Şimdi Ara

İ7 6700k ve i7 6800k arasında kararsız kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce konusu kesin açılmıştır ama 2 saattir Vatan'da düşünmekten kafayı yedim.X99 sistem ile Z170 sistem arasında 500 TL fark var.ilk etapta eski 970 lerim ile SLI kullanıp sonra 1080'e geçeceğim.Belki ilerde 1080 SLI yaparım.Bu şartlarda hangisinden daha iyi oyun performansı alırım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Galactus kullanıcısına yanıt
    eğer imzandaki 3770k varsa bence gidip 6700k ya felan o parayı verme,yeni gelicek olan 7700k gibi bi işlemci alırsın az daha bekler
  • Kafamı biraz daha karıştırdın:)MSI kartlarda indirim vardı.7700 ve z270 Ne zaman gelir aşağı yukarı, fikrin var mı?
  • 3770k sahibi kullanicinin gecmesi gereken mjn cpu 5930K dir.
    Asagisi islemci icin masrafa gerek yok.
    Para coksa buyrun Xeon verelim ne 6700k kalir nede 5960x....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 14 Ekim 2016; 3:18:37 >
  • Inteli bu yüzden sevmiyorum.

internette bakabilirsin tekrardan sen çıkış tarihine,benim bildigim kadarıyla çıkış tarihi 2017 başı olarak görünüyor
    İmzandaki sistem bence iyi bi sistem, 3770k kullanıyorum bende işlemcini şuan değiştirme bence belki ekran kartını değiştirebilirsin, 2 yıl sonrada işlemciyi değiştirirsin ben olsam oyle yapardım hem seneye AMD tarafında ZEN mimarili işlemciler çıkacak o çıkınca baya bi rekabet olur diye umuyorum fiyatlar düşebilir..
  • Aslında 4K ve VR'a hazırlık yapıyorum.Oculus çıkınca bir de o masraf çıkacak.Gerçi 970 SLI İLE NBA2K17 ve FIFA2017 gibi oyunları 4K oynayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 14 Ekim 2016; 13:47:55 >
  • 3770K, 1080i besler.

970'leri satın 1080 alın.

Yeni CPU-Mobo heyecanına girmenize gerek yok.
  • Canın sıkılıyor galiba
    Bende Z270 bekleyenlerdenim. İşlemcim seninkiyle aynı, yeni seri yoldayken 1 yıldan daha eski olan chipsete para verme bence. En geç 3-5 ay içinde z270 serisinin akıbeti belli olur, bekle derim.
  • 3770k yı Tigerlake gelene kadar değiştirmesen olur ben öyle yapardım.
  • Canım sıkılıyor valla.Spor yapamama beni alışveriş krizine soktu😀Dediğiniz gibi ekran kartını değiştirip Z270 bekleyeceğim.Şu an yalnız olduğum ve spora yüklenmediğim için en uygun alışveriş zamanı benim için.

• Yav bide sen ddr4 ram istersin :) Hiç uğraşma sistemi komple sat yenisini al o zaman :)

Ekran kartı hariç değiştirilmesi gereken bir şey yok ortada.
  • travers kullanıcısına yanıt
    E mecburen RAM'ler de değişecek.Çok bekleyince eldekiler değer kaybediyor.6990 ilk çıktığında dünyanın parasını vermiştim.Uzun zaman işimi gördü ama çok ucuzladı.Vermedim ölücülere,evde duruyor yüzlerce donanımın arasında.İhtiyacı olana da veremiyorsun ki.iyi bir güç kaynağı,anakart vs istiyor yanında.

Madem öyle bir değişim yapacaksınız. Satın komple kasayı :)

Ölücülere bende bir şey vermiyorum. Atarım daha iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Bende Z270 bekleyenlerdenim. İşlemcim seninkiyle aynı, yeni seri yoldayken 1 yıldan daha eski olan chipsete para verme bence. En geç 3-5 ay içinde z270 serisinin akıbeti belli olur, bekle derim.

Ne fark olacakki z270 ile z170 arasında mesela? ikiside 1151 pin değil mi?
  • SeSioN kullanıcısına yanıt
    Eklerler 1-2 özellik. Yapmıyorlar mı her üründe gıdım gıdım.Benim dileğim; SLI yaptığında 2 PCIE bağlantısı da x16 olsun ama umutsuz.Asıl önemli olan işlemci.
    Bu arada bütün gün bütün Vatan şubelerinde Asus Strix 1080 OC aradım. Çalışanlar ellerinde ne varsa vermeye çalışıyorlar. İnternette dolaştım saatlerce. Sonunda tuvalette telefonu kurcalarken bir yerde tek bir tane buldum.(Klozette değil)
    Sabahın 5:30'unda aldım.Bakalım doğru versiyon gelecek mi veya stok kayıtlarını doğru yapmışlar mı?Zira Vatan'da hiç güven olmuyordu.
  • SeSioN kullanıcısına yanıt
    Basitçe, daha çok performans ve daha iyi optimizasyon. Bence bu iki faktör yeni bir chipset serisine geçmek için yeterli sebepler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.