Şimdi Ara

i7 3770 Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ağırlıklı olarak render işlemleri yaptığım için 1055T'yi değiştirmeyi düşünüyorum. Çok ciddi kazançlar elde etmediğim için 3930K seviyesinde bir sistem alamıyorum. 3770 uygun görünüyor.

Bazen 24 saat render almam gerekebilecek. Hızaşırtmanın elektrik sarfiyatına olan etkisinden dolayı; hızaşırtma yapmam diyerek "K" işlemci almamayı düşünüyorum.

1-2 gün önce Eksen Bilgisayar'dan 16GB Ram aldım gelmesini bekliyorum. Ürün:http://www.vatanbilgisayar.com/ram/gskill-f3-12800cl9q-16gbzl-16gb(4x4gb)-ripjawsz-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=57863

Depolama diskim olduğu için SSD düşünüyorum.

Ekran kartına karar vermedim. Alacağım kartın özellikle BF3'te iyi olmasını istiyorum. Gtx570 var aklımda. Yorum ve önerilere açığım.

SLI düşünmüyorum. Tek kart yeterli. Güç kaynağının F/P olması çok önemli. Bütçeyi kasmak istemiyorum.

Sistem:

MSI Z77A-G43

i7 3770

Gskill Ripjaws Z 4X4GB 1600Mhz 1.5V (Alındı 220TL)

120GB Sata 3 SSD

BF3 Full HD&Ultra ayarlarda 45FPS verebilecek ekran kartı. Temiz 2. el de olabilir.

Bu sisteme yetecek F/P PSU.

Bütçe Ram dahil: 2000-2150TL

İlgi ve dikkatiniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Hocam küçük bi farkla K modelini alman yararına olacaktır oc yapmasan bile kenarda dursun , bir gün çok pişman olabilirsin.

Anakart seçimi güzel

İşlemci :www.teknobiyotik.com/intel-core-i7-3770k-lga-1155-8mb-3-5ghz-dort-cekirdekli-islemci.html

SSD :www.teknobiyotik.com/team-xtreem-s3-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html

Ekran Kartı :www.teknobiyotik.com/sapphire-ati-hd7850-2gb-ddr5-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti-11200-00-40g.html

PSU :www.teknobiyotik.com/high-power-b12s-serisi-750w-80-plus-bronz-guc-kaynagi.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle teşekkürler.

3770 ile 3770K'nın arasındaki fiyat farkı 100 lira olarak görünüyor Eksen ve Teknobiyotikte. OC için ayrıca soğutucu da almam gerekecek muhtemelen; ki bütçemi çok zorluyor hocam.

SSD uygun görünüyor.

HD7850'nin flicker problemini çok okuduğum için çekiniyorum açıkçası. Kararsızım henüz bu konuda.

PSU da uygun görünüyor.

2. el Gtx570 tavsiye eder misiniz bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HCGUL

Öncelikle teşekkürler.

3770 ile 3770K'nın arasındaki fiyat farkı 100 lira olarak görünüyor Eksen ve Teknobiyotikte. OC için ayrıca soğutucu da almam gerekecek muhtemelen; ki bütçemi çok zorluyor hocam.

SSD uygun görünüyor.

HD7850'nin flicker problemini çok okuduğum için çekiniyorum açıkçası. Kararsızım henüz bu konuda.

PSU da uygun görünüyor.

2. el Gtx570 tavsiye eder misiniz bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Aynı şey şimdi k'sız alsan hiçbir zaman oc yapamazsın şuan ki kullanımda ikiside aynı.

7850 alabilirsin hocam sorun falan çıkarmaz kompleks edinme yeter.Bu saatten sonra 570 alınmaz zaten.

• 7850 aklımı bayağı çeldi hocam biraz araştırma ve youtube'dan videolara baktıktan sonra alınası gelmeye başladı. 7850'ye OC yapsak GTX580'i geçer mi hocam sence? Ya da Nvidia'da hangi karta denk olur ortalama?
  • quote:

7850 aklımı bayağı çeldi hocam biraz araştırma ve youtube'dan videolara baktıktan sonra alınası gelmeye başladı. 7850'ye OC yapsak GTX580'i geçer mi hocam sence? Ya da Nvidia'da hangi karta denk olur ortalama?

Tam 580 olur hocam.

• Süper

Peki 580 ayarında olması için Overclock Edition olarak geçen modelden almak şart mı yoksa linkini verdiğiniz model de aynı performansı verir mi hocam?
  • quote:

Süper

Peki 580 ayarında olması için Overclock Edition olarak geçen modelden almak şart mı yoksa linkini verdiğiniz model de aynı performansı verir mi hocam?

