Şimdi Ara

i20 bakım ücreti hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
19.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Orijinalden alıntı: atartutar

quote:

quote:

merhaba,

2 servisi aradım biri 585 diğer 600 tl fiyat verdi ama 585 diyen kdv dahil dememişti. Belki oda + kdv diyecek. Ne işlem yapılacak diye sordum. Normal yağ bakımına + olarak ön ve arka takım kontrol edilecek denildi. Değişecek bişey varsa da fiyata yansıtacaklarmış. Neden böyle diyince de i20 fiyatları böyle biraz yüksek dedi. Adamların yapacağı yağ değiştirecekler filtreleri değiştirecekler yap tapası ve contası değiştirecekler ve ön arka takıma bakacaklar. Bu resmen soygun. Bir başlıkta i30 un da dizel bakımının 1000 tl olduğunu okumuştum. Adamlar insanların çoğu zaman 2. planda bıraktıkları yerden kazanmaya bakıyorlar gibime geliyor.

saygılar

Daha ben 3-4 ay önce bakım yaptırdım ve 358tl. ödedim.Aracım 1.4 benzinli.Sizin aracınızın daha ucuz olması lazım sonuçta 1.2 motorlu.Eğer bu kadar insafsız bir zam yaptılarsa yakın garantiyi sanayide yaptırın.Bahsettiğiniz diğer sorunlarda dahil yine 600tl. tutmaz sanayide.Servisteki soygunculara yem olmayın

Merhaba,

Açıkcası benimde şu anda kafamda ağır basan böyle. Zaten araçta lpg olduğu için motor garantisi vermiyoruz diyorlar. Aklıma hyundaiden uzak dur diye kazıyorlar resmen.

saygılar

Benim aracımda fabrika çıkışı BRC LPG'li ama garantisi devam ediyor.Çok ilginç.Sonradan mı taktırdınız acaba?

Evet sonradan takılmış.

• Arkadaşlar acil yardım i20 hakkında hiç birşey bilmiyorum Sağolsun yine forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle gittim yeni i20 ye baktım daha yarım saat önce. Resmen bittim arabaya. Hele fulünde yok yookk arkadaş acaip hoşuma gitti. Şimdi arkadaşlar en son 39.000 TL' ye bırakacak adam belki zorlarsam bişiler olur ( en yüksek donanım seviyesini). Bana biraz bahseder misiniz arabadan. Ben öyle arabayı alıp hemen satmıyacam. Rahat bi 5 hatta 7 sene binerim. Daha çok eşim için alıyorum. Güvenlik donanımı her seviyede ful koymuşlar. Yani kısacası i30'un minyatür hali gibi. Çok hoşuma gitti ama işte tereddütle yaklaşıyorum. Kısaca alınır mı bu araba? Dakka başı servise götürür mü beni? Yakıtı nasıldır? Yol tutuşu falan???
  • quote:

Orijinalden alıntı: vagojeo

Arkadaşlar acil yardım i20 hakkında hiç birşey bilmiyorum Sağolsun yine forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle gittim yeni i20 ye baktım daha yarım saat önce. Resmen bittim arabaya. Hele fulünde yok yookk arkadaş acaip hoşuma gitti. Şimdi arkadaşlar en son 39.000 TL' ye bırakacak adam belki zorlarsam bişiler olur ( en yüksek donanım seviyesini). Bana biraz bahseder misiniz arabadan. Ben öyle arabayı alıp hemen satmıyacam. Rahat bi 5 hatta 7 sene binerim. Daha çok eşim için alıyorum. Güvenlik donanımı her seviyede ful koymuşlar. Yani kısacası i30'un minyatür hali gibi. Çok hoşuma gitti ama işte tereddütle yaklaşıyorum. Kısaca alınır mı bu araba? Dakka başı servise götürür mü beni? Yakıtı nasıldır? Yol tutuşu falan???

Alıp gönül rahatlıgıyla binebilirsiniz,ben 3yıldır sorunsuz ve keyifle kullanıyorum,5yılda garantisi var tabi

• bakım ücretlerini sordunuz mu?

adamlar yoluyorlar resman haberiniz oldun

600 tl dedikleri bakım ücreti özelde 140 tl...
  • Millet WV ve opel servislerine pahalı derdi ama maşallah hyundai sollamış. Hyundainin gidişi gidiş değil. Önce araçlara zam üstüne zam yaptılar uçtular. Sıra servis parasını uçurmaya gelmiş demekki. Hyundai de premium olmaya başladı desenize. Yakında siparişle araba satmaya başlarlar. Benim araba da 1.2 bakalım ilerde nasıl servis fiyatları çıkacak karşıma. Eylülde ilk bakımı. Eğer böyle fiyatlar çıakrsa karşıma 2. bir bakımı görmez araba serviste. Direk LPG olaylarına da girerim olur biter. Vatandaşı yolmaya çalışan tüm firmalara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Mayıs 2012; 11:14:04 >

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

1.2 motor i20 nin 60 000 km bakımı için 2 servisi aradım biei 585 diğeri 600 tl fiyat verdi. Yapılacak işlemleri sordum yağ, yağ filtresi, hava filtres,i polen filtresi, yakıt filtresi ve buji değişecek dediler. Bu fiyat 1.2 motorlu benzinli bir araba için çıok aşırı değilmi? Sizler kaça yaptırıyorsunuz bakımları?

