının oldukça fazla bir kısmını kullanacaktır ve veritabanı 2.sunucuda kalmak zorunda olduğundan ağ trafiğine de bir yük getirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buroplus -- 23 Ağustos 2019; 9:43:15 >
  • NGINX te reverse proxy cpu tüketmez. IIS te tüketeceğini sanmıyorum.

bu modelde 2. ci sunucuyu dışarı açman gerekmez. istek birinci sunucuya iner o dahili ip adresine isteği forward eder basit ve efektif bir yöntemdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.