Şimdi Ara

i5 4690k 1 aylık işlemcim bozuldu garanti kapsar mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ay önce aldığım işlemcimde termal macun sıkıntımız olduğu için macununu yenilemek istedim. islemciyi ıslak mendille silip macunu dogru sekilde takıp bilgisayarı actıktan sonra ekran gelmediğini gördüm. işlemciyi çıkart tak çıkart tak denerken anakart işlemci pimlerini eğmişim. bugün yeni anakart aldım işlemciyi taktım fakat güç düğmesine basınca 2 saniye fanlar döndüğünü görüyorum ve hemen kendini geri kapatıyor. işlemciyi söküp bilgisayarı işlemcisiz çalıştırdığımda hard disk sesine kadar duyuyorum kapanma olmuyor. sanırım işlemcide bozuldu anakart gibi. garantiye göndericem ama garanti kapsarmı? vatandan almıstım. yeni aldığım anakart msi h81m-p33

• garantiye gönderin ve birden bilgisayarın kapandığını söyleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burda anlattığın gibi anlatırsan garanti kapsamaz. Islak mendille işlemci silme nedir. Musluğun altına tutsaydın bari
  • Islak mendille yüzeyin macundan temizlenmesinde bir sakınca yok, abartıp pinlerin temas ettiği yere kadar sıvı bulaştırıp iyi kurulamadıysanız anakarta taktığınızda kısa devre olmuş olabilir. Ancak işlemcinin bu durumda bile bozulması zordur. Sorunun çözümü için anakarta yoğunlaşın. İşlemciniz sağlam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Temmuz 2015; 14:07:40 >
  • Yeni aldığın anakarta BIOS güncellemesi gerekebilir. Islak mendille silmek doğru olmasa da sırf bu nedenle işlemcinin bozulacağına ihtima vermiyorum. Haswell Refesh işlemciler Z97 ve H97 anakartlar dışında BIOS güncellemesine ihtiyaç duyuyor.
  • @-dehşet- @donanımcı123 @Turuncu Sakal

yorumlarınız için teşekkürler. anakartı işlemci üzerindeyken çalıştırdığımda 3 saniye bile calısmadan kapanıyor sadece fanların 1 saniye döndüğünü görüyorum o kadar. işlemciyi çıkarttığım zaman kapanma olmadan çalışmaya devam ediyor hard disk sesini falan duyuyorum. işlemciyi bilgisayarcıda denemem gerekir mi?

servise çalışırken kapandı derim sildiğimi falan söylemem
  • quote:

işlemciyi çıkart tak çıkart tak

Macun yenilemek için işlemciyi mi çıkarttın yerinden

Defalarca işlemciyi neden çıkarttın ki ? Hem o işlemci sadece bir türlü yerine oturuyor. Diğer türlü yuvaya oturmaz, defalarca çıkartıp niye zorluyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Temmuz 2015; 17:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Aman tanrım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Aman tanrım

O değil macun da işlemci ile anakart arasına kullanılmış olsa tam bomba olur ^^

• macunu sürdükten sonra ekran gelmediği için işlemciyi çıkartıp taktım. boş muhabbet yapmayın. macunun nasıl sürüldüğünü işlemcinin nasıl takıldığını gayet iyi biliyorum defalarca yaptığım işlem.
  • wardenn W kullanıcısına yanıt
    Defalarca yaptığınız işlemde mi pinler yamuldu?

H81M P33 bios güncelleyip deneyebilir misin?
  • işlemci üzerindeyken bilgisayarı açmaya çalıştığımda 3 saniye içinde kapanıyor. biosu nasıl güncelleyebilirim ki?
  • wardenn W kullanıcısına yanıt
    Elinizde başka işlemci varsa deneyip güncelleyebilirsiniz veya aldığınız yere güncellemelerini rica edin.
  • quote:

macunu sürdükten sonra Ekran gelmediği için işlemciyi çıkartıp taktım. boş muhabbet yapmayın

Pinler o yüzden mi arap saçına döndü ?
  • bios güncellemesi yaptınız mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • usb belleğinle bir internet kafeye git anakartın sitesinden guncel biosu indir.Biosa giriş yapabildiğini varsayıyorum o yuzden biosa girip usb takılıyken guncelleme yapabilirsin.Msi'da nerden yapılıyor bilmiyorum asus olsaydı yardımcı olurdum.Usb diskine biosu atmadan önce usb'yi formatla
  • ıslak mendille silmeyle işlemci garantiden çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Burda anlattığın gibi anlatırsan garanti kapsamaz. Islak mendille işlemci silme nedir. Musluğun altına tutsaydın bari

Hocam ben tinerle siliyorum yıllardır başka bi sebepten sıkıntı olmuştur

• Dalin şampuanı ile yıkasaydın hiçbir şey olmazdı, fakir gibi ıslak mendille silersen olacağı bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: wardenn

merhaba arkadaşlar.
    1 ay önce aldığım işlemcimde termal macun sıkıntımız olduğu için macununu yenilemek istedim. islemciyi ıslak mendille silip macunu dogru sekilde takıp bilgisayarı actıktan sonra ekran gelmediğini gördüm. işlemciyi çıkart tak çıkart tak denerken anakart işlemci pimlerini eğmişim. bugün yeni anakart aldım işlemciyi taktım fakat güç düğmesine basınca 2 saniye fanlar döndüğünü görüyorum ve hemen kendini geri kapatıyor. işlemciyi söküp bilgisayarı işlemcisiz çalıştırdığımda hard disk sesine kadar duyuyorum kapanma olmuyor. sanırım işlemcide bozuldu anakart gibi. garantiye göndericem ama garanti kapsarmı? vatandan almıstım. yeni aldığım anakart msi h81m-p33

Merhaba sevgili dostum;
    Öncelikle geçmiş olsun anakartın için,işlemciyi ıslak mendille silmende hiç bir sakınca yoktur alt kısma dahi bulaşmış olsa kolonya uçucudur 30 sn çözünür bakma sen çocuklara onlar işin muhabbetinde.Anladığım kadarı ile işlemci soğutucunu tam oturtamamışsın yada soğutucu devrinde çalışmıyor yüksek sıcaklığa çıktığı içinde anakartın sistemi kapatıyor çok düşük bir ihtimal işlemciyi bozmuş olman istesende kolay kolay bozamazsın.İşlemciye soğutucunun tam oturduğundan emin ol işlemciyi soğutamadığın için kapanıyor bence,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayden_s -- 5 Temmuz 2015; 21:41:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.