Saygılar

bir hafta önce fiat coupe 2.0 motorlu aracı sanayide yağ filtreler değişti 84 tl
  • hyundai mi?
    özellikle yetkili servisleri nedeniyle bir daha yakınından geçmeyeceğim bir marka.
    2 yılı geçkin i20 kullanıyorum aracımdan çok memnunum ama yetkili servislerinin attığı kazın nedeniyle
    bir daha yakınlarına bile yaklaşmayacağım.
  • quote:

bakım ücretlerini sordunuz mu?

Dediğim gibi şuana kadar 4bakıma girdim 5.giricem yakında 289tl fazla vermedim daha.
    Hemde 1.4 dizel bakımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Dediğim gibi şuana kadar 4bakıma girdim 5.giricem yakında 289tl fazla vermedim daha.
    Hemde 1.4 dizel bakımı.

1.4 benzinli bakımının 358tl olması hakkında ne düşünüyorsunuz üstad?Adalet mi bu şimdi,dizele ucuz benzinliye kazık fiyat?Sizin servisiniz hangisi acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Hemde 1.4 dizel bakımı.

1.4 benzinli bakımının 358tl olması hakkında ne düşünüyorsunuz üstad?Adalet mi bu şimdi,dizele ucuz benzinliye kazık fiyat?Sizin servisiniz hangisi acaba?

Hocam aslında hep dizelin bakımları kazık derler ama geldiğimiz şu noktada bence tam tersi olmuş durumda benim servisim karışık
    İlk bakım Tekirdağ Gençler
    İkinci Bakım Anamur Derya
    üçüncü Bakım Manisa Mesir
    Dördüncü bakım Anamur Derya

Büyük şehirdeyseniz bikaç servisden fiyat alın ve vakti gelmeden değiştirilmek istenen parçaları değiştirtmeyin örneğin polen,yakıt filtresi gibi.

• bugün aracın bakımlarını kendim yaptım

yağ 40tl elf marka
    bujiler 40tl champion marka üzerinden çıkan da aynıydı
    filtreler 20tl
    toplam 100 tl

servis bu bakıma 600 tl istemişti...
  • quote:

bugün aracın bakımlarını kendim yaptım

yağ 40tl elf marka
    filtreler 20tl
    toplam 100 tl

Çok iyi fiyat
    ama umarım ilerde garanti kapsamında değişik bi arıza olmaz çünkü şuandan itibaren aracınız garanti kapsamı dışında kaldı.
  • quote:

quote:

bugün aracın bakımlarını kendim yaptım

yağ 40tl elf marka
    filtreler 20tl
    toplam 100 tl

Çok iyi fiyat
    ama umarım ilerde garanti kapsamında değişik bi arıza olmaz çünkü şuandan itibaren aracınız garanti kapsamı dışında kaldı.

Aracım lpg nedeni ile zaten benden önceki sahibi tarafından garanti dışına çıkarılmış. Tabii bu mekanik garanti. Mesela direksiyon soyulması ve kapı kollarındaki soyulmaları kavga dövüş de olsa garantiden değiştirttim.

• Bu arada lpg den de çok memnunum. 400 km oldu daha çeyrek depo gaz var arabada. Ve bu rakamlar pendik-kutköy-tuzla-dudullu-gebze güzergahlarında yapılıyor. LPG burada 2,11.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

Polen filitresini değiştirmeyin 60-70 TL düşer fiyat. Zaten 10 TL polen filitreleri parçacılarda. Kendiniz değiştirin polen filitrelerini. Getz aracımda öyle yapıyorum.

en son aldigim polen filtresini inceledim.
    bildigimiz kağıt. icinden hava bile gecmiyordu.
    ben de kendim imal etmeye karar verdim. filtrenin cercevesi boyutunda tel cerceve yaptim bunuda iki kat islak mendille kaplayip yerine oturttum. super oldu klimanin performansi artti. iki hafta sonra baktim ust tarafi cok kirlrnmis ama alt tarafi temizdi. yani filtre gorevini yapmis. istedigim kadar degistirebilirim artik. maliyeti on kurus :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ffate F kullanıcısına yanıt
    Konu canlansın helal valla :)

• Vay be bir de doğuş yolar audi nin bakimina güç yetmez denir. O dönemde a3 kullanıyordum,2009-2013 arası. Hiç 600 olmamıştı bakim ücreti.
    Ha 700 felan olduğu da olmuştu ama yıllık bakım üzerine boya koruma+iç temizlik+motor koruma vb yi de ben ekletmistim .

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.