Şimdi Ara

i7 920 2.670 @ overclock 4200 mhz stabil!!! Hava Soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar forumda eski olmama rağmen genelde hep dısardan izlemekle yetindim ama baktım herkez bilgisini öğrendiklerini paylaşıyor bende paylaşmak istedim hem bilgi paylaşıldıkça güzeldir neyse lafı fazla uzatmadan gelelim forumda bır cok yerde okudum i7 920 4 ghz de stabil değil allah allah dedim nasıl olmaz
    ilk denemelerde gerçekten olmuyordu 3.7 ghz den yukarı dayanılmaz sıcaklıklara ulaşıyordu.Arkadaslar hem acemiyim konu açmada hemde ilk konum olduğu için heyecanlıyım özurdilerim sizler sorunlarınızı ve sorularınızı sorun ben yardımcı olmaya çalışacağım.birde ricam benden daha iyi bilenler olabilir saygım var ama bilgisinide paylaşanlara bakıyorum bazı mesajlarda acıkcası aşağılanları dalga geçilenleri göruyorum bunu dikkate alırsak öyle mesaj yazalım şimdilik sadece 1 resim koyacağım sorularınız karsınında hem yazılı hem resimli cevaplama yaparım su acemiliğimi bir kaç mesajda gidereyim anlayışınız için teşekkür ederim saygılar.resim koyacam ama
    sürekli Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80040e10'

Procedure or function 'spInsertUpdateSession' expects parameter '@IP', which was not supplied.

D:\WWW\RESIM_DONANIMHABER_COM\HTTP\UPLOAD\../js/globalSessionFunction.asp, line 23

bu hata cıktığından dolayı beklıyorum duzeldiği zaman hemen ilginize sunarım arkadaşlar

not:kullanılan elemanlar
    psu thermaltake 750 watt
    anakart olarak gigabyt extreme x 58
    işlemci :i7 920
    ekran kartı:sapphire 4830 1 gb 256 bit
    hava soğutma :Zalman 9900 led
    ram kingston 2 gb 1333 mhz ram (evet ram berbat ama şimdilik çalıştırıyo ya yeterli %100 performans alabileceğim bir ram alacam yakın zamanda :))
    ayrıca parası cok olanlar zenginler alır diye cümleler okuyorum ben onlardan değilim sadece teknolojiye hevesli bir gencim ve benim gibi bir sürü insan vardır mutlaka her parçayı zamanla aldım dahada alıcam inşallah :)

evet resim ekledim arkadaşlar buyrun
    http://i0909.hizliresim.com/2009/9/18/7277.jpg tıkla

ayarlar

CPU CLOCK RATİO (20X)
    İNTEL TURBO BOOST (ENABLED)
    CPU ENCHACED HALT (DİSABLED) Bu sizin isteğinize bağlı ben kapalı yaptım
    CPU MULTİ THREADİNG (DİSABLED)
    CPU EİST (DİSABLED)
    QPI LİNK SPEED (X36) 7.2 GHZ
    UNCORE FREQUENCY (X14) 2800 MHZ
    BLCK FREQUENCY (200)
    PERFORMANCE ENHANCE (TURBO)
    SYSTEM MEMORY MULTİPLİER (6.0) 1200 MHZ RAMLERİMİZ Bu benim ramime göre sizin reminize göre ayarlama yapabilirsiniz.
    LOAD-LİNE CALİBRATİON (DİSABLED)
    CPU VCORE :1.275 - 1.300V ARASI
    DRAM VOLT 1.640
    DİĞER AYARLAR AUTODA KALSIN
    inşallah sizlere faydalı olabilmişimdir öğrendiklerim ve bilgi birikimimle vede donanım haberde bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim onların sorunları ve cozumlerinden okuyup ders alarak bunu başardım saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakabo_ist -- 18 Eylül 2009; 21:59:57 >

