Şimdi Ara

İcewind Dale™ Enhanced Edition™ & İcewind Dale II™ ( ÇIKTI ) Türkçe Yama Çıktı! (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
7
Favori
18.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum gog oyunlarını steam e geçirme şansımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

Arkadaşlar gog'da kampanya var 10 oyun için 21 dolar istiyorlar.

BALDUR'S GATE 2 COMPLETE
    BALDUR'S GATE: THE ORIGINAL SAGA
    ICEWIND DALE 2 COMPLETE
    ICEWIND DALE COMPLETE
    FORGOTTEN REALMS: DEMON STONE
    TEMPLE OF ELEMENTAL EVIL, THE
    NEVERWINTER NIGHTS 2: COMPLETE
    NEVERWINTER NIGHTS: DIAMOND EDITION
    PLANESCAPE: TORMENT
    DUNGEONS & DRAGONS: DRAGONSHARD

İcewind Dale Türkçe yama çalışması devam ediyor.Gog versiyonuna göre ayarlı gelecek.

yılbaşında kaçırmıştım şimdi aldım sadece 39 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

http://www.gamefaqs.com/boards/641157-legend-of-grimrock/63372519

olmadığı yazıyor

Kötüymüş ama bu kampanya kaçmaz cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

1 Dark Elf Fighter, Dex ağırlıklı, Dual wield, expertise üstadı. İntimidateler de kral. Chaotic Evil
    1 Half-Orc Barbarian, kılıç&kalkan, yüksek hp, önden deli olarak salardım kendisini. Neural Evil
    1 Dark Elf Ranger, okçuluğu yalayıp yutturdum, takımın hasar makinesiydi. Chaotic Evil
    1 Dark Elf Thief , dual wield dagger, sneak attack için hep bir boşluk arayışında. Chaotic Evil
    1 Duergar Cleric , Talosçuydu yanlış hatırlamıyorsam, çekiç&kalkan kullanırdı, çoğunlukla hasar veren harm tipi büyüleri vardı. Chaotic Evil
    1 Dark Elf Conjuror, arkadan crossbow ile destek olurdu, otu boku summonlardı savaşa alanına, arada arkadaşlarını ateştopu ile vurduğu bir kaç durum var. ve tabiki Chaotic Evil

Heart of Winter'ı da bitirmiştim bunlarla. Zalimliğin son noktasındaydılar, köydeki çocukları bile soyardım. Xvim'e bile yardım ettim utanmadan.

1. elemanda Drizzt Do Urden havası sezinleniyor sanki. 2. elemanda baldurs gate 2 incelemesini yazan eser güven'in frost karakteri havası sezinleniyor. O da half orc barbarian tavsiye etmişti, baldurs gate 2 incelemesi yazısında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vukuat man -- 8 Nisan 2013; 10:32:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

Arkadaşlar gog'da kampanya var 10 oyun için 21 dolar istiyorlar.

BALDUR'S GATE 2 COMPLETE
    BALDUR'S GATE: THE ORIGINAL SAGA
    ICEWIND DALE 2 COMPLETE
    ICEWIND DALE COMPLETE
    FORGOTTEN REALMS: DEMON STONE
    TEMPLE OF ELEMENTAL EVIL, THE
    NEVERWINTER NIGHTS 2: COMPLETE
    NEVERWINTER NIGHTS: DIAMOND EDITION
    PLANESCAPE: TORMENT
    DUNGEONS & DRAGONS: DRAGONSHARD

İcewind Dale Türkçe yama çalışması devam ediyor.Gog versiyonuna göre ayarlı gelecek.

Kampanya bitti mi? Bitme tarihi ne zaman? Ve link verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim sıkıcı.
  • quote:

Devam ediyor, 16 saat var daha.

http://www.gog.com/promo/hasbro_stacking_weekend_promo_050413

ödeme seçenekleri neler bir fikriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kredi kartı veya pay pal ile yapabilirsin, oyunlar tek başına 5 dolar, taksitli alışveriş düşünmezsin herhalde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.İ

quote:

Devam ediyor, 16 saat var daha.

http://www.gog.com/promo/hasbro_stacking_weekend_promo_050413

ödeme seçenekleri neler bir fikriniz var mı?

havale yok x)

1.9 dolar tanesi kaçırma bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vukuat man

quote:

1 Dark Elf Fighter, Dex ağırlıklı, Dual wield, expertise üstadı. İntimidateler de kral. Chaotic Evil
    1 Half-Orc Barbarian, kılıç&kalkan, yüksek hp, önden deli olarak salardım kendisini. Neural Evil
    1 Dark Elf Ranger, okçuluğu yalayıp yutturdum, takımın hasar makinesiydi. Chaotic Evil
    1 Dark Elf Thief , dual wield dagger, sneak attack için hep bir boşluk arayışında. Chaotic Evil
    1 Duergar Cleric , Talosçuydu yanlış hatırlamıyorsam, çekiç&kalkan kullanırdı, çoğunlukla hasar veren harm tipi büyüleri vardı. Chaotic Evil
    1 Dark Elf Conjuror, arkadan crossbow ile destek olurdu, otu boku summonlardı savaşa alanına, arada arkadaşlarını ateştopu ile vurduğu bir kaç durum var. ve tabiki Chaotic Evil

Heart of Winter'ı da bitirmiştim bunlarla. Zalimliğin son noktasındaydılar, köydeki çocukları bile soyardım. Xvim'e bile yardım ettim utanmadan.

1. elemanda Drizzt Do Urden havası sezinleniyor sanki. 2. elemanda baldurs gate 2 incelemesini yazan eser güven'in frost karakteri havası sezinleniyor. O da half orc barbarian tavsiye etmişti, baldurs gate 2 incelemesi yazısında.

Sadece Drow olması benziyordu Drizzt'e, yoksa sokak çocuklarını soyan soğukkanlı bir katildi kendisi Normalde dual wield karakterlerden haz almam, iki hançerli hırsızlar dışında (Artemis Entreri nasıl kanıma işlediyse artık...)
    Normalde dwarf açacaktım half orcun yerine (Duergar hatta) ama son anda fikir değiştirdim nedense, gereksiz kuvvetli oldu ve kalkan+barbar hasar düşürme özelliği ile iyi de dayandı HoW modunda. Lider drowla bu arkadaş zaten "kill"lerde başı çekiyorlardı. Okçunun yumuşattıklarını yalayıp yutuyorlardı genelde :)
    Eser Güven'in Frostları genelde dwarf oluyordu yanlış hatırlamıyorsam ki bende aynı ismi kullanıp çok karakter kullandım, hatta WoW daki ilk karakterim Dwarf hunterdı Frost isminde. RP de çok kullandığım bir isimdir, Flint'i mi suçlasam Blade 1 deki Frost 'umu bilemedim. Çok yakışıyor cücelere.

Icewind Dale serisi sağolusun bütün okuduğum kitaplardaki tipleri yansıtabildim oyun dünyasına Yüzük Kardeşliğinden tutun, Ejderha Mızrağı'nakilere kadar. En son David Eddings'in Elenium serisi kurbanım oldu ama kapılardan geçemedikleri için kısa ömürlü oldular... (böyle hata mı çıkar kardeşim..)

• quote:

quote:

quote:

Sadece Drow olması benziyordu Drizzt'e, yoksa sokak çocuklarını soyan soğukkanlı bir katildi kendisi Normalde dual wield karakterlerden haz almam, iki hançerli hırsızlar dışında (Artemis Entreri nasıl kanıma işlediyse artık...)
    Normalde dwarf açacaktım half orcun yerine (Duergar hatta) ama son anda fikir değiştirdim nedense, gereksiz kuvvetli oldu ve kalkan+barbar hasar düşürme özelliği ile iyi de dayandı HoW modunda. Lider drowla bu arkadaş zaten "kill"lerde başı çekiyorlardı. Okçunun yumuşattıklarını yalayıp yutuyorlardı genelde :)
    Eser Güven'in Frostları genelde dwarf oluyordu yanlış hatırlamıyorsam ki bende aynı ismi kullanıp çok karakter kullandım, hatta WoW daki ilk karakterim Dwarf hunterdı Frost isminde. RP de çok kullandığım bir isimdir, Flint'i mi suçlasam Blade 1 deki Frost 'umu bilemedim. Çok yakışıyor cücelere.

Icewind Dale serisi sağolusun bütün okuduğum kitaplardaki tipleri yansıtabildim oyun dünyasına Yüzük Kardeşliğinden tutun, Ejderha Mızrağı'nakilere kadar. En son David Eddings'in Elenium serisi kurbanım oldu ama kapılardan geçemedikleri için kısa ömürlü oldular... (böyle hata mı çıkar kardeşim..)

