Şimdi Ara

icralık araç satın alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
19.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar sahibinden comda sürüsüyle icralık araç görüyorum çok uygun fiyatlara ve bu araçların olayı nedir ve sorunsuz satın alınabilir mi, bilgisi olanlardan yorum rica ediyorum
    saygılar

• bunu bir avukata yada galeriye sormak lazım
  • Bu tür araçları genelde takip eden sabit galeriler vardır ,genelde onlar alır ,kolay kolay kimseyede yar etmezler
  • İcralik malları nasıl alabilirim? önceden bir yere başvurmak gerekirmi?
    İcradan satılan malları türkiye vatandaşı olan (18 yaşını doldurmuş) herkes katılıp alabilir bunun için önceden bir yere başvurmak şirket olmak ve benzeri bir evrak gerekli degildir ihale saatinde ve tarihinde kimliginiz ve muhammen bedelin yüzde/20 nakit para ile ihalenin yapıldığı yerde bulunmanız yeterlidir

http://www.icramatik.com/sss.html buradan bakabilirsin.
  • icrafirsatlari.com sitesinden anahtar teslim hızmetıne bır goz atın derım:)
  • Bir ay içinde ihaleden 3 tane araba aldık hiç bi sorun çıkmadı. İkisi satıldı biri satılmayı bekliyor.
  • aglayanin mali gulene hayretmezmis...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

aglayanin mali gulene hayretmezmis...

+99999999
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vendettaa0

quote:

+99999999

Bende katılıyorum fakat o aracı birisinin alması gerek ... Yoksa borcu kapanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaLhipSo

quote:

quote:

+99999999

Bende katılıyorum fakat o aracı birisinin alması gerek ... Yoksa borcu kapanmaz.

buda ayri bir gercek tabi, Katilimci sayisi cok olsa en azindan arac gercek degerine yakin fiyattan satilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CaLhipSo

quote:

quote:

+99999999

buda ayri bir gercek tabi, Katilimci sayisi cok olsa en azindan arac gercek degerine yakin fiyattan satilir

Öylede olunca ne gerek var icralı araç almaya? Gidip direk temizini bulup almak varken ...

• quote:

evet.
  • quote:

yemin ederim bunu yazmak icin girmistim.cok dogru bir soz.

en iyisi bosverin almayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

+1
  • Ağlayanın malı dersen, elin galericileri %60 ına alır ağlayan daha da ağlar sende galeriden güle oynaya alırsın.
  • ağlayanın malı gülene hayretmez diye düşünenlere;

bende bazen sizin gibi düşünüyorum ama birde aklıma şu geliyor. birde mağdur taraf var alacağını alamamış aracın satılmasını bekleyen, ordan gelecek paranın yolunu gözleyen... birde bu açıdan bakmak gerekmezmi?

ayrıca bu yeni türeyen icra sitelerine üye olarak oların avukatları aracılığı ile aracı satın alabiliyorsunuz..
  • BENİM KENDİ ŞAHSİ ARACIM BORÇLARIMDAN DOLAYI İCRAYA DÜŞTÜ POLİS EL KOYDU SONRA SATIŞI YAPILACAK DİYE EVİME KAĞIT GELDİ
    BÖYLE KISA ANLATIYORUM AMA GAYET UZUN SÜREÇTE OLDU BUNLAR
    NEYSE ÜMRANİYE VERGİ DAİRESİNE GİTTİM ELİMDE KAĞITLARIMLA GEREKLİ EVRAKLARIMI HAZIRLADIM VE İHALE SAATİNİ BEKLEDİM
    BİLDİĞİNİZ MEZARCI YUVASI.
    50 ŞER TL VER GİRMEYELİM İHALEYE ABİ DİYEN BİR GRUP İNSAN MI DERSİN
    SANA 3000-4000 VEREYİM ÇEKİL BEN ALAYIM DİYEN Mİ VERSİN.
    ARAÇ BİZİM OLDUĞU İÇİN BİZ GİREMEDİK İHALEYE BİR ARKADAŞIMI SOKTUM.
    HERKEZ İ İKNA ETTİK ARAÇ BİZİM DİYE GİRMEDİLER BİR VATANDAŞ GİRDİ ARTTIRDIKÇA ARTTIRDI GAYET İYİ GİYİMLİ
    SÖYLEDİĞİNE GÖRE KÖYE YOLLAYACAKMIŞ AL SAT CI DEĞİLMİŞ PEHH
    NEYSE ARACI ÖYLE YADA BÖYLE BİRAZ FAZLA MEBLA DA OLSA ALDIK ORDA VERDİĞİN FİYAT + KDV OTOPARK PARASI 1-2 DAMGA PULU GİBİ BİRŞEY DEDİ 900 TL GİBİ Bİ ÜCRET VERDİM OTO PARK PARASI UFAK Bİ BAKIM 4 LASTIK İŞLEM TAMAMDIR HEM BORCUN DÜŞTÜ HEM ARABAN SENDE KALDI
    NOT:ARAÇ AHIM ŞAHIM BİŞE DEGİLDİ 10-11 BİNLİK BİRŞEYDİ YİNEDE 20 KİŞİ FALAN GELMİŞTİ ES KAZA LÜX Bİ ARACIN ELLERİNE DÜŞERSE İŞE MAFYADAN TUT HERKEZ KARIŞIR.. KOLAY KOLAY ARAÇ SENİN DEĞİLSE SANA BIRAKMAZLAR O İŞİ.

