Şimdi Ara

i7'li dizüstü bilgisayarlar 16 gb destekler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben dizustu bilgisayar alacagim. 8 gb ram'li bir bilgisayar almayi dusunuyorum ve ileride 16 gb'a cikarmayi dusunuyorum.
    Arastirdigimda bazi bilgisayarlar max 8 gb bellek destekler yazmasina ragmen, bazi saticilar (darty-media markt vb) onemli olanin islemci oldugunu ve i7 islemcisinin kac gb bellek destekledigine bakmamiz gerektigini soyluyor.

Yani sormak istedigim i7 islemcili, 2 ram yuvali bir dizustu bilgisayar, uzerinde yazdigi gibi 8 mi destekler yoksa islemcisinin sitesinde yazan maksimum bellegi mi destekler ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• nbispf N kullanıcısına yanıt
    Model belirtin, ona göre cevaplayalım.
  • Örneğin :http://www.hepsisony.com/?urun-5421-sony-sve1713x1e-b---windows-8---i7-islemci---8-gb-ram---750-gb-disk
    Bu laptopun islemcisi :http://ark.intel.com/tr/products/71670/Intel-Core-i7-3632QM-Processor-6M-Cache-up-to-3_20-GHz-BGA

Normalde model 8 gb destekler maks.yazmasina ragmen saticilar israrla islemciye bagli oldugunu ve 32 gb bile destekleyecegini soyluyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: nbispf

Merhaba arkadaslar
    Ben dizustu bilgisayar alacagim. 8 gb ram'li bir bilgisayar almayi dusunuyorum ve ileride 16 gb'a cikarmayi dusunuyorum.
    Arastirdigimda bazi bilgisayarlar max 8 gb bellek destekler yazmasina ragmen, bazi saticilar (darty-media markt vb) onemli olanin islemci oldugunu ve i7 islemcisinin kac gb bellek destekledigine bakmamiz gerektigini soyluyor.

Yani sormak istedigim i7 islemcili, 2 ram yuvali bir dizustu bilgisayar, uzerinde yazdigi gibi 8 mi destekler yoksa islemcisinin sitesinde yazan maksimum bellegi mi destekler ?

ram i islemci degil anakart destekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Didadoka D kullanıcısına yanıt
    Tabi buda varda, mesela İ7'li MSI laptopun bir tanesi 1700-1800 TL ve 8 GB'dan fazlasını desteklemiyor, o yüzden model sordum.
  • Önemli olan anakart ve çipsettir. Ancak notebook i7 16 gb ram destekler mi sorusunu genel olarak soruyorsan evet eğer anakart ve çipset uyumluysa destekler.
  • Anakarti nereden ogrenebilirim, kendi sitesinde de yazmiyor

• quote:

Anakarti nereden ogrenebilirim, kendi sitesinde de yazmiyor

Model belirtirsen biz de yardımcı oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GameMonster1

quote:

Anakarti nereden ogrenebilirim, kendi sitesinde de yazmiyor

Model belirtirsen biz de yardımcı oluruz

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-Vaio-SVE17133CTB.CEU-17-3-in%C3%A7-Core-i7-3632QM-8-GB-750-GB-Notebook,103452,465624,862029.html?langId=-14
    model bu mesela, ama önemli olan modelin ne olduğu değil de bunu nasıl öğrenebileceğim ?

• arkadasm bazi dizustuler gomme oluyor ve degisiklik yapamiyorsun dikkatli ol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • baktığım modellerin çoğu 8 gb rame sahip. 2 tane 4lük takılı durumda. benim merak ettiğim 8+8 taksam destekler mi ?

• Model önemli değil diye bir şey yok.RAM desteği için anakarta bakılır, her marka-modelde farklı anakartlar kullanır.
  • dogru soylemısler yenı ıslemcılerde bellek kontrolcusu ıslemcı ıcınde oldugu ıcın ıslemcının ram destegı kadar ram takılabılır mesela lınktekı sonynın ıslemcısı olan i7-3632QM 32gb desteklıyor tabı tek slot 16gb sodımm ram varmı bakmadım acıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

dogru soylemısler yenı ıslemcılerde bellek kontrolcusu ıslemcı ıcınde oldugu ıcın ıslemcının ram destegı kadar ram takılabılır mesela lınktekı sonynın ıslemcısı olan i7-3632QM 32gb desteklıyor tabı tek slot 16gb sodımm ram varmı bakmadım acıkcası

media markt'taki satıcılar da sizin gibi söyledi, 32 gb değil bana 16 gb bellek desteği lsa yeter. Ona da 8+8 olarak takabilirim.

Hala tereddütüm var tabi yukarıdaki arkadaşlar da anakarta bağlı diyor
    veya sony kendi açıklamalar bölümünde maks. 8 gb diyor.
  • başka açıklama yapabilecek olan var mı ?

• quote:

Merhaba arkadaslar

hem işlemci hemde anakartın desteklemesi lazım işlemciler genelde anakasrttan fazla destekler bu durumda önemli olan ankaart oluyor. 16 gb rami neden istiyorsun normal işler için 16 göz boyamaktan fazla birşey değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.