Şimdi Ara

i7 950 i7 4770k 3d mark test

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eski ve yeni sistemimde yaptıgım 3d mark 11 pro(720p) testini paylaşmak istedim.,

eski sitemim i7 950 + hd6870 puan: 4040
    yeni sitemim i7 4770k + gtx770 oc puan: 10963
    yeni sistem de Dual Intelligent Processors akfif iken yaptığım testte puan : 11273
    şimdi herkes performans artışı çok iyi dediğini duyar gibiyim AMA

i7 950+gtx770 oc İLE yaptığım testte puan: 9595 yani eski sistemde sadece ekran kartı degiştirince artış cok cok daha iyidi

iki sitemde de 1080p testleri yapmadıgım için paylaşamadım

SONUÇTA SANKİ SADECE EKRAN KARTINI DEGİŞTİRSEM DAHA İYİMİŞ

iki sistemde de overclock işlemi yapılmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigidoumit -- 9 Aralık 2013; 1:18:53 >

• Hocam paylaşım için tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

Hocam paylaşım için tşk.
    i7 950'de HT'li güçlü bir işlemci. 1080p güncel oyunlarda da oc ile doyurur hala çoğu kartı.

Paylaşımın için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

i7 950'de HT'li güçlü bir işlemci. 1080p güncel oyunlarda da oc ile doyurur hala çoğu kartı.

Alıntıları Göster
    i7 950 ye bas oc yi 4770k ile aynı sonucu verir özelliklede oyunlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Alıntıları Göster
    i7 950 gerçektende hayranı oldugum bir işlemci... kaç yaşında ama hiç banamısın demeden hala benchmarklarda yeri çok yüksekte... intelin gerçek başarılarından bir tanesi buda... tıpkı q6600 ve q9550 e4400 gibi... hepsi canavar gibiler hala... Güzel bir paylaşım herkesi bilgilendirecek hemde malesef son bikaç yılda işlemci bazında pek bi gelişme yaşanmadı oyun açısından :) şu i7 lerden bulsaydım 2. el vaktinde fx6200 almazdım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

i7 950 gerçektende hayranı oldugum bir işlemci... kaç yaşında ama hiç banamısın demeden hala benchmarklarda yeri çok yüksekte... intelin gerçek başarılarından bir tanesi buda... tıpkı q6600 ve q9550 e4400 gibi... hepsi canavar gibiler hala... Güzel bir paylaşım herkesi bilgilendirecek hemde malesef son bikaç yılda işlemci bazında pek bi gelişme yaşanmadı oyun açısından :) şu i7 lerden bulsaydım 2. el vaktinde fx6200 almazdım :)

Alıntıları Göster
    vallahi bende ufaktan pişmanım sattığıma 4770k 'nın avantajlı yanları var ama işlemci değistirmek için erken

• quote:

Orijinalden alıntı: yigidoumit

vallahi bende ufaktan pişmanım sattığıma 4770k 'nın avantajlı yanları var ama işlemci değistirmek için erken

Biraz parayı bosa yatırmak gibi olmuş sanki :) Bende benzeri bi hatayı phenom x4 965 den fx6200e geçerek yaptım biraz daha bekleyip farklı bişeye geçiş yapabilirdim apular suan hos gözüküyor :) Yaptık bi kere artık performansı mutlu etsinde hayırlısı olsun :)
  • İ7 950ye bassan ocyi coşar 😃
  • İslemcilerdeki performans attislari cidden cok az. 1. nesil i7 ile biraz oc'la cok rahat oynaniyor oyunlar. Tek kartlardan da herhangi birine darbogaz yapacagini zannetmem. 4770k'ya gecmeyi dusundum bi ara ama bosa masraf olur diye vazgectim. ddr4'e kadar devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrys3535

İslemcilerdeki performans attislari cidden cok az. 1. nesil i7 ile biraz oc'la cok rahat oynaniyor oyunlar. Tek kartlardan da herhangi birine darbogaz yapacagini zannetmem. 4770k'ya gecmeyi dusundum bi ara ama bosa masraf olur diye vazgectim. ddr4'e kadar devam
    Ne oldu şimdi sandy bridge çıktıgnda bile kimse böyle demiyordu
  • Prinergy P kullanıcısına yanıt
    ben demiştim
  • quote:

ben demiştim
    Intel’in işlemcileri, performans çıtasını koruyarak uzun ömürlü kullanım sunuyor. Tamam işlemcileri pahalı, ama uzun vade kullanılığında hak ediyor fiyatını.

AMD’nin i7 950 dönemindeki işlemcisi çöp oldu, bu işlemci halâ yeterli.