• bu araçların uygun fiyatlarının olayı şu ;
    şahsın borcuna mahsuben arac haczediliyor ve bu esnada aracın değeri avukatın keyfine göre belirleniyor. Yani atıyorum 2004 model bir e220'ye 20.000 tl fiyat biçebilir avukat.

fakat şunu da anlatmak isterim.
    babam avukat, ondan bu tür malları ucuza almasını istediğim çok oldu ama her seferinde aynı cevabı aldım ; "Ağlayanın malı gülene hayır etmez."

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
  • i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocket1 -- 3 Ağustos 2012; 19:42:41 >
  • icraburada.com genel müdürünün "İcradan Mal Almak “Ah” Yada “Hak” Mıdır? " sorusuna cevabı : Öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığının icradan alım yapmak helaldir fetvasının bulunduğunu belirtmek isterim. İcra ihalelerine girmek aslında ticaret gibi gözükse de, bireysel alımlar içinde büyük olanaklar sunuyor. Şöyle ki, yıllar boyu çalışıyorsunuz ve bir araç yada ev sahibi olmak istiyorsunuz. Bu isteğiniz içinizde bir yerde sürekli kalırken, ihaleye girmeden önce aklınızda da hep bir düşünce “ah alır mıyım?” Elbette hayır. Bu ürünü kimse almazsa satılana kadar ihalesi devam edecek. Borçlu borcunu ödeyemeyecek. Belki de bankadan kredi çekip durumunu düzeltmeye çalışan borçlu icra kayıtları yüzünden banka kredisi kullanamayacak. Borcunu ödeyip ticari hayatına devam edemeyecek. Sonuçta ortada bir borç var ve karşı tarafta mağdur. Belki de bütün elindeki malını borçluya teslim etmiş. Onunda biran önce parasına ulaşıp hayatını devam ettirmesi gerekiyor. İcra ihalesine katılım sağlayan kişi aslında bir arabulucudur. Çünkü ihaleye çıkan gayrimenkul, menkul yada taşıtın satış değerinin %60‘ ından açılır ve o değere alıcı bulunamazsa, %40 ‘ından satışa tekrar sunulur. Son ihalede de alıcı bulunamazsa ihale düşer borçlu borcunu ödeyemez, alacaklıda alacağını tahsil edemez. Sonraki ihalede daha düşük bir bedelle tekrarlanır. Bu durumun en kısa çözümü ihalelere katılımı arttırmak. Bizde ihalelere katılımı nasıl arttırırız diye düşündük ve icra satışları var ama icra ilan sitesi nerede sorusuna bizi takip edin “icraburada” diyoruz. Şunu unutmayın, icra edilen kişi bir şekilde borcunu ödemek zorunda. Aynı zamanda borçlu olduğu kişi de mağdur durumda ve bu mağduriyetini gideremiyor. İcra ihalelerine katılımı arttırarak bizde her iki tarafa yardımcı oluyoruz. İslam hukukçularının çoğunluğu borçluların mallarına haciz konup satılmasını caiz görürler. Bu şekilde satılan malı almak da helaldir. Bu hükme varırken en önemli hukuki dayanak, Peygamberimizin Muâz b. Cebel’in iflasına karar vererek mallarına haciz koyup sattırması ve satıştan elde edilen parayı alacaklılara dağıtmasıdır. Hz. Ömer de Üseyfi el-Cüheni adında bir kişinin mallarına haciz koyup sattırmış ve elde edilen paraları alacaklılara dağıttırmıştır. Haczedilen malların satışının caiz olması, onların satın alınmasının da caiz olmasını gerektirir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.