Hocam açıkçası parçanın ömrünü kısaltmaya gerek yok.Aralarında ki farkı istesende anlayamazsın sırf adı 580 düzeyinde olur.Stok kullanın bakın keyfinize

• Haklısın hocam

Tekrar teşekkür ederim. Nasip olursa en kısa zamanda toplayacağım sistemi.
  • Voltaj vermeden ve güç tüketimini arttırmadan 3.9 civarına overclock edeblrsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Voltaj vermeden ve güç tüketimini arttırmadan 3.9 civarına overclock edeblrsin.

3770 de 3.9'a çıkar mı hocam yoksa K'lı modeli almam şart mı?
  • K alman lazım, hatta undervolt ile 0.95v de 3.9-4ghz de kullananlar var. Öbür türlü K almadan ancak baseclock arttırarak veya turbo çarpanıyla oynayarak hız yükseltirsn. Turbo işlemci tam yük altında pek bi işe yaramaz o yüzden düzgün oc edeblmen lazım. O kadar para verdiğin sistem için K serisi almak daha mantıklı yani. Aldıktan sonra da ince ayar yaparak senin için en optimum değerlere bakarsın. Voltaj/frekans/ısı gibi. İş ince düşünmeye ve ona göre elektrik tasarrufuna varacaksa artan ısı da güç tüketimini arttırıyor bi yerlerde onun da testi vardı. Ama 3.8-4ghz civarını kendiniz için güvenli alan berlirlerseniz hafif oc ve undervolt ile iyi sonuçlar alabilisiniz. 3.5 yerine 4ghz'in toplamda render süresini çok fazla kısaltmayacağı aşikar ama ucundan ucundan faydası dokunur (%12.5 oc için %10 perf artışı alsanız 10 saatlik iş 9 saatte bitecek onun gibi).

Oc nin IB üstünde sıkıntı yarattığı yada çok fazla güç tüketimine yol açtığı yerler artık ısıının arttığı frekansın 4.5e doğru gittiği yerler. Onun dışında dediğim gibi kendinize güvenli ve stabil bi alan yaratıp oralarda uğraşırsanız bi miktar da olsa kazanç olarak geri döner.

• İ5 3570k hem ileri dönük hemde daha ucuzdur bide hd 7850 artık efsanelerden diyebiliriz asus hd 7850 direct cu 2 al keyfine bak gerisi aynı kalabilir Soğutucu olarakta bunu alabilirsiniz imzamdanda görüleceği üzere aldım memnunum eğerki ekran kartına 750-800 veririm dersen git 660 ti amp falan al 500-550 liraya en iyisidir 7850

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

K alman lazım, hatta undervolt ile 0.95v de 3.9-4ghz de kullananlar var. Öbür türlü K almadan ancak baseclock arttırarak veya turbo çarpanıyla oynayarak hız yükseltirsn. Turbo işlemci tam yük altında pek bi işe yaramaz o yüzden düzgün oc edeblmen lazım. O kadar para verdiğin sistem için K serisi almak daha mantıklı yani. Aldıktan sonra da ince ayar yaparak senin için en optimum değerlere bakarsın. Voltaj/frekans/ısı gibi. İş ince düşünmeye ve ona göre elektrik tasarrufuna varacaksa artan ısı da güç tüketimini arttırıyor bi yerlerde onun da testi vardı. Ama 3.8-4ghz civarını kendiniz için güvenli alan berlirlerseniz hafif oc ve undervolt ile iyi sonuçlar alabilisiniz. 3.5 yerine 4ghz'in toplamda render süresini çok fazla kısaltmayacağı aşikar ama ucundan ucundan faydası dokunur (%12.5 oc için %10 perf artışı alsanız 10 saatlik iş 9 saatte bitecek onun gibi).

Oc nin IB üstünde sıkıntı yarattığı yada çok fazla güç tüketimine yol açtığı yerler artık ısıının arttığı frekansın 4.5e doğru gittiği yerler. Onun dışında dediğim gibi kendinize güvenli ve stabil bi alan yaratıp oralarda uğraşırsanız bi miktar da olsa kazanç olarak geri döner.

Aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. Minnettarım. K serisi alacağım nasip olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sempozium

İ5 3570k hem ileri dönük hemde daha ucuzdur bide hd 7850 artık efsanelerden diyebiliriz asus hd 7850 direct cu 2 al keyfine bak gerisi aynı kalabilir Soğutucu olarakta bunu alabilirsiniz imzamdanda görüleceği üzere aldım memnunum eğerki ekran kartına 750-800 veririm dersen git 660 ti amp falan al 500-550 liraya en iyisidir 7850

Soğutucu kalitesi ve Çizgi garantisi dolayısıyla ben de DCU II bakıyordum zaten Asus tercih edeceğim gibi görünüyor.

İşlemci soğutucusunda acele etmeyeceğim. Rubisco hocamın bahsettiği gibi undervolt ile kullanacağım 4Ghz civarında. Soğutucu ihtiyacı doğduğunda mutlaka önerdiğiniz modele bakacağım teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.