Şimdi Ara

i7 920 En İyi soğutucu Hangisi Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar anakartım gigabyte ud5 işlemcim i7 920 d0 revizyon hava soğutmayla en iyi kaç mhz overclock yapabilirim en iyi işlemci soğutucu tavsiyelerinizi beklıyorum forumda bir cok konuya baktım kimisi thermalright kimisi titan fenrir kimisi sunbeam ı onermış herkes bıde resım koymuş ama her rsimde konu olan işlemciler 1 .sırada gosterılıyor o yuzden kararsız kaldım delta fan yada benzerı sey önermeyin o yuzden en iyi hava soğutma önerilerinizi beklıyorum yada fiyatı makul az yer kaplayan gaz soğutma olarak turkıyede nerelerde chiller midir o soğutucudan satılıyor bileniniz varmı şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...

• Ben bunu kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim

Akasa Nero

• akasa neroda kullandım 3.5 ghz den sonra geberiyo zalman 9900 de kullandım oda 3.7 ghz titan fenrir ve thermal right extremede denedim 3.8 -3.9 arası hatta titan amandayı modladım oda 3.9 ghz de stabil kaldı titanda 4.7 ghz de sistemi açabiliyorum işlemci 68 derece yüksüz bana 4.5 ghz gibi stabil yapabilecek bir soğutucu bu arada titan amandayı bi b.. yaramaz dıyen arakadaslara soyluyorum tamam sesli olabilir ama super bir soğutucu su soğutma kullanmak istemıyorum bakımlarıyla uğraşmak çatlak patlak korkusyla pc kullanamam gaz soğutma görmüştüm -55 dercelikresmini bulursam koyarım kadıkoyde 650 tl maximum ve world e peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyorlardı acaba ondan mı alsam diye dusunuyorum ben bu işlemciye bukadar para verdım bu bana hakkını verecek ya gebere gebere yada seve seve şunuda soylıyım işlemcide intel ekran kartında ati her zaman favorimdir her nekadar zıt firma olsada ikisi super çalışıyor bu arada kasam cooler master cosmos 1000 konu dısı ama zengın deılım sadece taksit manyağı oldum arkadaslar ilginiz için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakabo_ist -- 18 Ekim 2009; 2:23:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jakabo_ist

akasa neroda kullandım 3.5 ghz den sonra geberiyo zalman 9900 de kullandım oda 3.7 ghz titan fenrir ve thermal right extremede denedim 3.8 -3.9 arası hatta titan amandayı modladım oda 3.9 ghz de stabil kaldı titanda 4.7 ghz de sistemi açabiliyorum işlemci 68 derece yüksüz bana 4.5 ghz gibi stabil yapabilecek bir soğutucu bu arada titan amandayı bi b.. yaramaz dıyen arakadaslara soyluyorum tamam sesli olabilir ama super bir soğutucu su soğutma kullanmak istemıyorum bakımlarıyla uğraşmak çatlak patlak korkusyla pc kullanamam gaz soğutma görmüştüm -55 dercelikresmini bulursam koyarım kadıkoyde 650 tl maximum ve world e peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyorlardı acaba ondan mı alsam diye dusunuyorum ben bu işlemciye bukadar para verdım bu bana hakkını verecek ya gebere gebere yada seve seve şunuda soylıyım işlemcide intel ekran kartında ati her zaman favorimdir her nekadar zıt firma olsada ikisi super çalışıyor bu arada kasam cooler master cosmos 1000 konu dısı ama zengın deılım sadece taksit manyağı oldum arkadaslar ilginiz için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

titan amanda i7 işlemcilere uyuyormu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: n0sr3v1

quote:

akasa neroda kullandım 3.5 ghz den sonra geberiyo zalman 9900 de kullandım oda 3.7 ghz titan fenrir ve thermal right extremede denedim 3.8 -3.9 arası hatta titan amandayı modladım oda 3.9 ghz de stabil kaldı titanda 4.7 ghz de sistemi açabiliyorum işlemci 68 derece yüksüz bana 4.5 ghz gibi stabil yapabilecek bir soğutucu bu arada titan amandayı bi b.. yaramaz dıyen arakadaslara soyluyorum tamam sesli olabilir ama super bir soğutucu su soğutma kullanmak istemıyorum bakımlarıyla uğraşmak çatlak patlak korkusyla pc kullanamam gaz soğutma görmüştüm -55 dercelikresmini bulursam koyarım kadıkoyde 650 tl maximum ve world e peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyorlardı acaba ondan mı alsam diye dusunuyorum ben bu işlemciye bukadar para verdım bu bana hakkını verecek ya gebere gebere yada seve seve şunuda soylıyım işlemcide intel ekran kartında ati her zaman favorimdir her nekadar zıt firma olsada ikisi super çalışıyor bu arada kasam cooler master cosmos 1000 konu dısı ama zengın deılım sadece taksit manyağı oldum arkadaslar ilginiz için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

titan amanda i7 işlemcilere uyuyormu?

