Şimdi Ara

i7 li sistem. 4000+monitör+kasa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. daha önce bütçe 3000 tl sınırı düşünüyordum. şimdi bütçeyi 5000 tl ye ayarladım. acizane bi sistem topladım. sizlerin değerli görüşlerini bekliyorum. çok oyun oynayan biri değilim. sizce neleri düşürüp neleri artırabilirim. artık önümüzdeki hafta bilgisayar işini halletmem lazım. ekran kartı 1450 tl civarı. aynı özelliklerde 4gb 256 bit amd olduğunda yaklaşık 600 tl fiyat düşüyor. birde anakart ve ekran kartını msi düşünüyorum. görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
    https://www.hepsiburada.com/ayagina-gelsin/sepetim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zero_42 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam senin sepetini biz göremeyiz maalesef fotoğraf olarak atabilirsin.

• Sepet bos

Gtx970 ile r9 380 i mi karsilastiriyorsun? Bit ve ramle kart karsilastirilmaz gpu gucu karsilastirilir 2 side ayni ozellikte diye kartlari karsilastiramazsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Ekim 2015; 11:37:33 >
    Fotograf atarsaniz gorebiliriz ayrica oyun icin toplaniyorsa i5 yeterli olacaktir

• özür dilerim ben bu şekilde bakabileceğinizi düşünüyordum. umarım şimdi olur.
    http://i.hizliresim.com/RB0Yp1.jpg
    Oyun için i7 fazla abartılı olur ama orası sana kalmış

Sistem gayet güzel fakat soğutucu almak zorundasın K serisi işlemcilerde stok soğutucu yok

m2 sata ssd yerine sata3 ssd alabilirsin
  • nerd miner amacım oyun oynamak değil zaten. şu anki bilgisayarımı 3-4 sene önce aldık.bunu eve götürüp büroya yenisini alıcam.
    ekran kartı nvdia geforce gtx 460 (1gb)
    anakart asus p7p55d-e lx
    işlemci core i5-760 , 3333 mhz
    bellek 2 gb ddr3 1333
    samsung 500 gb 7200 rpm sata 2
    samsung px2370 monitör.

bu pc şu anda benim işimi görüyor ama eve internet ve pc alacağım için bunu eve götürüp bürodakini yenilemek istedim. benim sizden istediğim bu anakart iyi işlemci fazla ekran kartı nı şunu alabilirsin gibi beni bilgilendirmenizi istiyorum. aman aman değil hatta uzun zamandır hiç oyun oynamıyorum. bütçe 5000 tl ama sizin tavsiyelerinize göre gereksizse neden fazla harcama yapayım.
  • 5.000 TL ofis bilgisayarı için çok fazla, oyun oynamadığını söyledin ama ekran kartını 750ti ekledim belki oynayabilirsin. Oyunu tamamen ekarte edeceksen 750ti bile fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 24 Ekim 2015; 12:37:15 >
    Ofiste render mi aliniyor cad gibi agir yazilim kullaniliyormu yoksa sadece dokumantasyon ve internet mi eger secenek 2 ise bu sistem baya abartili

• render le uğraşmıyorum. haritacıyım. sadece netcad programı .. oda sadece 1- 2 saat günde en fazla.dediğim gibi şu anda kullandığım bilgisayarda bile bütün işimi rahatça görüyorum.
    benim i7 yazmamdaki espri şu anki pc i5 işlemcili olmasından kaynaklı. acaba bi üstünemi çıksak amaçlı.
  • ben çok anlamadığım için pc lerin parçasını değiştirme üzerinde oynama gibi bir şey yapamıyoruz. belli bir süre 3-5 sene kullanıp ya yer değiştiriyoruz yada yenileyip eski kasayı atıyoruz. şimdi bu pcyi evde kullanacağım yeni alacağım pc en az 4 sene idare ederse diğerini çöpe atıp yeni aldığımı eve götürerek bu şekilde bir döngü anlayacağınız. sizler gibi parça yenileme ram ekleme gibi işlemleri beceremiyorum.
    Bende netcad kullaniyorum hemde elinizdekinden de dusuk bir dizustum var

Guncel bir i5 ve iyi bir ssd yeterli gelir aslinda direk sisteme ssd takin gecin de denir ama sisteminiz sata 3 degil

Sadece netcad icin Cok pahali anakarta pahali ekran kartina hic gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Ekim 2015; 13:26:03 >
  • nerd miner evde pc yok bunu eve götüreceğim o yüzden yeni bir pc alacam.
    netcad kullanıyorum dediniz meslek nedir.
    MSI Z170 anakart ile MSI gtx 960-970 veya 980 ekran kartı beraber alana anında 75 Tl indirim
    http://www.novabilgisayar.com/

Nova bilgisayar'da fiyatlar uygundur. Skylake sistem toplayacaklar icin firsat

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.