• Arkadaşlar 1 teşekkürü çok görmeyin emeğe saygı
  • ellerine sağlık hocam gayet iyi değerlerinş faydalanır arkadaşlar..benim sistem eskidi gari esasında çok rahat OC yaparım zamanında onun için aldım ama gidip bi adam akıllı fan alamadım işlemciye maalesef ısıdan tırsıyom..OC yapacaz diye elimizdekinden de olmayalım
  • arkadaşlar bu arada chipset 60 derecelere kadar cıkıyor elinizde olan dandik bir 4 cm veya 6 cm lik fan ile ısıyı düşürebilirsiniz fan kablolarını psu ide cıkışındaki kırmızı siyah kablolara bağlayıp duşuk devirde dönmesini (2000 rmp) sessiz olmasını sağlayabilirsiniz diğer turlu 4200 e kadar cıkıyor ve ses yapıyor fanı takacağınız yer anakartın chipset su soğutma blogundakı ızgara var ismi aklıma gelmedi ona plastik cırtla yada paket lastiğiyle tutturabilirsiniz kusura bakmayın hersey hemen aklıma gelmediği için hepsini bir arada yazamadım siz soru sormadan ben cevaplamak istedim

birde bazı kişiler cıkabilir prime 95 orthos la sıcaklıklar ne alemde diyecek olanlara soylıyım sistem boşta cpu 37 derece cekirdek sıcaklıkları 50 50 49 46 Yükte cpu 56 cekirdek sıcaklıkları 66 67 66 61 derecede tamam.
    he birde ht kapalı ikenki sıcaklıklar ht acıkken 10 veya 13 derece yukarıda duşunun bu ayarlardada sistem stabil fakat kıyamıyorum bu sıcaklığa çıkmasına şimdilik bukadar :)

• Yanlış anlama ama HT kapalı olduktan sonra nehalem sistem toplamanın ne anlamı var
  • bak şimdi onuda açıklayayım elimdeki parçalarla şımdılık bukadar yapabildim ama bunla sınırlı kalacağımı soylemedım
    ayrıca katı modellemede render alırken ht kapalı 5 sanıye fark ediyor zaten hızımız 4200mhz olduğu için bu farkı kapatıyor anlatabildimmi diğer programlardada fazla bir fark olacağını sanmıyorum ama deneyecem sistemin varsa dene bilgini paylaş
  • Orijinalden alıntı: ((UĞUR))

Yanlış anlama ama HT kapalı olduktan sonra nehalem sistem toplamanın ne anlamı var

ayrıca sen su soğutma kullanıyorsun ben hava soğutma vede benim ıkı katı masraf yapmışşsın parçalarının fiyatlarını az bucuk tahmin ediyorum.
  • usta küçümseme falan değil yanlış anlama ama tamm burası form paylaşıldıkça güzel..birbirimize yardım edelim edebildiğimiz kadar..bende 1 hafta oldu sistemi kuralı..çok karştırmadım ama birazdan bende resm eklerim..gelelim senn testine değerlerin çok iyi değil..bi prime test falan yap 1 2 saat ozman sistemn stabil mi onu anlarız..sıcaklıkları gör 4.2 4.3 4.4 açmak kolay ama benm için ve biçok insan için stabil yakaladığın değerler önemli..testlere devam et güzel paylaşımlar olsun
  • Orijinalden alıntı: soad_sefa

usta küçümseme falan değil yanlış anlama ama tamm burası form paylaşıldıkça güzel..birbirimize yardım edelim edebildiğimiz kadar..bende 1 hafta oldu sistemi kuralı..çok karştırmadım ama birazdan bende resm eklerim..gelelim senn testine değerlerin çok iyi değil..bi prime test falan yap 1 2 saat ozman sistemn stabil mi onu anlarız..sıcaklıkları gör 4.2 4.3 4.4 açmak kolay ama benm için ve biçok insan için stabil yakaladığın değerler önemli..testlere devam et güzel paylaşımlar olsun