Evil gruplar kesinlikle daha güçlüler. Ama işte iyi bir amaç uğruna savaşıp kötü olmak. Benim Icewind Dale maceram maalesef direkt 2. siyle başladı. Sırf Holy Avenger için Paladin bulunduruyordum grupta. Dual wield olayı ayrı bir şey. Herkesin görmesi gereken bir olay. Frost güzel isim. Eser'in karakterini oluşturmuştum half orc babarian ama adı frost değildi, hatırlamıyorum. "deli balta" gibi birşeydi. İnşallah BG 3 Icewind Dale 3 gibi oyunlar gelirde keyfini süreriz. Diğer oyunlar ile ilgili update çevirilerini beğenerek okuyoruz, teşekkürler. Ha bide gog.com'a işyerindeki bilgisayarım ile üye olup, oyunu da satın alıp, evdeki bilgisayarımdan hesabı açıp oyunu indirebilirmiyim. Malum işyerimdeki bilgisayar sadece dh'yi açıyor, DH de bulunan bazı resim ve videoların tamamını izleme imkanı dahi olmuyor.

• quote:

Evil gruplar kesinlikle daha güçlüler. Ama işte iyi bir amaç uğruna savaşıp kötü olmak. Benim Icewind Dale maceram maalesef direkt 2. siyle başladı. Sırf Holy Avenger için Paladin bulunduruyordum grupta. Dual wield olayı ayrı bir şey. Herkesin görmesi gereken bir olay. Frost güzel isim. Eser'in karakterini oluşturmuştum half orc babarian ama adı frost değildi, hatırlamıyorum. "deli balta" gibi birşeydi. İnşallah BG 3 Icewind Dale 3 gibi oyunlar gelirde keyfini süreriz. Diğer oyunlar ile ilgili update çevirilerini beğenerek okuyoruz, teşekkürler. Ha bide gog.com'a işyerindeki bilgisayarım ile üye olup, oyunu da satın alıp, evdeki bilgisayarımdan hesabı açıp oyunu indirebilirmiyim. Malum işyerimdeki bilgisayar sadece dh'yi açıyor, DH de bulunan bazı resim ve videoların tamamını izleme imkanı dahi olmuyor.

gog dan aldığın oyunları istediğin yerde, istediğin bilgisayara, istediğin kadar yükleyebilirsin. Taş çatlasa e-mail doğrulama ister, o da IP, adresleri arasında büyük farklılık olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 11 Nisan 2013; 14:00:03 >

• quote:

quote:

gog dan aldığın oyunları istediğin yerde, istediğin bilgisayara, istediğin kadar yükleyebilirsin. Taş çatlasa e-mail doğrulama ister, o da IP, adresleri arasında büyük farklılık olursa.

gog.com bu yüzden çok güzel.

Dual wield karakterlerden hoşlanmıyorsan barbar karakterlerin hastası gibi bişeysin hocam.

• İki ellik ağır silahları da çok sevmem. Ama partiye öyle bir barbar gerekiyor çoğu zaman.
    Kılıç&kalkan ya da tek silah öteki el boşta dövüş şekilleri favorimdir. 2. dediğimi düzgün uygulayan çok az sayıda bilgisayar oyunu var ne yazık ki... Öteki ele alınan kalkan/kırbaç/silahlarında stat dışında bir getirisi olmasını isterim bu arada. Koca kalkan ile vurmak lazım, kuru kuru dekoratif amaçla taşımak komik oluyor.
  • quote:

İki ellik ağır silahları da çok sevmem. Ama partiye öyle bir barbar gerekiyor çoğu zaman.
    Kılıç&kalkan ya da tek silah öteki el boşta dövüş şekilleri favorimdir. 2. dediğimi düzgün uygulayan çok az sayıda bilgisayar oyunu var ne yazık ki... Öteki ele alınan kalkan/kırbaç/silahlarında stat dışında bir getirisi olmasını isterim bu arada. Koca kalkan ile vurmak lazım, kuru kuru dekoratif amaçla taşımak komik oluyor.

