Şimdi Ara

İ5 6600 vs i7 6700?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun süredir kullandığım işlemci ve anakart değiştirmek istiyorum. Bu iki işlemciden birini almayı düşünüyorum. Anakart olarak msi z170 m5 ve Kingston 4x8 2400 mhz ram alacağım. Oc yapmayacağım o yüzden k seçmedim. Pc oyun film ve internet amacıyla kullanılıyor. Ama bu üçünü çoğu zaman aynı anda yapıyorum. Bütçe sıkıntı değil ayda 50 tl fazla veririm ama kullanmadığım bir özelliğe para vermek istemiyorum. Hyper threading çok farkedecek mi aradaki 500 TL fiyata değer mi? oyun için İ5 6600 yeterli midir? Farkı farkedebilir miyim? Şimdiden tşk ederim. Ekran kartım r9 290x.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gamze_in38 G kullanıcısına yanıt
    OC hic mi yapilmayacak? Eger yapilmayacaksa bosu bosuna z170 almaya gerek yok. H170 lerle isini gorebilirsin veyahit b150 bazooka ile. Ha illahi z170 olacaksa z170 pc mate al ki daha fiyat odakli bir anakart olsun.

Oyun icin hemen hemen hic bir fark yok iki kart arasinda. 500 lira vermenizi gerektirecek bir olay soz konusu degil. I5 alin gecin.

Not: z170 lere OC destegi verdi msi ve asrock ileride OC yapma olayini da dusunebiliriniz.

• gamze_in38 G kullanıcısına yanıt
    Overclock yapılmayacak ise gidip z170 m5 falan alınmaz zaten oc yapılacaksa k serisi işlemci yanına da asus z170 a veya pro gamer alınır. BU blck oc yapılan düz skylakelere taş çatlasa z170 a pro pc mate falan alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 31 Ocak 2016; 3:06:58 >
  • Tşk ederim. Tekrar düşüneyim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.