Şimdi Ara

IELTS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu sene üniversite sınavına girdim. 20k civadı bir sıralamam vardı hepinizin malumu puanlar sıralamalar allak bullak oldu. Bende maalesef o kargaşada mezuna kaldım. Yurt dışında eğitim almak hayalimdi ailemle konuştuktan desteklerini aldıktan sonra kabul şartlarına baktım. Şu anlık beni zorlayan İngilizce yeterliliği. IELTS 6.5-7.0 bandında istiyorlar. Sizce bu skorları yapmam için fiziki bir kursa gitmeme gerek var mı yoksa internet üzerinden online platformlar aracılığıyla bunu halledebilir miyim? (İngilizce seviyem devlet lisesinden mezun olan bir öğrenci kadar yani sıfır)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bir yılda tek başına çalışıp yapmak imkansız değil ama çok zor. Özellikle de altyapın yoksa çok ama çok zor. İşin kötüsü kursa gitsen bile zor. Ben o skoru alman için iki yıl veriyorum sana. Aslında iyi bir kursla yapılır ama çoğu kurs sahtekar.
  • scientia kullanıcısına yanıt
    Malum süreç masraflı olduğu için kursa gitmek istemiyordum ama mecbur gideceğim sanırım. Türkiyede var mı bildiğiniz güvenebileceğim kurs? Eğer yurt dışında dil okulu derseniz baygınlık geçireceğim aşırı masraflı olacak.

• ahmtsynn A kullanıcısına yanıt
    Ben üniversitenin hazırlığında öğrendim. Kurslara gitmedim ama okuldan arkadaşlarım o gittiğiniz kurslarda öğretmenlik yapıyor öğretmenlik okumamalarına rağmen. Bazılarının İngilizce o kadar da iyi değildi. Hatta birine sormuştum bu durumu. O da "Çoğu sıfır geliyor. Ne versek yiyorlar" minvalinde cevap vermişti.
    Anladım.. Aslında bende puanım yettiğince iyi hazırlığı olan bir üniversiteye gidip sonra bırakmayı düşündüm. Ama güvenemedim hazırlık eğitimlerine. Çoğu öylesine yapılıyormuş gibi. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten.

• ahmtsynn A kullanıcısına yanıt
    Durumun iyiyse özel hoca tutabilirsin. Hedefe yönelik çalışırsınız ama iyi okuldan ve deneyimli biri olmasına dikkat edin.
    Çok teşekkür ederim.. Özel hocaya yöneleceğim sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.