Tek ellik silahları (long sword, short sword, dagger, falchon vb) sadece kullanınca, diğer el sanki her an bir şey tutacakmış, kullanacakmış gibi duruyor çoğu oyunda. O da görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor. Kalkan olayını sevmiyorum, zira düşünün büyük bir macereya çıkmışsınız, büyük bir kalkanı sürekli üzerinizde taşıyorsunuz. Kalkan kullanılacaksa küçük ve hafif bir kalkan olmalı. Dual wield olayında iki kılıç gerektiğinde zaten kalkan etkisi gösteriyor. Ama Dragon Age'de Alistair'in kalkanla yaptığı vuruşları halen hatırlarım. Müthişti. Sanırım oyunlarda kalkanın ne şekilde kullanıldığı ile ilgili bir durum bu. İnşallah neredeyse hastası olduğum(uz) BG, IWD serilerinin gelecek oyunlarında (inşallah) ve Project Eternity'de Dragon Age (ilk oyun)'den feyiz alırlar. (çok fazla parentez açtık :)).

• quote:

quote:

İki ellik ağır silahları da çok sevmem. Ama partiye öyle bir barbar gerekiyor çoğu zaman.

Tek ellik silahları (long sword, short sword, dagger, falchon vb) sadece kullanınca, diğer el sanki her an bir şey tutacakmış, kullanacakmış gibi duruyor çoğu oyunda. O da görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor. Kalkan olayını sevmiyorum, zira düşünün büyük bir macereya çıkmışsınız, büyük bir kalkanı sürekli üzerinizde taşıyorsunuz. Kalkan kullanılacaksa küçük ve hafif bir kalkan olmalı. Dual wield olayında iki kılıç gerektiğinde zaten kalkan etkisi gösteriyor. Ama Dragon Age'de Alistair'in kalkanla yaptığı vuruşları halen hatırlarım. Müthişti. Sanırım oyunlarda kalkanın ne şekilde kullanıldığı ile ilgili bir durum bu. İnşallah neredeyse hastası olduğum(uz) BG, IWD serilerinin gelecek oyunlarında (inşallah) ve Project Eternity'de Dragon Age (ilk oyun)'den feyiz alırlar. (çok fazla parentez açtık :)).

varsın olsun be!

• Arkadaşlar Chapter 5 dragons eye'de save'i olan var mı? Orada takılmıştım ve tüm savelerim silinmiş. Save'i olan arkadaş sedat_ozgen@hotmail.com'a mail atarsa çok hayır duası alır
  • Icewind Dale Türkçe Yama Çalışması
    Icewind Dale Türkçe Yama Çalışması
    Merhaba arkadaşlar,

Ben Gökhan Halil Düzgün, forumlarda tanındığım üzere Gökyabgu. Beni daha önceden Oyunçeviri bünyesinde Dragon Age Origins, Risen ve resmi The Witcher 2 Türkçe yamalarından tanıyorsunuz. Neredeyse bir buçuk yıl önce Oyunçeviri forumlarında Icewind Dale’i Türkçe’ye çevirdiğimi duyurmuştum. Bu zaman zarfında pek de güncelleme yaptığım söylenemez. Haliyle merak ediyor olmalısınız, ne oldu bu projeye. Öldü mü kaldı mı? Forum sistemimiz değişti, açtığım eski konu silindi. Ben de bu vesileyle yeni bir konu açıp sizleri bilgilendireyim dedim.

Icewind Dale çeviri projesine Şubat 2012 tarihinde başladım, yani neredeyse 1,5 yıl oldu. Normalde bu kadar zamana bu projenin çoktan bitmiş olması gerekirdi. Ancak tek çeviri projem bu olmadı. Geçen yılın başından bu yana 23 Studios yerelleştirme şirketinde proje liderliği ve çevirmenlik görevinde bulunuyorum. Bu zaman zarfında Pirates Tides of Fortune, Stormfall, Hitman Absolution, God of War Ascension, The Last Of Us, Planetside 2, Forsaken World ve Dungeons&Dragons: Neverwinter’ın Türkçe yerelleştirmelerinde kiminde az kiminde ise çok görev aldım. Şimdiyse Rome Total War 2 ve henüz duyurulmamış birkaç (söylersem kafamı uçurabilirler) oyunun yerelleştirmesinde görev yapıyorum. Özellikle 2013 yılının başından beridir proje liderliklerini yapmış olduğum iki MMO Forsaken World (1,25 milyon kelime) ve Neverwinter (500.000 kelime) sebebiyle gönüllü projem olan Icewind Dale’e neredeyse hiç vakit ayıramadım.

Ancak er ya da geç Icewind Dale’i siz Türk oyunseverlere Türkçe olarak kazandıracağım. Oyun çevirme işine başlama gayem rol yapma oyunlarını Türkçe’ye kazandırma ve Türk oyuncularına sevdirmekti; bu gayeden de zerre vazgeçmiş değilim.