Bu kadar süre zarfında, AMD ikinci işlemciyi aldırdı. İ5 760 modeline bakıyorum, 2.8 Ghz’de olmasına rağmen o bile yeterli geliyor şuan.

Olay budur, ister kabullenin ister kabullenmeyin.
  • İ7 970 yerine bile i5 4670k onerenler var bu forumda "yeni nesil" diye, onlara belki ders olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Intel’in işlemcileri, performans çıtasını koruyarak uzun ömürlü kullanım sunuyor. Tamam işlemcileri pahalı, ama uzun vade kullanılığında hak ediyor fiyatını.

Bu kadar süre zarfında, AMD ikinci işlemciyi aldırdı. İ5 760 modeline bakıyorum, 2.8 Ghz’de olmasına rağmen o bile yeterli geliyor şuan.

Yok yav öldürme phenom 2 x6 dönemiydi ilk seri i çıktıgında... canavar gibi hala 1090t ler yada 965be ler... tamam bi i7 950 falan değilde ölmediler ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yok yav öldürme phenom 2 x6 dönemiydi ilk seri i çıktıgında... canavar gibi hala 1090t ler yada 965be ler... tamam bi i7 950 falan değilde ölmediler ^^

Alıntıları Göster
    ama x58 anakartlarda usb 3 hadi çakma olarak var ama sata3 port yok agalar.
    benim de eski işlemcim i7 950 idi. 3x160gb klasik hdd ler vardı raid0 modunda . şimdi tek 256gb sata3 ssd tek başına bunlardan çok daha iyi sonuç verdi.
    ssd kullanmayı düşünen biri için performans yönünden asıl fark orada oluyor esas. oyundaki fps ni etkilemiyor gerçi o yönlü düşünüyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 10 Aralık 2013; 9:44:53 >

• her iki sistemde ssd ve usb 3.0 kullandım onlarla test yapmıştım ama yazdığım kağıtları kaybettim.. aklımda var ama tam net değil

evet tabiiki farka ama benim açımdan oda biraz hayal kırıklığı idi çok aman aman çok iyi bir artış olduğu diyemem... verdiğim para değer gibi gelmedi....

ancak video işlemeleri filan yeni sistemde çok daha iyi diye bilirim...
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    intelin pahalılığı sıkıntı değil dediğiniz gibi uzun süreli kullanıldığı için parasının hakkını veriyor ama anakart büyük sıkıntı sistemi değiştirip intel almaya karar verdim anakart fiyatlarını görünce anında u dönüş oldu
    aynı segmentte amd intel anakartlarına bakıyorum yarı yarıya varan farklar oluyor helede aynı markada bu olması garip bi anlam veremiyorum doğrusu bu farkın nerden çıktığına

hep aynı örneği veriyorum ama yapacak bişey de yok kuzenim q6600(3.6 ghz o.c) ile asus gtx660 top kullanıyor o işlemcinin bile oyunlarda max cpu kullanımı %90 üzerine çıktığını görmedik yaptığımız testlerde
  • Q9400 3.6 ghz ile asus dc2 gtx 670 kullandım ve daha sonra 2600k ya geçtim, aradaki fark kısaca , bf4 te fark bariz fps birden düşmüyor. Gpu kullanımı çok değişiklik olmadı ama fps dalganması azaldı . 1080p full ayarlar 2xmxaa
    Değermiydi değişmeye bence değer di :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 10 Aralık 2013; 13:24:59 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    + 4770
  • quote:

Merhaba arkadaslar
    eski ve yeni sistemimde yaptıgım 3d mark 11 pro(720p) testini paylaşmak istedim.,

eski sitemim i7 950 + hd6870 puan: 4040
    yeni sitemim i7 4770k + gtx770 oc puan: 10963
    yeni sistem de Dual Intelligent Processors akfif iken yaptığım testte puan : 11273
    şimdi herkes performans artışı çok iyi dediğini duyar gibiyim AMA

i7 950+gtx770 oc İLE yaptığım testte puan: 9595 yani eski sistemde sadece ekran kartı degiştirince artış cok cok daha iyidi

iki sitemde de 1080p testleri yapmadıgım için paylaşamadım

SONUÇTA SANKİ SADECE EKRAN KARTINI DEGİŞTİRSEM DAHA İYİMİŞ

iki sistemde de overclock işlemi yapılmadı

En başta ekran kartını alsaymışsın daha iyi olurmuş. i7 serisi herhangi bir işlemci 5 sene götürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 11 Aralık 2013; 11:04:25 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.