Saol teşeşkür ederim daha öncede dediğim gibi sistemi test ettim 10 gündürde kullanıyorum ne kapanma yada kilitlenme yaşamadım bir çok program kullandım tam 9saat gta 4 oynadım favori oyunumdur :)) prime 95 orthos gibi programlarlada 4 er saat denedim çekirdek sıcaklıkları 69 u geçmedi cpu değil cekirdek su soğutma kullanmak isterdim ama hava soğutma gibi tak fişi bitir işi olmuyo su soğutmada arada bır kontrol edecen kaçak patlak catlaa varmı bilmem ne varmı yazın kontrol et kışın kontrol et bunla uğraşmak istemedim. zaten pektierli bir hava soğutma üzerinde çalışıyorum bu arada mesleğim makina teknikeriyim tuzla orhanlı sabancı universitesinin yanındaki fabrikada (isim vermıyorum) tasarımcılık yapıyorum bir çok çalışmalarım var ama en kusursuz olanı yapıp öyle begenınıze sunucam 1 haftalık yada 1 aylık çalışmadan hayır gelmez örnek otomobil bile üretirken en az 1 yılda tasarlıyorlar dimi :) önemlı olan en kusursuzu üretmek.birde bende efsanevi işlemci Q6600 var dfı lan party dk 45 trust2 ile kullanıyorum 3.8 ghz peltierli çalışmamı onda denedim vede süper bi verim aldım boşta cpu sıcaklığı 16 derece cekirdek sıcaklıkları 19 19 18 17 bunları başka bır konu açtığımda detaylı olarak anlatırım arkadaşlar.bu arada kullandığım peltier 152 waat ve sistemin yüküne ve sıcaklığına göre ayarlaması eleman kullandım sorularınızı ve tavsiyelerinizi beklıyorum arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakabo_ist -- 18 Eylül 2009; 23:26:33 >

• tammda üstadım ben göremedim ss bitane var dimi konunda ss ondada sadece everest açık onu görebildm sadece varsa öyle bişansın bir saat prime95 yapsanda koysan..bende yeni konu açtım istersen bir bak orayada beklerim seni benmde amacım seninle aynı..
  • tamam en kısa zamanda ss midir nedir ondan ekliyecem :P resim eklerim ama dikkat ettimde ramim çok ısınıyor 2 gb tek modul soğutucusuz bu zamana kadar ilk defa dikkatimi çekti bi yansa bitiğim :D yeni ram alayım 1600 yada üstü deneyip koycam şimdilik riske girmek istemıyorum gta 4 süz kalamam bütün gün stresimi arabalardan polislerden insanlardan cıkartıyom lazım bana pc :D
  • O da neymiş ben de celeron d işlemcimi 2.6 dan 3.9 ' a çıkardım
  • buradaki çoğu arkadaşı mesajları okuduğum için tanıyorum :) muhimmat sen hep dalgacısın :P ona bakarsan bende 2.4 lük işlemciyi 3.8 e çıkarttım iyi hesapla 100 mhz geçtim seni ayrıca 2 cekirdek fazlam var 1 ini sana 1 ini ben çitleriz :) birisi şu işlemçilerin çarpan kilitlerini açan bir alet yazılım vb bişey yapsa süper olur valla :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ((UĞUR))

Yanlış anlama ama HT kapalı olduktan sonra nehalem sistem toplamanın ne anlamı var

ayrıca sen su soğutma kullanıyorsun ben hava soğutma vede benim ıkı katı masraf yapmışşsın parçalarının fiyatlarını az bucuk tahmin ediyorum.

Merak Etme Dostum Belki 1 belki 3 belki 5 katın masraf yapmış olabilir neticede yinede günlük 4200 ht açık kullanmıyor yada 80 üstü derecelerde kullanıyor .

Çünkü 4200 HT Açık Şekilde Sıcaklıklar Baya Çıkıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Power -- 19 Eylül 2009; 15:37:35 >
  • İntel Core i7 920 D0 4200 MHZ HT Açık , 1.200V - 69-71-72-70

Cam Kenarında Delta Fan İle Alınmıştır . Ortam Sıcaklıkğı 30 Normal Fan İle 85 Derecedir .

i7 920 2.670 @ overclock 4200 mhz stabil!!! Hava Soğutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Power -- 19 Eylül 2009; 16:28:42 >
  • Cpu stabilitesi için OCCT yi indirin ve Linpack la test edin
  • bravo 1200 v ve 4200 mhz şaşırdım ayrıca sıcaklıklarında gayet guzel İ7 920. banada ayarları soylermisin ve soğutma için ne kullanıyorsun?
  • safakhan

Cpu stabilitesi için OCCT yi indirin ve Linpack la test edin

hım saol deneyip sonucları iletirim arkadaşım.
  • @jakabo_ist

Abi
  • @dark power 2 dkka bile olmamış stabil mi diosun o sisteme
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.