Icewind Dale projesinde ne aşamadayım anlatayım. Çevirdiğim sürüm gog.com’dan alınmış Icewind Dale Complete sürümü. Yani içerisinde ana oyun ve iki eklenti paketini de (Heart of Winter ve Trials of Luremaster) barındırıyor. Metinleri kategorilere ayırırsak bu kategoriler ve çevrilme düzeyleri şu şekilde:

Diyaloglar: Oyun içinde karakterler ile NPCler arasında geçen tüm konuşmalar. Çeviri durumu: %100 (Metinlerin büyük bir bölümünü oluşturan kısım bu)

Günlük Kayıtları: Oyunda karşılaştığımız kişi, gerçekleşen olaylarla ilgili günlüğe kayıt edilen notlar. Çeviri durumu: %100
    Tetik Noktaları (Trigger Points): Oyundaki mekanlarda kimi yerlerin üzerine imleci getirdiğimizde soru işareti çıkıyor. Buraya tıklarsak ilgili nesneyi veya mekanı tanıtan bir açıklama çıkıyor. Bunlara tetik noktaları deniyor. Çeviri durumu: %100
    Eşya İsimleri ve Tanımları: Oyunda diğer çoğu RYO’dan farklı olarak her özel eşyanın bir geçmişi var. Bunları okuması gerçekten keyifli ve kullandığınız zırhları, silahların gözünüzdeki kıymetini artırıyorlar. Ayrıca bazı görev eşyaları da (mektup, vs…) bu kısıma giriyor. Çeviri durumu: %0.
    Arabirim ve Büyü Tanımları: Oyunun menüleri, çıkan sistem yazıları, AD&D 2 kurallarının açıklandığı sayfalar, büyü özellikleri, vs. Çeviri durumu: %0.
    Kitaplar: Bir Skyrim kadar olmasa da oyunda 60 kadar kitap var. Bunlarda oyunun geçtiği dünya Unutulmuş Diyarlar’ın tarihi, mekanları, ırkları, olayları anlatılıyor. Buradaki kitaplar genel. Baldur’s Gate oyunlarında da kullanılıyor. Şimdiye dek 4 tanesini çevirdim. Ama oyunu doğrudan etkilemediğinden bunların hepsini çevirmeden de yamayı çıkartabilirim.
    Baldur’s Gate’den kalma metinler. Oyunun metin dosyasında BG’den kalan satırlar var. Elbette bunlar çevrilmeyecek. Zaten oyun içinde de kullanılmıyor.

Yani oyun şu haliyle görevlerle ilgili mektup, belgelerin İngilizce olmasını saymazsak pekala Türkçe oynanabilir. Ancak ben eksiksiz bir çeviri olsun, insanların ağzında yarım yamalak bir tat bıraksın istemiyorum. Bu yüzden acele etmedim ve etmeyeceğim de. Ana sayfada bitirme yüzdesi görememenizin sebebi de buydu. İnsanlarda çıkış tarihine dair bir beklenti yaratmamak için.

Daha önceki konuda sizlere Icewind Dale’i anlatmıştım biraz. Bilmeyenler için bir kez daha yazayım:

Oyun Interplay’in RYO üzerine ustalaşmış stüdyosu Black Isle (Fallout, Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape Torment) tarafından yapıldı ve 2000 yılının yaz aylarında piyasaya sürüldü. Çıkış tarihinin Diablo 2’ye yakın olması sebebiyle onun gölgesinde kalsa da kendine sağlam bir hayran kitlesi edinmiş bir yapımdır.

Icewind Dale, Baldur’s Gate’e de hayat vermiş olan Infinity oyun motorunu kullanmaktadır. Oyunun grafikleri 2D ve izometrik bir bakış açısı ile oynanır. Mekanların tamamı önceden render edilmiş 3D modellerin üzerine elle rötuşlanıp çizim yapılarak hazırlandığından bugün tamamıyla 3D yapımların bile sunamadığı bir ayrıntı ve derinlik sunar. Oyunun her mekanı birer tablo gibidir desem abartmış sayılmam herhalde.