dedimya arkadaşım modladım yanı ona göre t papuç yaptım taktım basit 3 mm kalınlıgında saç t şeklinde matkapta delikler acıp çurutme yapıcaksın sonra delık deldıgın yerlerden keskıyle kesıp cıkarıcaksın eğeleyip düzgün hale getirceksin sonra 1366 deliklerini delip vidalıyacaksın bukadar basit yapmak isteyenler yapsın takıldıkları yerlerde yardımcı olabilirim-bu T papucu big tampyon dan esinlenerek yaptım onda belirteyım ama 1366 pıne uygun olarak tornacı makınacı muhendıs olan arkadaslar artık sac parçadan 1 saat gibi surede yapabilirler

• Biraz pahali ama bence Noctua lar hem sogutma acisindan hemde dayaniklilik acisindan en güzel sogutucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: didf

Biraz pahali ama bence Noctua lar hem sogutma acisindan hemde dayaniklilik acisindan en güzel sogutucu.

saol teşekkur ederım fakat testlere pek güvenmıyorum açıkçası kullanan arkadaslara fikirlerini sorarım sonucu buraya yazarım
    evet arkadaşlar önerilerinizi beklıyorum hava ve gaz soğutma olarak?
  • O dediğin değerlerde kararlılık gösteren hava soğutma zor bulursun hatta çok çok zor. Madem sıvı soğutmaya güvenmiyorsun gaz al o zaman. Hayır yani illa hava soğutma yapacağım diyorsan seni piyasadaki hiçbir soğutucu kesmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

O dediğin değerlerde kararlılık gösteren hava soğutma zor bulursun hatta çok çok zor. Madem sıvı soğutmaya güvenmiyorsun gaz al o zaman. Hayır yani illa hava soğutma yapacağım diyorsan seni piyasadaki hiçbir soğutucu kesmez.

peki gaz soğutma olarak ne onerirsin bana fazla yer kaplamayan sesı kafa şişirmeyecek gaz soğutma sadece işlemci soğutacam benim verdiğim resimdeki gibi veya aynısı satılsdığı yer ve fiyatını soylersenız sevinirim arkadaşlar.
  • iki gündür kimse cevap yazmamış hayırdır inşallah?
  • prolimatech megahelms su an en iyisi bence ama tr de bulamazsın :) olsaydı bi dakka durmaz alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotokan

prolimatech megahelms su an en iyisi bence ama tr de bulamazsın :) olsaydı bi dakka durmaz alırdım

nette baktımda bu bildiğimiz kule tipi soğutucu resimleri var yazdığın kelımeyı aratırdım yoksa benmı yanlış buldum anlamadım?gaz soğutma olarak resımdekı cıhazı almaya alıcam galıba bakalım kısmetse bu 1 ay içinde gazlanacaz artıkın hele bi alıyım ozaman işlemciyi ganırta ganırta kıvrandırcam işlemci diyecekki abi imanımı gevrettın makinalardan emdiğim transistörleri 1366 pinimden getirdin dedirtecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakabo_ist -- 23 Ekim 2009; 1:00:24 >

• Thermalright Ultra 120 tavsiye etmişti geçen bir arkadaş bana.. performansı çok iyi deniliyor.. internet sitesine baktım kalitelide duruyor.. araştırmakta fayda var..
  • Thermalright -şu an hangi sitede baktığımı hatırlamıyorum testlere- i7 işlemciler iyi gayet iyi sonuçlar alıyor; gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
  • Titan Fenrir + FM122 derim ben . 130TL tutuyor ..

http://forum.donanimhaber.com/m_35155136/mpage_1/key_//tm.htm#35155136
  • Titan fenrir yada thermalright ultra 120 extreme düşünebilirsin
  • ben de sessiz çalışacak bi soğutucu arıyorum. stok fan çok ses yapıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.