Oyunumuz Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Pool of Radiance gibi klasiklere de hayat vermiş Unutulmuş Diyarlar’da geçiyor. Unutulmuş Diyarlar D&D’nin en sevilen ve popüler dünyasıdır. Icewind Dale’in hikayesi oyuna adını veren, Unutulmuş Diyarlar’ın soğuk kuzey bölgesi Buzyeli Vadisi’nde geçiyor. Bazılarınıza bu isim tanıdık gelebilir. Çünkü ünlü fantezi yazarı R.A.Salvatore’in Drizzt ve dostlarının maceralarını anlattığı Buzyeli Vadisi üçlemesi de bu bölgede geçer. Ancak oyunumuz bu kitaptaki olaylardan önceki bir zaman diliminde geçiyor.

Oyuna başlarken Baldur’s Gate ya da Dragon Age Origins’ten farklı olarak tek bir karakter yaratmak yerine tüm karakterleri kendimiz yaratıyoruz. 6’ya kadar karakter yaratabiliyoruz, ancak istersek tek tabanca da gidebiliriz. Fakat bunu hiç mi hiç tavsiye etmem. Çünkü oyunumuz henüz oyun piyasasına “oyunu çocuk oyuncağı yapalım, yoksa satmaz” felsefesinin yerleşmediği bir zamanda yapıldığından gözümüzün yaşına bile bakmıyor.

Savaşlar RTwP denilen (Durdurulabilen Gerçek Zamanlı) sistemi kullanıyor. Yani oyun gerçek zamanlı ilerliyor, fakat istediğimiz de boşluk tuşuna basarak oyunu durduruyor, tek tek bütün karakterlerimize emir veriyor ve tekrar boşluğa basıp oyunu devam ettiriyoruz. Daha önce Türkçe’ye çevirmiş olduğumuz Dragon Age Origins ve şu an çevrilmekte olan Baldur’s Gate ile benzer bir sistem kullanıyor.

Oyunumuz Baldur’s Gate ve Dragon Age Origins kadar diyalog içermiyor ve savaşlara daha çok ağırlık verilmiş. Ancak bu oyunun yazı fakiri olduğunu aklınıza getirmesin, keza oyunun tüm yazıları 400.000 kelimenin üzerinde.

Maceraya Doğulimanı kasabasında başlayacaksınız. Komşu kasaba Kuldahar’dan yaralı halde bir ulak gelir, son nefesinde Doğulimanı lideri Hrothgar’a Kuldahar’ın başının belada olduğunu söyler ve Hrothgar’ın kapısının eşiğinde ölür. Hrothgar, Kuldahar’a bir sefer tertiplemeyi düşünmektedir ve sizin grubunuzu da bu sefere katılmaya davet eder. Ancak bu kolay olmayacaktır, çünkü kış her zaman olduğundan daha sert geçeceğe benzemekte, daha önce ortada görülmeyen yaratıklar Buzyeli Vadisi’nin dört yanında cirit atmaktadır. Bundan sonrasını anlatıp oyun keyfinizi kaçırmayayım. Ancak On Kasaba’nın başındaki dertlerin kaynağını bulabilmek için Buzyeli Vadisi’nin birbirinden ilginç ve nefes kesici mekanlarına gireceğinizi söyleyebilirim.

Oyunun ortalarında isterseniz Kuldahar’da karşınıza çıkan barbar şamanı Hjollder sayesinde oyunun ek görev paketi Heart Of Winter’a da geçiş yapabiliyorsunuz. Bu ek paketin hikayesinde Wylfdene adlı bir barbar lideri mezarından kalkmış ve barbar kabilelerini kendi sancağı altında birleştirip On Kasaba’ya savaş açmak istemektedir. Bu savaşı engellemek için kolları sıvamak da bize düşer. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Bir de oyunun ek paketinin ek paketi vardır: Trials of Luremaster. Sebebi Icewind Dale fanları Heart of Winter ek paketini kısa bulunca, Black Isle onlara bir kıyak geçmek istemiş ve bu ek görev paketini yapıp bedava yayınlamıştır. Oyunda Issızorman kasabasının ininde Hobart Stubbletoes adında gizemli bir buçukluk ile tanışırız, bize terk edilmiş bir kalenin içinde bekleyen akıl almaz zenginlikler ve hazinelerden bahseder. Görevi kabul ettiğimiz anda da bizi kaleye ışınlar. Ancak artık dışarı çıkamayız, tek yapmamız gereken kaleyi ele geçirmiş hayaletin bulmacalarını çözüp çıkabilmeye hak kazanmaktır. Bu esnada kalenin başına neler geldiğini de öğreniriz.

İşte bu kadar. Oyun her şeyiyle 50 saatlik bir oynanış sunuyor. Ve Oyunçeviri sayesinde artık Türkçe olacak.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.